"Chýba operačný systém" a "Žiadny ROM BASIC" chybové hlásenia

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 80304 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

Príznaky

Keď spustíte počítač, sa môže zobraziť jedno nasledujúce chyby správy:

 • Chýba operačný systém
 • Non-system disk or disk error
 • Topánka chyba stlačte F1 na opakovanie
 • ŽIADNE ROM BASIC
 • Neplatný typ média
 • Radič pevného disku

Príčina

Chýba operačný systém

Táto chyba sa vyskytuje, keď boot rekord podpis kapitána zavádzacieho záznamu nezodpovedá určitú hodnotu v určitej oblasti. V tomto prípade zavádzací sektor je neplatný a nemožno spustiť počítač. Táto chyba môže tiež nastať, ak neexistuje žiadna aktívna oblasť definovaná v tabu?ke.

Non-System Disk or Disk Error

Táto chyba je generovaný systém BIOS počítača keď zavádzacieho sektora alebo hlavný zavádzací záznam zavádzacej jednotky je poškodený alebo chýba. Táto chyba môže tiež vyskytnúť, ak zavádzacie zariadenie nesprávne nakonfigurovaný v systéme BIOS. V tomto prípade údaje v oblasti môže byť platné a nepoškodené, ale tam je žiadny zavádzací oddiel.

Poznámka: Táto správa tiež nastane, keď je ponechané non-bootovací disk v jednotke a počas spúšťania. Ak sa zobrazí takéto hlásenie, uistite sa, že nie je žiadny disk v A a reštartujte počítač.

Topánka chyba stlačte F1 na opakovanie

Táto chyba je generovaný systém BIOS počítača, keď pevný disk je chýba hlavný zavádzací záznam alebo boot sektor, alebo keď sa vyskytne problém prístup k tejto spúšťacej jednotke.

ŽIADNE ROM BASIC

Ak neexistuje žiadna aktívna oblasť definovaná, hlavný zavádzací záznam vráti Chyba systému BIOS. V niektorých prípadoch hlavný zavádzací kód pokusy ísť do ROM Basic, keď je nájdený žiadny spúšťaciu disketu. Pretože niektoré počítače nemajú ROM Basic, zobrazujú č ROM BASIC alebo iné chybové hlásenie. Správa zobrazená je závislá na systéme BIOS počítača.

Neplatný typ média

Toto chybové hlásenie sa zobrazuje pri boot sektora definovaných oblasť je poškodený. Chybové hlásenie je obvykle dostal pomocou nového oblasť, ktorá nie je naformátovaná. Avšak, ak je zavádzací sektor poškodené, môžu objaviť oblasť naformátovaná pre operačný systém, a toto chybové hlásenie vygenerovaný.

Zlyhanie radič pevného disku

Toto chybové hlásenie označuje buď radič pevného disku zlyhal, radič pevného disku nie je nastavená správne v systéme BIOS, alebo radič nemôže komunikovať s pripojené jednotky. V tomto prípade urobiť vykonať kroky na riešenie problémov nižšie. Namiesto toho konzultovať dokumentáciou zahrnuté s počítačom alebo sa obráťte na počítača výrobca pre viac informácií.

Riešenie

Každý z chybových hlásení uvedených vyššie môže naznačovať problémy siahajúcu z nesprávne hardvérovej konfigurácie na poškodených pevného disku informácie. Tieto kroky možno pomôcť vyriešiť problém. Avšak, ak tieto kroky nevyriešia problém, kontaktujte prosím vášho Výrobca hardvéru alebo majú pohon obsluhované kvalifikovaný servisný profesionálne.

 1. Spustite počítač pomocou záchrannej spúšťacej diskety systému Windows 95 (EBD) alebo zavádzacie diskety systému MS-DOS, ktorá obsahuje Fdisk.exe, Format.com, Sys.com a Scandisk.exe (MS-DOS verzie 6.2 x len).

  Ak váš počítač nespustí z jednotky A, alebo ak dostanete chybové hlásenie podobné niektorému uvedené vyššie, pri spustení z jednotky A, obráťte sa na výrobcu počítača.
 2. Pomocou Fdisk.exe zobrazíte oddiely na pevnom disku vykonaním nasledujúce kroky:

  1. Spúšťanie Fdisk.exe EBD alebo spúšťaciu disketu systému MS-DOS.

   Poznámka: Ak pevný disk bol rozdelený pomocou Fdisk.exe, použite vhodné tretej-party delenie softvér pre zobrazenie pevného disku oblasť (oblasti). Pokyny pre používanie tretej-party rozdelenie softvéru, prečítajte si dokumentáciu softvéru.
  2. Vyberte mo nosť 4 (Zobraziť informácie o oblasť).
  3. Ak sú uvedené oddiely, uistite sa, že zavádzací oddiel je definovaný ako aktívny (pozrite sa na veľké písmeno A stavu stĺpec.)
  4. Ak nie sú žiadne oblasti uvedené, pomocou Fdisk.exe založiť nové oddiely a potom použite Format.com naformátovať oddiel chcete chcete štartovať z.

   Výstraha: Pri pou?ívaní Fdisk.exe alebo Format.com vytvoriť nový oddielov alebo formát disku, stratíte všetky údaje na jednotke alebo oblasť.
  5. Ak všetky oblasti sa zobrazia v Fdisk.exe a jeden je definovaný ako aktívne, prejdite na ďalší krok.
 3. Spustite príkaz SYS na disku z EBD alebo bootovacie MS-DOS disk. Napríklad, zadajte nasledujúci príkaz:
  a:\sys c:
  Ak sa zobrazí hlásenie "Systém prenesený", vyberte disk z A a reštartujte počítač. Ak prijmete rovnaké chybové hlásenie po reštartovaní počítača, pevný disk môže byť nakonfigurovaný nesprávne alebo poškodené.

  Ak nie zobrazí hlásenie "Systém prenesený", alebo ak ste chybové hlásenie, spustite program ScanDisk zo záchrannej diskety alebo bootovacie MS-DOS disk (MS-DOS 6,20 alebo novšiu verziu) chcete skontrolovať fyzické poškodenie pevný disk zadaním nasledovného príkazu:
  a:\scandisk c:
  Ak sa zobrazí výzva na vykonanie kontroly povrchu, kliknite na tlačidlo Áno. Ak program ScanDisk správy fyzické poškodenie na pevnom disku, mať pevný disk kontrolovaná kvalifikovanému servisnému profesionálne.

Vlastnosti

ID článku: 80304 - Posledná kontrola: 16. januára 2013 - Revízia: 4.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft MS-DOS 4.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 5.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Kľúčové slová: 
kbdiskmemory kbscandisk kbmt KB80304 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem: 80304
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com