Maximální délka řádku a počet pro dávkové soubory & Config.sys

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 69563 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek obsahuje informace o maximální počet řádků a řádek povolená délka pro dávkové soubory (včetně souboru Autoexec.bat) a soubor Config.sys.

Další informace

Dávkové soubory

Neexistuje žádné zjevné omezení. Test dávkový soubor s řádky 67,000 a 804,000 bajtů celkem spustili úplně prostřednictvím (ale trvalo podobně stroj 386/33 15 minut). COMMAND.COM přečte jeden řádek dávky v době a tak nevyžaduje velké vyrovnávací paměti držet dávkové příkazy souborů před jejich zpracováním pouze zachová ukazatele souboru pro dávkový soubor. To by měla umožnit dávkové soubory, které zahrnují celý disk, podle potřeby tak, aby.

Každý řádek dávkový soubor nemá limit, ale. Libovolný řádek souboru dávky vyšší než 127 bajtů je zkrácen na 127 bajtů před zpracováním.

Soubor Config.sys

Řádky, není omezena, ale na celkovou velikost souboru je omezena na 64-zvýšit (65,534 bajt). Zkouška s config.sys, která obsahovala pouze 76 bajtů dlouhé REM příkazy (s výjimkou pro poslední řádek, které ovladač zařízení načten) načtena správně. Existují zdánlivě některé problémy, za podmínky, hranice když velikost souboru Config.sys dosáhne 65 535 bajtů.

Každý řádek v souboru Config.sys mít omezení nezobrazí. Ovladač zařízení INIT kód je uveden ukazatel jen pro čtení pufr, který obsahuje zbytek souboru Config.sys, nikoli pouze na příkazovém řádku. Pomocí tohoto ukazatele můžete získat přístup příkazového řádku jakékoli délky.

Vlastnosti

ID článku: 69563 - Poslední aktualizace: 12. května 2003 - Revize: 2.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft MS-DOS 3.1
 • Microsoft MS-DOS 3.2 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 3.21 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 3.3 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 3.3a
 • Microsoft MS-DOS 4.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 4.01 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 5.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 5.0a
 • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt KB69563 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:69563
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com