ID článku: 810892 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

V tomto článku sa opisuje postup pri aktivácii systému Windows XP pomocou kódu Product Key, ktorý je iný ako kód Product Key použitý pri inštalácii systému Windows XP.

RIESENIE

Pri inštalácii alebo aktivácii systému Windows XP musíte zadať jedinečný kód Product Key. Ak nainštalujete systém Windows XP z originálneho disku CD na druhom počítači a potom si kúpite druhú kópiu systému Windows XP alebo druhú licenciu, produkt budete môcť aktivovať až po zmene kódu Product Key. Ak chcete upraviť kód Product Key v čase aktivácie, postupujte takto:
  1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku Všetky programy, ukážte na položku Príslušenstvo, ukážte na položku Systémové nástroje a potom kliknite na položku Aktivácia systému Windows.
  2. Kliknite na možnosť Áno, chcem aktivovať systém Windows cez telefón so zástupcom oddelenia služieb zákazníkom a potom kliknite na tlačidlo Ďalej.
  3. Kliknite na položku Zmeniť kód Product Key, zadajte nový kód Product Key a potom kliknite na položku Aktualizovať.
  4. Kliknite na položku Telefonicky a podľa pokynov na obrazovke dokončite proces aktivácie.

DALSIE INFORMACIE

V rámci aktivácie produktu sa overuje, či sa kód Product Key softvéru alebo identifikácia produktu (požadovaná v rámci inštalácie produktu) nepoužili na vyššom počte počítačov ako povoľuje licencia pre softvér. Počet aktivácií s použitím rovnakého kódu Product Key v jednom a tom istom počítači je neobmedzený. Aktivácia produktov bráni krádežiam softvéru tým, že obmedzuje počet možných aktivácií kódu Product Key v rôznych počítačoch.

Ďalšie informácie o aktivácii systému Windows nájdete na nasledujúcej webovej lokalite spoločnosti Microsoft:
http://www.microsoft.com/windowsxp/evaluation/features/activation.mspx

Poznámka: Pre maloobchodnú verziu systému Windows XP si môžete kúpiť dodatočnú licenciu na telefónnom čísle (877) 426-6010 (iba v USA).

Ďalšie informácie o aktivácii systému Windows získate po kliknutí na nasledujúce čísla článkov databázy Microsoft Knowledge Base:
302806 Popis aktivácie produktov spoločnosti Microsoft

Vlastnosti

ID článku: 810892 - Posledná kontrola: 6. mája 2010 - Revízia: 4.5
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbpubtypekc KB810892

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com