Chybová zpráva "Toto zařízení nemůže najít dostatek volných prostředků" po instalaci zařízení čipových karet Gemplus PCMCIA 400

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 810186 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po čtecí zařízení karet smart card Gemplus PCMCIA 400 se připojit k přenosný počítač Toshiba systémem Windows XP, Windows XP pravděpodobně nelze inicializovat zařízení. Správce zařízení může seznam zařízení s žlutý vykřičník. Při zobrazení vlastností zařízení ve Správci zařízení se zobrazí následující chybová zpráva:
Toto zařízení nemůže najít dostatek volných prostředků pro svoje použití. Chcete-li zařízení použít, zakažte některé z dalších zařízení v tomto systému. (Kód 12)
K tomuto problému může dojít s následující přenosné počítače Toshiba:
  • 2000 Portege
  • Portege 4000
  • Portege 3500 Tablet PC

Příčina

Systém Windows XP během instalace ovladačů Gemplus používá informace obsažené v Smartcrd.inf a Gempcc.inf soubory (dodávané se čtenář Gemplus) k instalaci a inicializovat čtecí zařízení karet smart card. Tyto soubory konfigurace obsahují informace, například hardwarová přerušení a rozsahy paměti vstupu a výstupu (I/O), můžete použít zařízení. Konflikt dochází, protože soubory Smartcrd.inf a Gempcc.inf seznam prostředků, které jsou již používány podle hardwarové součásti Toshiba produktů uvedených v "Příznaky" oddílu.

Řešení

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud Vás tento problém závažně nepostihuje, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Pokud tento oddíl nevidíte, obraťte se na Technickou podpora společnosti Microsoft pro získání opravy hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo jakékoli řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit zvláštní požadavek na službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Zobrazí formulář "Hotfix stažení k dispozici" jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Další informace

Produkty jiných výrobců popisované v tomto článku vyrábějí společnosti, které jsou nezávislé na společnosti Microsoft. Společnost Microsoft neposkytuje žádnou záruku (implicitně předpokládanou ani jinou) týkající se výkonu a spolehlivosti těchto produktů.

Vlastnosti

ID článku: 810186 - Poslední aktualizace: 29. srpna 2007 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbfix kberrmsg KB810186 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:810186

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com