Windows 95 veya Windows NT 4.istemcisi Windows Server 2003 etki alanında oturum açtığında hata iletisi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 811497 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows NT 4.0 çalışan bir bilgisayara her oturum açtığınızda olan, Service Pack 2 (SP2) veya daha önce yüklediyseniz, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sistem size oturum açamadı. Kullanıcı ve etki alanı adlarının doğru olmasını sağlayıp parolanızı yeniden girin. Paroladaki harfler büyük küçük harfe dikkat edilerek girilmelidir. Caps Lock tuşunun yanlışlıkla basılı kalmamasına dikkat edin.
Windows 95 çalıştıran bir istemci bilgisayara her oturum açtığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sağladığınız etki alanı parolası hatalı veya oturum açma sunucusuna erişiminiz reddedildi.

Neden

Varsayılan olarak, Windows Server 2003 çalıştıran etki alanı denetleyicilerindeki güvenlik ayarları, etki alanı denetleyicisi iletişimlerinin kötü niyetli kullanıcılar tarafından kesilmesini veya bozulmasını önlemeye yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcıların başarıyla iletişim Windows Server 2003 çalıştıran etki alanı denetleyicisiyle anlaşmak için bu varsayılan güvenlik ayarları istemci bilgisayar hem de sunucu ileti bloğu (SMB) imzalama ve şifreleme veya güvenli kanal trafiği imzalama gerektiriyor. SP2 ile Windows NT 4.0 çalıştıran veya önceki sürümleri yüklü istemciler ve Windows 95 çalıştıran istemcileri SMB paket imzalama işlevi etkinleştirilmemiş yoktur ve bir Windows Server 2003 etki alanı denetleyicisine kimliğini doğrulayamıyor.

Çözüm

Windows NT 4.0

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, (önerilen çözünürlük) işletim sistemini yükseltmeden veya Service Pack 4 (SP4) yükleyin veya daha yenisi. Service Pack 3 (SP3), SMB imzalama için destek sağlar, ancak şifreleme veya güvenli kanal trafiği imzalama desteklemiyor. Istemci SMB imzalama ve şifreleme için etkinleştirme, SP4 ve Service Pack 5 (SP5) veya Microsoft Service Pack 6a yüklemenizi önerir güvenli kanal imzalama, (SP6a) Windows NT 4.0 istemcileri bir Windows Server 2003 etki alanında birlikte.

Windows 95

Bu davranışı gidermek için <a0></a0>, (önerilen çözünürlük) işletim sistemini yükseltmeden veya Active Directory en son yükleme istemci.

Pratik Çözüm

Microsoft tarafından önerilmemekle birlikte, bir etki alanında Windows Server 2003 çalıştıran tüm etki alanı denetleyicilerinde SMB imzalamanın gerekli kılınmasını önleyebilirsiniz. Bu güvenlik ayarını yapılandırmak için şu adımları izleyin:
  1. Varsayılan etki alanı denetleyicileri ilkesi'ni açın.
  2. Bilgisayar Yapılandırması\Windows Ayarları\Güvenlik Ayarları\Yerel ilkeler\güvenlik seçenekleri ' ni açma klasör.
  3. Bulun Microsoft ağ sunucusu: iletişimleri dijital olarak imzala (her zaman) ilke ayarını devre dışı veya Do Not Yapılandır ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Active Directory istemci uzantıları hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc750223.aspx

Özellikler

Makale numarası: 811497 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 9.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB811497 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:811497

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com