Makale numarası: 810892 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Windows XP'yi yüklerken kullanılandan farklı bir ürün anahtarı kullanılarak Windows XP'nin nasıl etkinleştirildiği anlatılmaktadır.

Çözüm

Windows XP'yi yüklerken veya etkinleştirirken benzersiz bir ürün anahtarı girmelisiniz. Özgün CD'nizi kullanarak Windows XP'yi ikinci bir bilgisayara yüklerseniz ve ardından Windows XP'nin ikinci bir kopyasını veya lisansını satın alırsanız, ürünü etkinleştirmeden önce ürün anahtarını değiştirmeniz gerekir. Etkinleştirme işlemi sırasında ürün anahtarını değiştirmek için şu adımları izleyin:
  1. Başlat'ı tıklatın, ardından sırasıyla Tüm Programlar'ın, Donatılar'ın ve Sistem Araçları'nın üzerine gidin ve sonra Windows'u Etkinleştir'i tıklatın.
  2. Evet, Windows'u etkinleştirmek için müşteri hizmetleri temsilcisine telefon etmek istiyorum seçeneğini ve ardından İleri'yi tıklatın.
  3. Ürün Anahtarını Değiştir'i tıklatın, yeni ürün anahtarını girin ve Güncelleştir'i tıklatın.
  4. Telefon'u tıklatın ve ardından etkinleştirme işlemini tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izleyin.

Daha fazla bilgi

Ürün etkinleştirmesi, yazılım ürün anahtarının veya ürün kimliğinin (ürün yükleme işleminin parçası olarak gereklidir), yazılım lisansı tarafından izin verilenden daha fazla sayıda bilgisayarda kullanılmamış olduğunu doğrular. Aynı bilgisayarda aynı ürün anahtarını kullanan etkinleştirmeler sınırsızdır. Ürün etkinleştirmesi, bir ürün anahtarının farklı bilgisayarlarda etkinleştirilme sayısını sınırlayarak korsanlığı zorlaştırır.

Windows ürün etkinleştirmesi hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsxp/evaluation/features/activation.mspx
  

Windows ürün etkinleştirmesi hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
302806 Microsoft ürün etkinleştirmesinin açıklaması
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 810892 - Last Review: 2 Temmuz 2013 Salı - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbpubtypekc KB810892

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com