Wiersz polecenia (Cmd.exe) uruchamia pliki, które nie mają rozszerzenia nazwy pliku wykonywalnego

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 811528 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Przy użyciu wiersza polecenia (Cmd.exe lub systemu Windows Procesor poleceń) do otwarcia pliku nie ma nazwy pliku wykonywalnego rozszerzenie pliku może działać jako program zamiast otwierana w programie który jest zarejestrowany dla typu pliku (na podstawie nazwy pliku rozszerzenie).

Na przykład, jeśli wpiszesz Nazwa plikulub nazwa_pliku.txt w wierszu polecenia mogą nazwa_pliku.txt Uruchom program zamiast otwierana w programie Notatnik. To może również wystąpić, jeśli plik nosi nazwę w wierszu polecenia w pliku wsadowym (bat) lub w systemie Windows NT polecenia pliku skryptu (.cmd).

Przyczyna

Ten problem może wystąpić, jeśli następujące warunki:
 • Plik jest binarny, który zawiera plik wykonywalny Nagłówek. Na przykład plik jest plik .exe lub .com, która została zmieniona z rozszerzenie nazwy pliku innej.
 • Nie określono programu Cmd.exe służy do otwierania plik.
Kiedy wpisz nazwę pliku w wierszu polecenia lub użyć Nazwa pliku w wierszu polecenia w pliku wsadowym lub skrypt polecenia systemu Windows NT Wywołania programu Cmd.exe Funkcji CreateProcess Funkcja do otwarcia tego pliku. W Funkcji CreateProcess funkcja analizuje zawartość pliku. Jeśli plik binarny obraz zawiera nagłówek pliku wykonywalnego, (która wskazuje, że plik jest naprawdę .com lub pliku .exe), plik jest uruchamiany jako program. To zachowanie jest zgodne z poprzednie wersje systemu Windows NT.

Obejście problemu

Otwórz plik za pomocą Eksploratora Windows lub użyj następujący wiersz polecenia, aby otworzyć plik w odpowiednim programie:
Programnazwa_pliku.ext
Na przykład aby otworzyć nazwa_pliku.txt w Notatniku, użyj następujących wiersz polecenia:
Notatnik nazwa_pliku.txt

Więcej informacji

Niektóre pliki zawierają wirusy lub można inaczej uszkodzenia sieci komputer. Jeśli nie masz pewność, że plik jest bezpieczny, ostrożności takich Otwórz plik, jak te przed:
 1. Sprawdź plik programem antywirusowym.
 2. Zapisz wykonaną pracę i zamknij inne programy.
 3. Odłączenie od Internetu lub innej sieci połączenia.
Program Cmd.exe rozpoznaje pliki .com, .exe, .bat, .cmd, .vbs, .js, i rozszerzenia .ws i innych rozszerzeń, które są definiowane przez PATHEXT Zmienna środowiskowa jako pliki wykonywalne, ale można także uruchamiać pliki bez rozszerzenia te znane Jeśli plik binarny zawiera plik wykonywalny Nagłówek.

System Windows i programu Microsoft Internet Explorer wykonać dodatkowe kontrole przed otwarciem pliku. Obejmuje to określenie, czy jest dowolny program skojarzone rozszerzenie nazwy pliku w rejestrze. Typ MIME wykrywanie dokumentów pobytowych Eksploratora Windows i programu Internet Explorer, aby znaleźć i uruchomić obiekt serwera lub program, który jest skojarzony z nazwą pliku rozszerzenie.

Materiały referencyjne

Aby uzyskać dodatkowe informacje informacje o wirusach komputerowych kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
129972Opis wirusów komputerowych
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące typu MIME wykrywanie, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms775147.aspx
Aby uzyskać dodatkowe informacje Funkcji CreateProcess działać, odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms682425.aspx

Właściwości

Numer ID artykułu: 811528 - Ostatnia weryfikacja: 27 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
 • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
Słowa kluczowe: 
kbprb kbmt KB811528 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:811528

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com