Ntfrs.exe Dosyasının Service Pack 3 Sonrası Sürümlerindeki Yenilikler

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 811217 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bu makalede yapılan, dosya çoğaltma hizmeti (FRS) hizmetin sağlamlık artıran bir Windows 2000 Service Pack 3 (SP3) düzeltmesi. Bu düzeltmeyi yüklemeden önce Windows 2000 SP3'ü yüklemeniz gerekir. Bu düzeltme, birden çok düzeltme içerir.

Bu sürüm'deki düzeltmeler

 • Eksik bir üst Vvjoins durduruldu. Gördüğünüz bir "V: HATA - bulunamıyor üst düğümün" the NtFrs girdisinde hata ayıklama günlüğü.

  Değiştirme sırasında bozuk bir üyeyi ulaşması. Bu üye, üyenin üst klasörü oluşturmak için değişiklik siparişi aldığı için önce alt dosya veya klasör oluşturmak için bir değişiklik sipariş alabilir anlamına gelir. Bu düzeltmeyi yüklemeden, üst değişikliği emri alıncaya kadar aşağı akım üyesi alt değişikliği emri işlemez. Bu askıda bağlantı neden olabilir.

  Yeni bir etki alanı denetleyicisini yükseltmek deneyin veya yetkili olmayan geri yükleme tetiklemesi, işlemi tamamlanmaz.
 • Gereksiz Vvjoins gerçekleştirilir. Günlük hata ayıklama NtFrs aşağıdaki girdileri görürsünüz:
  <OutLogSendCo: 2028: 3229: S4: 20: 15: 27 > Ignoring; birleştirme son guid geçersiz: DOMAIN SYSTEM VOLUME (SYSVOL SHARE) \ SAS22\ SAS22 MP5\ Regiment-> \ MP5 $
  <SndCsCheckCxtion: 2008: 497: S4: 20: 15: 27 > ++ SAS22: JOIN guid GEÇERSIZ olur.
  <SndCsDispatchCommError: 2008: 575: S4: 20: 15: 27 > içinde hata 010f7450 Comm pkt
  <CommCompletionRoutine: 2008: 343: S4: 20: 15: 27 >: SR: Cmd 01118f00 CxtG 1d0b073a, WS ERROR_OPERATION_ABORTED (MP5.smartframe için. Regiment.COM uzun: [SndComplete] (308)
  Birleştirme işlemi sırasında Geliş yönündeki ortak aşağı akım ortak bir Vvjoin gerekip gerekmediğini karar verir. Windows 2000 SP3'te, bu karar, son birleştirme zamanı denetimini dayanır. Son birleşim iki ortaklarına alanına son tarih saattir. Son saat eşleşmeleri katılırsanız, bir Vvjoin gerçekleştirilmez. Bunun yerine, Geliş yönündeki ortağı, giden günlükten bir değişiklik siparişlerini göndermeye devam eder. Son kez birleştirme eşleşmezse, Geliş yönündeki ortak aşağı akım ortak bir Vvjoin gerçekleştirmeye zorlar. Son kez birleştirme üzerinde nedeniyle, hem ortaklarına atomik değil, ortaklarına birini son katılma saati güncelleştirmesi, ancak diğer ortak son katılma saati güncelleştirmesi. Bu durumda, son kez birleştirme eşzamanlı olmayabilir. Bu iki ortaklarına katılın, bir sonraki başlatılışında, Geliş yönündeki ortak bir eşleşmeyen son katılma saati ve <a1>zorla</a1> bir Vvjoin gerçekleştirmek için bağlantı algılar.
 • Değişiklik alt dosyaları bulunduğunda siparişlerini yanlış durdurulmuş silin. Boş klasörler, yineleme kümesindeki kalır.

  Siler sırasız ve tüm bağımlı dosyaları silme aldığı için önce üst klasör ve klasör silme aşağı akım üye alır, bu üyeyi silme durdurur. Tüm değişiklik siparişlerini tamamlandığında, aşağı akım ortak bir boş bir üst klasör kalır.
 • Yerel değişiklik siparişlerini altında bir üst ertelenmiş sil olarak işaretlendi.

  Bir ana klasörü ertelenmiş sil olarak işaretlendi klasöre süzgeç tablosundan kaldırılır. Bu alt öğelerinin atlanması için yerel olan herhangi bir değişiklik neden olur.

Bu makale, içinde kullanılan terimler sözlüğü

Sırayı Değiştir (CO)

Bir dosya veya klasörü bir <a0>yineleme</a0> üyesinde değişiklik yapıldığında, bu değişiklik, üye KIMLIĞI veya (dosya adı) gibi ilgili bilgileri bir "değişikliği emri." adlı bir ileti oluşturmak için kullanılır Değişikliği emri üyenin giden ortaklara gönderilen. Değişikliği kabul etmek, karar verirseniz, ortaklarına ilişkili hazırlama dosyası isteyin. Değişiklik, tek bir çoğaltma ağacındaki yükledikten sonra ortaklarına değişiklik siparişi, giden ortaklara yay.

<a1>Dosya</a1> GUID

GUID dosyasını, dosya veya klasörün tanımlar. Oluşturulur ve çoğaltma hizmeti tarafından yönetilir. Çoğaltma sürüm numarasını ve olay zaman ile FRS veritabanı dosya KIMLIĞI tablosunda depolanır. Aynı GUID dosyasını, karşılık gelen dosyalar ve klasörler, tüm çoğaltma kümesi üyeleri arasında vardır.

Dosya KIMLIĞI tablosu

Bir tablodaki her dosya için sürüm ve kimlik bilgilerini içeren bir girdi içeren FRS veritabanı ve çoğaltma ağacındaki klasöründe budur.

Dosya Çoğaltma Hizmeti

FRS çoğaltması, birden çok iş parçacıklı, çok yöneticili altyapısıdır. Windows 2000 tabanlı etki alanı denetleyicileri ve sunucular, sistem ilkeleri çoğaltma ve komut dosyaları, Windows 2000 ve Microsoft Windows'un önceki sürümlerini çalıştıran istemci bilgisayarlar için oturum açma için FRS'nı kullanın. FRS, aynı hataya dayanıklı Dağıtılmış dosya sistemi (DFS) kökünü veya bağlantısını kopyaların barındıran Windows 2000 tabanlı sunucular arasında içerik da çoğaltabilirsiniz.

Kimlik tabanlı çoğaltma

Bir <a0>yineleme</a0> ağaçtaki tüm nesnelerin kendilerine atanan benzersiz bir KIMLIĞI vardır. FRS, 16-bayt GUID içeren NTFS dosya sistemi nesne ID özniteliği kullanılır. Tüm yineleme aynı nesneye aynı nesne KIMLIğI vardır. Bu nesnenin GUıD'SINI ve karşılık gelen GUID üst nesnenin belirli bir konum bilgileri verir.

Çoğaltma ortağı

Bir <a0>yineleme</a0> üyenin hemen Geliş yönündeki ve aşağı akım ortaklarına çoğaltma ortaklarına anılır. Geliş yönündeki ortaklarına gelen ortağı olarak da adlandırılır. Aşağı akım ortaklarına de giden ortakları da adlandırılır.

Yineleme kümesi

FRS dosya bir klasörün içeriğini çoğaltmak üzere yapılandırılmış iki veya daha fazla bilgisayar. Bireysel bilgisayarlara, yineleme anılır.

Güncelleştirme sıra numarası

NTFS dosya sistemi, güncelleştirme sıra numarası (USN) olarak adlandırılan her birim için tekdüze artan bir sıra numarası olarak saklar. Birimdeki bir dosyaya yapılan bir değişiklik her zaman USN artırılır.

Sürüm vektör

Bu çoğaltma kümesi üyesi her bir giriş olan, USN, vektör olur. Tüm değişiklik siparişlerini, iletiyi gönderen özgün üye GUıD'SI ve ilişkili USN gerçekleştirirsiniz. Güncelleştirmenin her bir çoğaltma kümesi üyesinde alır gibi bağlı olan kaynak üye için atanan bir vektör yuvasındaki USN izler. Bu vektör çoğaltma ağacı her üyesiyle geçerli olup olmadığını açıklar. Sürüm vektör, daha sonra güncelleştirme zaten uygulanmış, gelen ortaklardan süzmek için kullanılır. Sürüm vektör iki üye birleştirdiğinizde, gelen bir ortağa teslim edilir. Yeni bir bağlantı oluşturulduğunda, sürüm vektör dosya KIMLIĞI tablonun yeni giden ortak tarafından görülen daha yeni güncelleştirmeleri taramak için kullanılır.

Çözüm

Bu SP3 sonrası Ntfrs.exe elde etme hakkında bilgi için sürüm, aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesine bakın:
811370Ntfrs.exe Dosyasının Service Pack 3 Sonrası Sürümlerinde Düzeltilen Sorunlar

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 811217 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP3
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbprb KB811217 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:811217

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com