Komut satırında DOSKEY makroları çalıştırılma gereken

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 79245 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

DOSKEY makro çalıştırmak bir program veya toplu iş dosyası için olası değil. Tüm DOSKEY makrolarını komut isteminden yürütülmelidir.

DOSKEY komutları bir toplu iş dosyasına eklemek için bir geçici çözüm olur.

Daha fazla bilgi

MS-DOS DOSKEY.COM MS-DOS 5 veya sonraki bir yükseltme'ile birlikte gelen bir yardımcı programdır. MS-DOS 5.0 veya daha yeni olan komutlar ger ve düzenlenebilir, DOSKEY yardımcı programı sağlar. DOSKEY Komut satırında makro (DOSKEY makrolarını) geliştirmek için de kullanılabilir.

DOSKEY makrolarını makro adını girerek ger, komutları bir dizi depolamak için kullanılır.

DOSKEY yardımcı programı, klavye hazır yoklar ve karakter getirmek için yazılım kesme numarası <a1>16</a1> (INT 16) kullanır. Toplu iş dosyaları ve programları bu kesme ile bunların komutlar göndermek için DOSKEY makro çalıştırmak için bir istek müdahale veya "görmek" yolu vardır.

Toplu iş dosyası programlama için olası bir çözüm olarak, istenen DOSKEY makrolarını ilgili toplu iş dosyası komutları ile değiştirin.

DOSKEY ve DOSKEY hakkında daha fazla bilgi için makro sayfaları 448 454 sürüm 5.0 Bkz: "Microsoft MS-DOS Kullanıcı Kılavuzu ve başvuru kılavuzu."

Toplu iş dosyası programlama hakkında daha fazla bilgi için bkz: Bölüm 10 sürüm 5. 0'ın "Microsoft MS-DOS Kullanıcı Kılavuzu ve başvuru kılavuzu."

Özellikler

Makale numarası: 79245 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft MS-DOS 5.0 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 0.12acres
  • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
  • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB79245 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:79245

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com