Komunikat „Połączenie bezprzewodowe niedostępne” po wznowieniu działania komputera ze stanu wstrzymania

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 810020 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Jeśli do komputera z systemem Windows XP jest przez złącze USB podłączona karta sieci bezprzewodowej i komputer wznowi działanie ze stanu wstrzymania lub hibernacji, w obszarze powiadomień (z prawej strony paska zadań) może zostać wyświetlona ikona połączenia bezprzewodowego z czerwonym znakiem X i następującym komunikatem:
Połączenie sieci bezprzewodowej
Połączenie bezprzewodowe niedostępne
Mimo wyświetlenia tego komunikatu połączenie sieci bezprzewodowej może być aktywne i działać poprawnie, umożliwiając pomyślne nawiązywanie połączeń z zasobami sieciowymi.

Przyczyna

W niektórych sytuacjach składnik Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej może wskazywać, że urządzenie zostało odłączone (na przykład z powodu hibernacji komputera), ale nie wskazywać, że nastąpiło podłączenie urządzenia (po wznowieniu działania komputera).

Rozwiązanie

Informacje o dodatku Service Pack

W celu rozwiązania tego problemu należy uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Microsoft Windows XP. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Firma Microsoft udostępniła obsługiwaną poprawkę. Jednak jest ona przeznaczona tylko do usunięcia problemu opisanego w tym artykule. Tę poprawkę należy stosować tylko w tych systemach, w których występuje opisany problem. Ta poprawka może być nadal w fazie testowania. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base jest umieszczona sekcja „Poprawka dostępna do pobrania”. Jeśli nie ma tej sekcji, skontaktuj się z działem obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga W przypadku wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu może być wymagane utworzenie osobnego zlecenia usługi. Typowe opłaty za korzystanie z pomocy technicznej będą pobierane tylko w przypadku dodatkowych pytań i problemów, których nie można rozwiązać przy użyciu tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów działu obsługi klienta i pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga Sekcja „Poprawka dostępna do pobrania” zawiera listę języków, dla których ta poprawka jest dostępna. Jeśli odpowiedni język nie jest widoczny, oznacza to, że ta poprawka nie jest dostępna dla tego języka. Wersja angielskojęzyczna tej poprawki ma atrybuty plików wymienione w poniższej tabeli (lub nowsze). Daty i godziny odpowiadające tym plikom zostały podane w formacie uniwersalnego czasu koordynowanego (UTC). Podczas wyświetlania informacji dotyczących plików są one konwertowane na czas lokalny. Aby sprawdzić różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy skorzystać z karty Strefa czasowa apletu Data i godzina w Panelu sterowania.
  Data    Godzina  Wersja     Rozmiar    Nazwa pliku
  -------------------------------------------------------------
  27-lis-2002 23:59 5.1.2600.1142 1 630 720 Netshell.dll   
  27-lis-2002 23:59 5.1.2600.1142   56 832 Wzcdlg.dll    
  27-lis-2002 23:59 5.1.2600.1142   23 552 Wzcsapi.dll   
  27-lis-2002 23:59 5.1.2600.1145  264 192 Wzcsvc.dll    

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych na początku tego artykułu. Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla systemu Microsoft Windows XP.

Właściwości

Numer ID artykułu: 810020 - Ostatnia weryfikacja: 31 grudnia 2008 - Weryfikacja: 5.5
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Słowa kluczowe: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB810020

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com