MS03-004: Şubat 2003, ınternet Explorer için toplu düzeltme eki

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 810847 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft, Internet Explorer için bir toplu düzeltme eki yayımladı. Bu düzeltme eki, aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalelerinde açıklanan sorunlar için güncelleştirmeler içerir:
324929MS02-068: Aralık 2002, ınternet Explorer için toplu düzeltme eki
328970MS02-066: Internet Explorer için Kasım 2002 Toplu Düzeltme Eki
323759MS02-047: Internet Explorer için 22 Ağustos 2002 Tarihli Toplu Düzeltme Eki
321232MS02-023: Internet Explorer için 15 Mayıs 2002 Toplu Düzeltme Eki
319182MS02-015: 28 Mart 2002, ınternet Explorer için toplu düzeltme eki
316059MS02-005: 11 Şubat 2002, ınternet Explorer için toplu düzeltme eki
Bu toplu düzeltme eki ayrıca ınternet Explorer çubuğundaki ilgili aşağıdaki iki yeni keşfedilen açıklarını ele etki alanları arası güvenlik modeli. Bu güvenlik modeli, pencereleri farklı etki alanlarında bilgi paylaşmasını engeller.
 • Internet Explorer'da kusur, bir kötü amaçlı bir Web sitesi işletmeninin, başka bir ınternet etki alanındaki bilgilere erişmek için izin verebilir veya kullanıcıya bazı iletişim kutuları, kullanıcı, yerel sistem tarafından injecting kod hazırlanmış. En kötü durumda, kötü niyetli bir yürütülebilir dosyayı sisteme yüklenemedi ve daha sonra çalıştırmak için bir saldırganın bu güvenlik açığından izin verebilir.

  Saldırgan, kötü amaçlı bir Web sitesi için kullanıcıyı zorlama yolu yoktur. Varsayılan olarak, Yasak siteler bölgesinde Microsoft Outlook Express 6.0 ve Microsoft Outlook 2002 açık HTML e-posta. Outlook e-posta güvenlik güncelleştirmesi yüklenmişse, ayrıca, Microsoft Outlook 98 ve Microsoft Outlook 2000 HTML e-posta Yasak siteler bölgesinde açar. Bu ürünlerden birini kullanan müşteriler yok, bir kullanıcı kötü amaçlı bir Web sitesine otomatik olarak alıp bu güvenlik açığından e-postalarla saldırının etkilenir.
 • ınternet Explorer'da kusur ya da okuma için showHelp işlevini kullanmak için bir saldırganın yerel bir kullanıcı çubuğundaki yerel sistemde veya dosya, büyük olasılıkla, için izin verebilir kullanıcı bilgilerini açığa. Bir saldırganın kötü amaçlı bir Web sitesi için bir kullanıcının bu siteye çekmesi gerekir ve saldırganın de yerel dosyasının tam yolunu biliyor ya kullanıcıyı kötü amaçlı Web sitesinde bir bağlantıyı tıklatmalarını ve bu nedenle kullanıcı çubuğundaki bilgileri. Saldırganın, ayrıca parametrelerle yerel yürütülebilir dosyaları çalıştırmak için bu güvenlik açığından yararlanabilir.

  Saldırgan, kötü amaçlı bir Web sitesi için kullanıcıyı zorlama yolu yoktur. Varsayılan olarak, Outlook Express 6.0 ve Outlook 2002, HTML e-posta Yasak siteler bölgesinde açar. Outlook e-posta güvenlik güncelleştirmesi yüklenmişse, ayrıca, Outlook 98 ve Outlook 2000 açık HTML Yasak siteler bölgesinde posta edin. Bu ürünlerden birini kullanan müşterilerin yok bir kullanıcı kötü amaçlı bir Web sitesine otomatik olarak alıp sürece, kullanıcı e-posta iletisindeki bağlantıyı tıklatırsa, bu güvenlik açığından, e-postalarla saldırının etkilenir.

  Önemli: Bu makalede açıklanan düzeltme ekinin doğru etki alanları arası güvenlik showHelp işlevi her kullanılışında gerçekleşen denetler sağlayarak güvenlik açığını giderir. Düzeltme ekini uyguladığınızda, HTML Yardımı saldırı vektörleri kullanılarak gerçekleştirilen biri yüzünden ancak, bu HTML Yardımı işlevselliğini devre dışı bırakır. HTML Yardımı işlevselliğini geri yüklemek için <a0></a0>, siz de bu toplu düzeltme eki uygulandıktan sonra güncelleştirme için HTML Yardımı güncelleştirmesini karşıdan izlemeleri önerilir. Bu sorun hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  811630window.showHelp( ) yöntemiyle çalıştırıldığında işlevselliği sınırlamaya yönelik HTML Yardımı güncelleştirmesi
Not Bu düzeltme eki ayrıca önceki toplu düzeltme, ınternet Explorer için başarıyla Microsoft Windows XP tabanlı bilgisayarlara etkileşimli olmayan modda (örneğin, Görev Zamanlayıcısı'nı, Microsoft Systems Management Server veya IBM Tivoli yazılımını kullanarak) yüklenmesini engelleyen bir sorunu giderir.

Bu düzeltme eki hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/technet/security/bulletin/MS03-004.mspx

Daha fazla bilgi

Karşıdan yükleme bilgileri

Bu düzeltme ekini yüklemek için <a0></a0>, aşağıdaki Windows Update sitesini ziyaret edin ve kritik güncelleştirmesi: 810847:
http://windowsupdate.microsoft.com
Yöneticiler bu güncelleştirmeyi, birden çok bilgisayara dağıtmak için Microsoft Yükleme Merkezi'nden veya Windows Update Kataloğu'ndan yükleyebilir. Bu güncelleştirmeyi edinmek ve daha sonra bir veya daha fazla bilgisayara yüklemek isterseniz, Windows Update Kataloğu'ndaki Gelişmiş Arama Seçenekleri özelliğini kullanarak bu makalenin kimlik numarasını arayın. Güncelleştirmeleri Windows Update Katalogu'ndan yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
323166Sürücü ve düzeltmeler içeren güncelleştirmeler Windows Update Kataloğu'ndan nasıl karşıdan yüklenir
Bu güncelleştirmeyi Microsoft Yükleme Merkezi'nden karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windows/ie/downloads/critical/810847/default.mspx
Microsoft Yükleme Merkezi'nden dosyaları karşıdan yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'de bulunan makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
119591Microsoft Destek Dosyaları Çevrimiçi Hizmetler'den Nasıl Alınır
Microsoft, dosyanın kullanıma sunulduğu tarihteki en güncel virüs tarama yazılımını kullanmıştır. Dosya, herhangi bir yetkisiz değişiklik yapılmasını engelleyen güvenli sunucularda depolanır.

Yükleme bilgileri

ÖNKOŞULLAR

Bu güncelleştirmenin Internet Explorer 6 sürümünü yükleyebilmeniz için, Windows XP'de Internet Explorer 6 (sürüm 6.00.2600.0000) çalıştırıyor olmalısınız. Bu güncelleştirmenin ınternet Explorer 6 Service Pack 1 (SP1) sürümlerini yüklemek için <a0></a0>, ınternet Explorer 6 SP1 çalıştıran (6.00.2800.1106) Windows XP SP1, Windows 2000 SP2 veya SP3, Windows NT 4.0 SP6a, Windows Millennium Edition veya Windows 98 ikinci sürüm üzerinde. Bu güncelleştirmenin ınternet Explorer 5.5 sürümünü yüklemek için ınternet Explorer 5.5 Service Pack 2 (SP2) çalıştırıyor olmanız gerekir (sürüm 5.50.4807.2300) Windows 2000 SP3, Windows NT 4.0 SP6a, Windows Millennium Edition veya Windows 98 ikinci sürüm üzerinde. ınternet Explorer 5.01 yüklemek için bu güncelleştirmenin, size ınternet Explorer 5.01 Service Pack 3 (SP3) çalıştırıyor olmanız gerekir (sürüm 5.00.3502.1000) Windows 2000 SP3'te. Internet Explorer'ın hangi sürümünü çalıştırdığınızı belirleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
164539Internet Explorer'ın hangi sürümünün yüklü olduğu nasıl belirlenir
Windows işletim sistemi bileşenlerinin destek yaşam çevrimleri hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/lifesupsps
Internet Explorer 6 için SP1'i elde etme hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
328548ınternet Explorer 6 için en son hizmet paketini edinme
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
276369Internet Explorer 5.5 için en son hizmet paketi nasıl elde edilir
Internet Explorer 5.01 için SP3'ü elde etme hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
267954En son Internet Explorer 5.01 hizmet paketi nasıl elde edilir

Gereksinim yeniden başlatın.

ınternet Explorer 6 SP1 paketi için bu güncelleştirmenin yüklenmesini tamamlamak üzere bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Bu paketin diğer tüm sürümlerinin yüklemesini tamamlamak için, bilgisayarınızı yeniden başlatıp yönetici olarak oturum açmanız gerekir.

Önceki Güncelleştirme Durumu

Bu güncelleştirme, bu makalenin Özet bölümünde listelenen güncelleştirmelerin supercedes.

Kurulum Anahtarları

Bu düzeltme ekinin güncelleştirme paketleri aşağıdaki anahtarları destekler:
 • /q Sessiz modu belirtir veya dosyalar ayıklanırken iletileri bastırır.
 • / q: u bazı iletişim kutularını kullanıcıya sunan kullanıcı-sessiz modunu belirler.
 • / q: bir iletişim kutularını kullanıcıya sunar, yönetici-sessiz modunu belirler.
 • /t:path Dosyaların ayıklanacağı hedef klasörü belirtir.
 • /c Dosyaları yüklemeden ayıklar. / T: path, bir hedef klasör sorulur belirtilmedi.
 • /c:path Setup .inf dosyasının veya .exe dosyasının yolunu ve adını belirtir.
 • / r: n yüklemeden sonra hiçbir zaman bilgisayarı yeniden başlatmaz.
 • / r: i anahtarıyla kullanılması dışında yeniden başlatma gerekirse bilgisayarı yeniden başlatılmasını ister / q: bir.
 • / r: bir yüklemeden sonra her zaman bilgisayarı yeniden başlatır.
 • / r: s yüklemeden sonra kullanıcıya sormadan bilgisayarı yeniden başlatır.
 • / n: v sürüm denetimi yapmaz. Güncelleştirmeyi Internet Explorer'ın herhangi bir sürümüne yüklemek için bu anahtarı dikkatle kullanın.
Örneğin, kullanıcı araya girmeden güncelleştirmeyi yüklemek ve bilgisayarı yeniden başlatmaya zorlamamak için aşağıdaki komutu çalıştırın:
q810847.exe/q: a/r: n

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya üstü), aşağıdaki tablolarda listelenmektedir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında Saat Dilimi sekmesini kullanın.

Aşağıdaki dosyalar Windows 98, Windows 98 İkinci Sürüm ve Windows Windows Millennium Edition'da %Windir%\System klasörüne yüklenir. Bu dosyalar Windows NT 4.0, Windows 2000 ve Windows XP'de %Windir%\System32 klasörüne yüklenir.

Internet Explorer 6 SP1 (32-bit)

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  02-Dec-2002 15:06 6.0.2800.1141  2,783,232 Mshtml.dll    
  07-Jan-2003 21:37 6.0.2800.1154  1,338,880 Shdocvw.dll   
  07-Jan-2003 21:37 6.0.2800.1154   483,328 Urlmon.dll

Internet Explorer 6 SP1 (64-bit)

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  02-Dec-2002 17:33 6.0.2800.1141  9,065,984 Mshtml.dll    IA64
  08-Jan-2003 00:07 6.0.2800.1154  3,648,000 Shdocvw.dll   IA64
  08-Jan-2003 00:11 6.0.2800.1154  1,411,584 Urlmon.dll    IA64
  

Internet Explorer 6

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
     
  02-Dec-2002 13:35 6.0.2723.2500  2,761,728 Mshtml.dll    
  02-Dec-2002 13:38 6.0.2722.900    34,304 Pngfilt.dll   
  05-Mar-2002 00:09 6.0.2715.400   548,864 Shdoclc.dll   
  05-Nov-2002 16:01 6.0.2723.100  1,336,320 Shdocvw.dll   
  02-Dec-2002 13:38 6.0.2715.400   109,568 Url.dll     
  11-Oct-2002 16:53 6.0.2722.900   481,280 Urlmon.dll
  06-Jun-2002 17:38 6.0.2718.400   583,168 Wininet.dll   

Internet Explorer 5.5 SP2

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
     
  02-Dec-2002 13:41 5.50.4923.2500 2,757,904 Mshtml.dll    
  17-Oct-2002 00:01 5.50.4922.900   48,912 Pngfilt.dll
  04-Nov-2002 14:27 5.50.4923.500  1,149,200 Shdocvw.dll   
  05-Mar-2002 01:53 5.50.4915.500   84,240 Url.dll     
  15-Oct-2002 21:41 5.50.4922.900   451,344 Urlmon.dll
  06-Jun-2002 21:27 5.50.4918.600   481,552 Wininet.dll   

ınternet Explorer 5.01 SP3 (yalnızca Windows 2000)

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
     
  09-Jan-2003 22:40 5.0.3513.900  2,361,104 Mshtml.dll    
  14-Oct-2002 15:28 5.0.3510.1100   48,912 Pngfilt.dll
  09-Jan-2003 22:41 5.0.3513.900  1,108,752 Shdocvw.dll   
  05-Mar-2002 01:53 5.50.4915.500   84,240 Url.dll     
  09-Jan-2003 22:42 5.0.3513.900   451,344 Urlmon.dll
  07-Jun-2002 23:56 5.0.3506.1000   461,584 Wininet.dll   
Not Dosya bağımlılıkları nedeniyle, bu güncelleştirmeler ek dosyalar da içerebilir.

Bilinen sorunlar

 • Microsoft Bilgi Bankası makalesi 329802 ' açıklanan düzeltmeyi önceden yüklediyseniz, bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra 329802 veya 813951 Microsoft Knowledge Base makalelerinde açıklanan belirtiler oluşabilir. Bu sorunu gidermek için 813951 Kritik Güncelleştirme'yi yükleyin.Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  813951MSN e-posta hesabınıza erişemiyor veya çeşitli programlarda bir Web sitesiyle kimlik doğrulama yapamıyorsunuz
 • Kaldırırsanız, bu makalede açıklanan düzeltme eki tarafından güncelleştirilen dosyalardan bazıları daha önceki sürümleriyle değiştirilir (kaldırma) aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde açıklanan önemli güncelleştirmeyi:
  810565Köprüler Varsayılan Tarayıcı veya Yardım ve Destek Merkezi Yerine Internet Explorer'da Açılıyor
  Bu güncelleştirme yine de böyle, "Q810847" (Yardım menüsünde) <a1>Internet Explorer hakkında</a1> iletişim kutusundaki <a1>güncelleştirme sürümleri</a1> satırındaki yine de görüntülenir ve ilgili kayıt defteri bilgileri bulunur. Bu nedenle, Windows Update bu güncelleştirme, otomatik olarak sağlamaz. Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bu makalede açıklanan güncelleştirmeyi yeniden yükleyin. Bunu yapmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin ve düzeltme ekini karşıdan yükleyin:
  http://www.microsoft.com/windows/ie/downloads/critical/810847/default.mspx
 • Bu düzeltme eki, daha önce yüklenmiş bir ınternet Explorer düzeltmesi bazı dosyaları değiştirebilir veya bu düzeltme ekini yüklemeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
  Microsoft Internet Explorer Güncelleştirmesi
  Bu güncelleştirmenin ınternet Explorer gerektirir version yüklenecek.


  Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. (Bazı önceden yüklenmiş ınternet Explorer düzeltmesi dosyalarını bu düzeltme ekinin yerini nedeniyle), önceki düzeltmeyi edinmek üzere neden belirtilerle yineleme, düzeltmeyi yeniden yükleyin.

   Not Düzeltme, bu düzeltme ekinde bulunan dosyalardan daha yeni sürümlerini içeriyorsa, bu güvenlik güncelleştirmesi ile düzeltme bulunmaktadır.
  2. Bu hata iletisini alırsanız, önce bu düzeltme ekini doğru sürümünü yüklediğiniz dikkat edin. ınternet Explorer güncelleştirmeleri, çalıştırmakta olduğunuz (hizmet paketi düzeyine ve düzeltmeleri dahil), ınternet Explorer sürümüne özgüdür ve dil yerel ayar. Örneğin, bir güncelleştirme Almanca ınternet Explorer 6 veya ingilizce ınternet Explorer 6 SP1 çalıştıran bir bilgisayarda ınternet Explorer 6 için ingilizce yüklemeyin. Bu düzeltme ekini doğru sürümüne sahip olduğunuzdan eminseniz kullanın / n: v bu düzeltme ekini yüklemek için geçin ve önceden yüklenmiş ınternet Explorer düzeltmesi (artık gerek duyarsanız) yeniden yükleyin.

   Not Düzeltme, bu düzeltme ekinde bulunan dosyalardan daha yeni sürümlerini içeriyorsa, bu güvenlik güncelleştirmesi ile düzeltme bulunmaktadır.

   Bu düzeltme eki için doğru güncelleştirme paketi olduğunu doğrulamak için şu adımları izleyin:
   1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
   2. Güncelleştirme paketini geçici bir klasöre (Bu örnekte c:\q810847) içeriğini ayıklamak için aşağıdaki komutu yazın:
    path \Q810847.exe /c /t:c:\q810847
   3. Başlat ' ı tıklatın ve Ara ' yı tıklatın (veya Arama ' nın üzerine gelin ve sonra da Dosya ve klasörler'i tıklatın).
   4. Tümü veya bir dosya adının bir parçası kutusuna, Shdocvw.dll yazın ve sonra Ara (veya Şimdi Ara) tıklatın.
   5. Arama sonuçları görüntülenir, Windows\System32 klasöründeki Shdocvw.dll dosyasını sağ tıklatın sonra Özellikler ' i tıklatın.
   6. Sürüm sekmesini tıklatın ve sonra da Dosya sürümü değerini not alın.
   7. Dil ' i tıklatın ve sonra da değerini not alın.
   8. Tamam ' ı tıklatın.
   9. E ile G C:\Q810847 klasöründe Shdocvw.dll dosyası için yineleyin.
   10. Sürümü, C:\Q810847 Shdocvw.dll, sonraki klasörüdür (sayı) sürümü, Windows\System32, ancak önceki klasörüdür (sayı) sonraki kullanılabilir sürümünden ınternet Explorer'ın (gelen, 164539), siz bu düzeltme ekinin doğru sürümüne sahip.

    Not Farklı bir dil değeri ise, ya da kullanın ya da Windows dil sürümü için doğru güncelleştirme paketi nasıl elde / n: v anahtar, ınternet Explorer veya Windows 2000 veya Windows XP çoklu dil sürümü için bir ingilizce sürümü, Windows'un çok dilde menüler ve iletişim kutuları üzerinden bu düzeltme ekini yüklemek için.
 • ınternet Explorer 5.01 SP3'ü yüklemeye çalıştığınızda sürümü bu güncelleştirmenin ınternet Explorer 5.01 SP3) ile (Windows 2000 SP3 çalıştıran bir bilgisayarda, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  Microsoft Internet Explorer Güncelleştirmesi
  Bu güncelleştirmenin yüklenmesi ınternet Explorer 5.01 Service Pack 2 gerektirir.
  Bu hata iletisi yanlıştır. Bu düzeltme ınternet Explorer 5.01 sürümünü yüklemek için <a0></a0>, Windows 2000 SP3 ile (sürüm 5.00.3502.1000) içerdiği ınternet Explorer 5.01 sürümü olması gerekir.
 • Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra oluşabilecek bilinen sorunlar hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  325192Internet Explorer veya Windows'a güncelleştirme yükledikten sonraki sorunlar
Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 810847 - Last Review: 1 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 16.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows Millennium Edition
  • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
 • Microsoft Internet Explorer 5.5
 • Microsoft Internet Explorer 5.5
 • Microsoft Internet Explorer 5.5
 • Microsoft Internet Explorer 5.5
 • Microsoft Internet Explorer 5.01
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbqfe kberrmsg kbfix KB810847 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:810847

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com