Bilgisayarınızı yerine kendi SSID, SSID yayınlayan bir erişim noktasına yayınlar, bir erişim noktasına bağlanır.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 811427 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Şu senaryoyu inceleyin.
  • Windows XP Service Pack 1 çalıştıran bir bilgisayarınız varsa (SP1), Windows XP Service Pack 2 (SP2) veya Windows XP Service Pack 3(SP3).
  • Bilgisayarda, Kablosuz Sıfır Yapılandırma (WZC) istemci olarak çalışıyor.
  • Iki kablosuz erişim noktaları yakınlığını bilgisayardır.
  • Erişim noktalarından kendi hizmet ayarı kimliği (SSID) yayın, ancak bir erişim noktası değil.
Bu senaryoda, bilgisayarınızı her zaman, SSID yayın erişim noktasına bağlanır. Tercih edilen ağlar listesinde yapılandırılmış olan ağların tercih sırası ne olursa olsun, bu davranış oluşur.

Ayrıca, bilgisayarınıza bağlı bir erişim noktasına, bunun bir SSID yayın değil ve kendi SSID yayın başka bir erişim noktası yakındaki etkinleştirildiğinde, bilgisayarı erişim noktasına, SSID yayın otomatik olarak bağlanır..

Neden

Kablosuz Sıfır Yapılandırma hizmeti (WZC) her zaman tercih edilen ağlar listesinde ilk sırada bir yayın erişim noktasına bağlanmaya çalışır.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Windows XP WZC hizmetinin dinamik olarak tercihlerinize veya varsayılan ayarlarınızı dayanarak bilgisayarınıza bağlandığı kablosuz ağ seçer. Bu, otomatik olarak seçme ve kullanılabilir olduğunda, daha çok tercih edilen kablosuz ağa bağlanma içerir. Tercih edilen hiçbir kablosuz ağın yakın bulunursa, böylece yanlışlıkla bağlantı tercih edilen ağın kapsama alanında kablosuz istemci kadar WZC hizmetinin kablosuz bağdaştırıcının yapılandırır. WZC hizmetinin hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb878124.aspx
SSID yayınlarının devre dışı bırakılması kablosuz ağ güvenliğini sağlamak için yeterince güçlü bir yöntem değildir.

Özellikler

Makale numarası: 811427 - Last Review: 3 Eylül 2009 Perşembe - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt KB811427 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:811427

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com