Windows XP'de Önbelleğe Alınmış Kimlik Bilgileriyle Oturum Açıldıktan Sonra Etki Alanı Grup İlkesi Kayboluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 811062 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Ağa bağlı bir Windows XP tabanlı bir bilgisayarda oturum açarsanız, etki alanında tanımlanan Grup ilkesi ayarlarına uygulanır. Kullanıcı hesabınıza (güvenilen etki alanı gibi) farklı bir etki alanında ise, bu bilgisayarın ait olduğu etki alanından oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name   Platform
  ------------------------------------------------------------------
  23-Dec-2002 19:27 5.1.2600.1154 482,816 Winlogon.exe x86
  21-Dec-2002 00:03 5.1.2600.1154 646,656 Winlogon.exe IA-64
Not Bu düzeltme, yalnızca Windows XP Service Pack 1 (SP1) uygulayabilirsiniz.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows etki alanı türü (Microsoft Windows NT 4.0 veya sonraki sürümü) için önbelleğe alınmış oturum açma girişimleri belirleyemiyor. Windows NT 4.0 (Windows NT 4.0 etki alanı tabanlı Grup ilkesi desteklemez) varsayılan olarak kullanarak, yalnızca yerel grup ilkesi uygulanır; etki alanı tabanlı Grup ilkesi etkili bir şekilde kaldırıldı. Bu makalede açıklanan düzeltme, kullanıcının etki alanı türü belirlenemedi, atlanması ilkesini işleme izin verir. Bu önbelleğe alınan ilke ayarlarını olduğu gibi bırakır.

Özellikler

Makale numarası: 811062 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbqfe kbfix kbbug kbwinxppresp2fix KB811062 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:811062

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com