Chybové zprávy při otevření nebo kopírování souborů síťové na klienty Windows XP SP1, které vyžadují podepisování paketů SMB

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 810907 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Klientské počítače se systémem Windows XP Service Pack 1 (SP1) a které jsou nakonfigurovány vyžadovat podepisování Server Message Block (SMB) může přetažení podepisování SMB a mohou mít problémy komunikování v síti. Například může nastat některý z následujících příznaků:
 • Když otevřete soubor sady Microsoft Office, bude otevřen jen pro čtení. Je nutné uložit soubor místně provádět změny.
 • Nelze kopírovat soubory v síti a síťové cesty nejsou přijímány žádné poskytovatele sítě. Například můžete obdržet následující chybovou zprávu při pokusu o připojení ke sdílené složce SMB:
  Soubor nebo síťová cesta již neexistuje.
 • Následující chybová zpráva při pokusu o otevření souboru v síťové sdílené položce:
  Nelze otevřít soubor v síťové sdílené položce. Přesvědčte se, zda že je disk v zadané jednotce.
 • V protokolu událostí mohou zobrazit chybové zprávy podobné tyto, po použití Zásady skupiny objektů):
  Zdroj události: Userenv
  Kategorie události: žádný
  ID události: 1058
  Datum: 2/8/2002
  Čas: 7:25:40 AM
  Uživatele: NT AUTHORITY\SYSTEM
  Počítač: COMPUTER
  Popis: systém Windows nemůže získat přístup k souboru gpt.ini pro objekt zásad skupiny, CN = {31B2F340-016 D-11 D 2-945F-00C04FB984F9}, CN = Policies, CN = System, DC lcds, DC = = laboratoře soubor se musí nacházet v umístění \\lcds.lab\Policies\{31B2F340-016D-11D2-945F-00C04FB984F9}
  (Přístup byl odepřen) Zásady skupiny zpracování bylo přerušeno.
  Zdroj události: SceCli
  Kategorie události: Žádný
  ID události: 1030
  Datum: 2/8/2002
  Čas: 7:30:46 AM
  Uživatel: N/A
  Počítač: COMPUTER
  Popis: Systém Windows se nemůže dotazovat seznam Zásady skupiny objekty. Zpráva popisující důvod tohoto omezení byla již dříve protokolována modulem zásad.
  Zdroj události: Userenv
  Kategorie události: žádný
  ID události: 1058
  Datum: 2/8/2002
  Čas: 12:30:46 AM
  Uživatel: N/A
  Počítač: NT AUTHORITY\SYSTEM
  Popis: Systém Windows nemůže získat přístup k souboru gpt.ini pro objekt zásad skupiny CN = {GUID}, CN = Policies, CN = System, DC = doména, DC = com. Soubor musí nacházet v umístění <\\domain.com\SysVol\domain.com\Policies\{GUID}\gpt.ini>. (Přístup byl odepřen.). Zásady skupiny zpracování bylo přerušeno.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Microsoft Windows XP. Další informace získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
322389Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Tuto opravu hotfix použijte pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud je přísně neohrožuje tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, je oddíl "K dispozici oprava Hotfix stahování" v horní části tohoto článku znalostní báze Knowledge Base. Pokud v této části se nezobrazí, obraťte se na služby Microsoft a podporu získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit požadavek na samostatnou službu. Výdaje na podporu se obvykle týkají dalších otázek a problémů, které se netýkají této zvláštní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služby Microsoft a podpora nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "K dispozici oprava Hotfix stahování" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.Anglická verze této opravy atributy souborů (nebo novější), jsou uvedeny v následující tabulce. Data a časy těchto souborů jsou uvedeny v čase univerzální koordinovaný (čas UTC). Při zobrazení informací o souboru, bude převedena na na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a UTC časem kartě časové pásmo v panelu Datum a čas v Ovládacích panelech.

Systém Windows XP Home Edition a Windows XP Professional:
  Date     Time  Version    Size   File name
  ------------------------------------------------------
  18-Dec-2002 16:38 5.1.2600.1152 399,488 Mrxsmb.sys
  18-Dec-2002 16:38 5.1.2600.1152 154,752 Rdbss.sys
Windows XP 64-Bit Edition:
  Date     Time  Version    Size    File name
  --------------------------------------------------------
  18-Dec-2002 16:39 5.1.2600.1152 1,256,064 Mrxsmb.sys
  18-Dec-2002 16:39 5.1.2600.1152  488,704 Rdbss.sys

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci Service Pack 2 pro systém Windows XP.
Poznámka, že informace v tomto článku nahrazuje informace, které byla dříve k dispozici v databázi Microsoft Knowledge Base článek 331519.Další informace o příbuzných problémech získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
812937Soubor uzamčen nebo přístup byl odepřen chybová zpráva při uložení souborů prostřednictvím sítě

Vlastnosti

ID článku: 810907 - Poslední aktualizace: 29. srpna 2007 - Revize: 4.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbenv kbnetwork kbfilesystems kberrmsg kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB810907 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:810907

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com