Gemplus PCMCIA 400 akıllı kart okuyucusu yüklendikten sonra "Bu aygıt yeterli boş kaynak bulamıyor" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 810186 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Gemplus PCMCIA 400 akıllı kart okuyucusu Toshiba Windows XP tabanlı taşınabilir bilgisayara bağlandıktan sonra Windows XP aygıt başlatılamıyor bağlanamayabilirsiniz. Aygıt Yöneticisi bu aygıtı bir sarı ünlem işareti olarak listeleyebilir. Aygıt Yöneticisi'nde aygıtın özelliklerini görüntülediğinizde aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor. Bu aygıtı kullanmak istiyorsanız, sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmanız gerekiyor. (12 Kodu)
Bu sorun, aşağıdaki Toshiba taşınabilir bilgisayarlarda biriyle oluşabilir:
  • Portege 2000
  • Portege 4000
  • Portege 3500 Tablet PC

Neden

Gemplus sürücülerini yükleme sırasında Windows XP yükleme ve akıllı kart okuyucusu başlatılamadı (Gemplus okuyucu ile sağlanır) Smartcrd.inf ve Gempcc.inf dosyalarında bulunan bilgileri kullanır. Bu yapılandırma dosyaları, donanım kesmelerini ve aygıtın kullanabileceği bellek giriş/çıkış (g/Ç) aralığı gibi bilgileri içerir. Çakışma oluşur Smartcrd.inf ve Gempcc.inf dosya zaten kullanımda olan kaynakları listeler tarafından donanım bileşenlerini Toshiba ürünlerden "Belirtiler" bölümünde.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 810186 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbfix kberrmsg KB810186 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:810186

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com