Poradie, v ktorých MS-DOS a Windows priradenie písmen

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 51978 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Microsoft MS-DOS priraďuje zväzkom písmená prvých dvoch fyzických disketu disky a pevný disk poháňa ho nájde v čase zavádzania v pevné sekvencie, vrátane viaceré oblasti a logické jednotky na pevné disky. Nemôžete zmeniť tejto postupnosti.

Písmená pridelené dodatočné jednotky nainštalovaný pomocou OVLÁDAČ.SYS a iných inštalovateľných ovládačov je závislá na poradie, v ktorom ovládače sú naložené v CONFIG.SYS súboru. Tieto priradenie písmena jednotky môžu byť ovplyvnené zmenou poradia CONFIG.SYS vyhlásení alebo nakládky "figuríny" jednotky "použiť" riadiť písmená.

Priradenie písmena jednotky môžete zmeniť pri inovácii z jednej spoločnosti Microsoft Verzia systému MS-DOS do iného alebo z výbrobcov pôvodných zariadení (OEM) verzia systému MS-DOS na inú verziu že priradí písmená jednotiek odlišne. (Objednávky, ktoré jednotky sú priradené písmená upravila OEM v starších verziách systému MS-DOS.) Tento článok popisuje, ako systém MS-DOS priradí riadiť listov; nevysvetľuje, ako určité OEM systému MS-DOS verzie priraďovať im písmená jednotky.

DALSIE INFORMACIE

Takto sa vyskytuje pri spustení:
 1. MS-DOS kontroly všetkých nainštalovaných diskové zariadenia, priradenie písmena jednotky a prvý fyzickej diskovej jednotky, ktorá sa zistí.
 2. Ak je druhý fyzickú disketovú jednotku, je priradené písmeno jednotky B. Ak nie je prítomný, logickú jednotku b sa vytvorí, ktorý používa prvý fyzickej disketovej jednotky.
 3. Bez ohľadu na to či druhom disketová jednotka je prítomná, MS-DOS potom priradí písmeno jednotky c primárny MS-DOS oblasť na prvom fyzickom pevnom disku a potom pokračuje na kontrolu druhý pevný disk.
 4. Ak druhý fyzický pevný disk sa zistí a primárna oblasť existuje na druhý fyzickú jednotku, primárna oblasť systému MS-DOS na druhý fyzický pevný disk sa priradí písmeno D. MS-DOS verzia 5.0, ktorá podporuje až osem fyzické jednotky, bude naďalej hľadať viac fyzickej jednotky pevného disku v tomto bode. Napríklad, ak nájde tretej fyzického pevného disku a primárna oblasť existuje tretia fyzickej jednotky, primárna oblasť systému MS-DOS na tretej fyzický pevný disk je priradené písmeno E.
 5. MS-DOS sa vráti do prvej fyzický pevný disk a priraďuje zväzkom písmená akékoľvek ďalšie logické jednotky (rozsˇi MS-DOS) na tejto jednotke v sekvencii.
 6. Tento proces MS-DOS opakuje pre druhý fyzickú jednotku pevného disku, ak je prítomný. MS-DOS 5.0 bude tento postup zopakujte pri až osem fyzických pevných jednotiek, ak sú prítomné. Po všetkých logických jednotiek (v rozsˇi MS-DOS) boli priradené písmená jednotky, MS-DOS 5.0 sa vráti do prvej fyzickú jednotku a priraďuje zväzkom písmená akékoľvek iné MS-DOS primárne ktorý neexistuje, potom hľadá iné fyzické jednotky pre dodatočné primárne systému MS-DOS. Táto podpora pre viacero primárne MS-DOS bol pridaný do verzie 5.0 pre spätnú kompatibilitu s predchádzajúce verzie OEM systému MS-DOS, ktoré podporujú viaceré primárne oblasti.
 7. Po tom všetkom logické jednotky na pevných diskoch boli priradené písmená jednotky, písmená jednotky sú priradené k jednotkám nainštalovaný pomocou vodiča.SYS alebo vytvorené pomocou RAMDRIVE.SYS v poradí, v ktorom sú načítané v CONFIG ovládače.SYS súboru. Písmená jednotiek sú priradené, na ktoré môžu byť ovplyvnené zariadení zmeníte poradie ovládače alebo, ak je to potrebné, vytvorením "figuríny" písmená s OVLÁDAČOM.SYS.
Pomôcka systému MS-DOS SUBST, sietí a programy ako CD-ROM Môžete požiadať o rozšírení, ktoré používajú sieťové rozhranie systému MS-DOS určité písmeno jednotky priradené k blokové zariadenie.

Príklad 1

Zvážiť ako príklad systém s jedným disketovej jednotky a jeden pevný disk, s dvoma MS-DOS oddiely (primárna oblasť a rozšírenú oblasť obsahujúce jednu logickú jednotku) na pevný disk disku. V tejto konfigurácii systému MS-DOS priradí disketovej jednotky ako disky a a B, primárna oblasť na pevnom disku ako jednotka c a logickú jednotku v rozšírenej oblasti ako jednotku D.

Príklad 2

Zvážiť iný systém s tri disketové jednotky, tretej jednotky je nainštalovaný pomocou vodiča.SYS a dve pevný diskové jednotky, s primárne a rozšírenú oblas na každom pevnom disku. V rozšírenú oblasť na prvý pevný disk obsahuje dva logické jednotky a rozšírenú oblasť systému MS-DOS na druhý pevný disk jednotka obsahuje jednu logickú jednotku. RAM disku sa vytvorí aj pomocou VIRTUÁLNY DISK RAMDRIVE.SYS.

V tejto konfigurácii systému MS-DOS priradí prvé dve diskety disky ako disky a a B, potom priradiť primárne oblasti na prvý a druhý fyzickej jednotky pevného disku ako jednotky c a D, posúvacie tla?idlá. MS-DOS bude potom priradiť písmená e a f dve logických jednotiek v rozšírenej oblasti na prvom fyzickom jednotky a g logickú jednotku v rozšírenej oblasti na druhý fyzickú jednotku.

Tretí disketovej jednotky, nainštalovaný pomocou vodiča.SYS a RAM disku vytvorené pomocou RAMDRIVE.SYS, sa priradí písmená h a v poradí, v ktorom zariadenie = výkazy sa zobrazia v CONFIG.SYS súbor.

Delenie režimov

Uvedené nižšie sú niektoré vzorky oddeľovacích systémov pre dva 40-megabajt (MB) pevných diskov a ich výsledné jednotku list priradenia:
 • Disk 1:
  C: primárna oblasť systému MS-DOS 20 MB
  E: 20 MB logickú jednotku 1 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS

  Disk 2:
  D: primárna oblasť systému MS-DOS 20 MB
  F: logickú jednotku 20 MB 1 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS
 • Disk 1:
  C: primárna oblasť systému MS-DOS 20 MB
  D: logickú jednotku 20 MB 1 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS

  Disk 2:
  E: 20 MB logickú jednotku 1 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS
  F: logickú jednotku 20 MB 2 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS
 • Disk 1:
  C: primárna oblasť systému MS-DOS 10 MB
  E: 10 MB logickú jednotku 1 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS
  F: logickú jednotku 10 MB 2 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS
  G: 10 MB logická jednotka 3 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS

  Disk 2:
  D: primárna oblasť systému MS-DOS 10 MB
  H: logickú jednotku 10 MB 1 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS
  I: logickú jednotku 10 MB 2 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS
  J: 10 MB logická jednotka 3 v rozšírenej oblasti systému MS-DOS

Vlastnosti

ID článku: 51978 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft MS-DOS 4.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 5.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbmt KB51978 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:51978

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com