Windows XP ve Hyper-Threading

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 810231 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Hyper-etkin Threading bir bilgisayar, hem de Windows XP Home Edition ve Windows XP Professional birden çok işlemci bilgisayar olarak kabul eder. Bilgisayar ve işlemci düğümlerin altında Aygıt Yöneticisi'nde bakarak bunu doğrulayabilirsiniz:
  • Bilgisayar, çok işlemcili bir BILGISAYAR olarak açıklanan için bilgisayarı bekleyebilirsiniz.
  • Işlemciler birden çok işlemci yüklü görünmesini bekleyebilirsiniz.


Hyper-Threading özelliği bilgisayar BıOS'TA devre dışı bırakılırsa, Windows XP bilgisayar tek işlemcili bir BILGISAYAR olarak tanımlayan ve Aygıt Yöneticisi ' nde yalnızca tek işlemci takılı gösterebilir.

Bilgisayarın BıOS'UNDA Hyper-Threading etkinleştirildiğinde, Windows XP otomatik olarak donanım özet düzeyi (HAL) işlemcili bir HAL kullanması gerekir ve ek bir işlemci veya işlemci yüklü ve işlemci altında listelenen Aygıt Yöneticisi ' nde yükseltir. Sistem, yeni ayarların etkili olabilmesi için yeniden başlatmanızı ister.

Daha fazla bilgi

Hyper-Threading CPU, ikinci bir (sanal) CPU'YU içerir. Bu özellik, iş parçacıklarını her işlemcide paralel çok iş parçacıklı uygulamalar çalıştırabilirsiniz. Sonuç olarak, çok iş parçacıklı uygulamalar ile daha iyi performans ve işlemci kaynaklarını daha verimli kullanılmasını yaşarsınız.

Windows XP Home

Not: Windows XP Home en fazla (1) bir fiziksel işlemci kullanabilirsiniz. Hyper-Threading desteklemediği için ancak, işletim sistemi, ikinci (sanal) işlemci yararlanır.

Özellikler

Makale numarası: 810231 - Last Review: 19 Mayıs 2005 Perşembe - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
  • Microsoft Windows XP Service Pack 1
  • Microsoft Windows XP Service Pack 2
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB810231 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:810231

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com