FDISK/MBR prepíše Master Boot Record

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 69013 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Hlavný zavádzací záznam (MBR) MS-DOS Fdisk utility zvyčajne aktualizuje iba vtedy, ak neexistuje žiadny hlavný zavádzací záznam. Naformátovaním s Fdisk nie prepísať túto informáciu.

Fdisk má nedokladované parametra nazýva / MBR to spôsobí, že sa napísať hlavný zavádzací záznam pevného disku bez toho, aby informácie o tabuľke oblasť.

Upozornenie Hlavný zavádzací záznam písanie na pevný disk týmto spôsobom môžete vykonať určité pevný disk rozdelený na oblasti s oblasť SpeedStor nepoužiteľný. Tiež môže spôsobiť problémy pre niektoré s duálnym programy a disky s viac než štyri oblasti.

DALSIE INFORMACIE

Čo je MBR?

Na konci zavádzaciu rutina ROM BIOS, systém BIOS číta a popravených prvý fyzický sektor prvej disketu alebo pevný disk na systém. Tento prvý sektor disku sa nazýva hlavný zavádzací záznam (alebo niekedy oblasť tabuľky alebo kapitán zavádzací blok). Tam je malý program na začiatku tohto sektora na pevný disk. Oblasť informácií alebo tabuľku oblastí, je uložený na konci tejto sektora. Tento program používa informácie o oblasti na určenie, ktoré oblasti je bootovací (zvyčajne prvý primárnej oblasti DOS) a pokúša sa boot z neho.

Tento program je napísaný na disk v Fdisk/MBR príkaz a zvyčajne sa nazýva hlavný zavádzací záznam. Počas typická operácia Fdisk píše na disk tento program iba vtedy, ak nie je žiadny hlavný zavádzací záznam.

POZNÁMKA: Fdisk/MBR príkaz iba re-writes MBR na systémovej jednotke (DISK-0), pomocou BIOS hovory. Nemôžete zadať inú jednotku pre Fdisk/MBR príkaz na prevádzku na iných ako DISK 0.

Prečo je MBR zmenil počas inštalácie?

Počas inštalácie systému Microsoft MS-DOS Upgrade, Inštalátor nahradí hlavný zavádzací záznam na pevnom disku kód, ktorý zobrazí hlásenie podobné:
Nastavenie 5.0 MS-DOS sa nedokončila.
Vložte ODINŠTALOVAŤ # 1 disketu do jednotky A.
Stlačením klávesu ENTER pokračujte.
Túto správu by mali byť vymazané a prepísané pred hlavný zavádzací kód Nastavenie neskon?í. Ak sa počas inštalácie vyskytne problém a nevrátite na predchádzajúce verzie systému MS-DOS, program Uninstal by tiež odstrániť túto správu. Avšak, ak Inštalátor alebo program Uninstal neodstraňuje túto správu, alebo ak hlavný zavádzací záznam poškodí, nový hlavný zavádzací záznam môže byť sa zapíše na disk pomocou nasledujúceho príkazu:
Fdisk/MBR

VÝSTRAHY

Nepoužívajte tento príkaz, ak existuje niektorý z nasledujúcich podmienok:
  • Disk bol rozdelený na oblasti pomocou nástroja skladovanie rozmery oblasť SpeedStor s jej /Bootall možnosť.
  • Viac než štyri oblasti existujú.
  • Niektoré programy s duálnym sa používajú.
Oblasť skladovania rozmery SpeedStor utility s /Bootall možnosť předefinovává fyzikálne parametre jednotky (valec, hlavu a sektor). V /Bootall prepínač ukladá informácie o ako jednotky sa zmenil v oblasti hlavný zavádzací záznam, ktorý nepoužíva systém MS-DOS. V Fdisk/MBR príkaz vymaže informácií, čím je disk nepoužiteľný.

Niektoré staršie verzie systému MS-DOS výbrobcov pôvodných zariadení (OEM) a niektoré pomôcky oddeľovacích tretích strán môžete vytvoriť viac ako štyri oddiely. Dodatočné oblasť informácií je bežne uložené informácie do oblastí v oblasti, ktorá Fdisk/MBR príkaz prepíše.

Niektoré programy s duálnym mať špeciálne MBR, ktorá vás vyzve pri spustení ktoré operačný systém chcete používať. V Fdisk/MBR príkaz vymaže tento program. S duálnym systémy, ktoré boot ktorékoľvek oblasť je označená aktívne nie sú ovplyvnené Fdisk/MBR príkaz.

Ďalšie informácie o tom, ako vytvoriť oblasti na pevnom disku nájdete po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
255867Ako používať nástroj Fdisk a Format nástroj na oblasť alebo zmeniť oblasti na pevnom disku
Produkty tretích strán, ktoré sú popísané v tomto článku sa vyrábajú spoločnosti, ktoré sú nezávislé od spoločnosti Microsoft. Spoločnosť Microsoft neposkytuje žiadne záruky týkajúce sa výkonu alebo spoľahlivosti týchto produktov.

ODKAZY

Viac informácií o delenie, disku organizácie a Zavádzacia sekvencia tiež nájdete v kapitolách 3 a 8 DOS Programmer's Reference Autor: Terry Dettmann, uverejnené QUE Corporation; Kapitoly 2 a 10 Pokročilé plánovanie MS-DOS Ray Duncan a článku 3 MS-DOS encyklopédia, obe vydavateľstva Microsoft Press.

Vlastnosti

ID článku: 69013 - Posledná kontrola: 10. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbinfo kbmt KB69013 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:69013

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com