MIT Kerberos v5 ile kimliği doğrulanmış kullanıcılar Active Directory kaynaklarına erişemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 811802 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.


Bu makalenin Microsoft Windows Server 2000 sürümü için aşağıdaki bağlantıyı tıklatın: Users Who Are Authenticated by MIT Kerberos v5 Cannot Access Active Directory Resources
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir MIT Kerberos v5 bölge tarafından kimlik doğrulaması kullanan bir Microsoft Windows XP kullanıcısıysanız, kaynağa erişmek veya bir Active Directory dizin hizmeti etki alanında paylaşma çalıştığınızda "Erişim engellendi" hata iletisi alabilirsiniz.

Neden

Bu sorun, birden çok Kerberos Ticket-Granting Service istekleri (KRB_TGS_REQ) bir Massachusetts ınstitute of Technology'nin (MIT) Kerberos v5 Anahtar Dağıtım Merkezi (KDC için) aynı anda gönderilebilecek nedeniyle oluşur. Sunucu adı, istemci adının, geçerli saat ve KRB_TGS_REQ microsecond alanlarının en son isteklerin herhangi bir bilgi eşleşirse, kimlik doğrulayıcısı, MIT Kerberos v5 KDC "Erişim engellendi" hata iletisi döndürür.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  --------------------------------------------------------
  20-Mar-2003 08:40 5.1.2600.1188 272,384 Kerberos.dll 

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

KRB_TGS_REQ iletisinde, içerdiği olanlar da dahil olmak üzere her Doğrulayıcı (KRB_AP_REQ) farklı bir yeniden oynama algılandı önlemek için bu değerler kümesi olmalıdır. Diğer içerik KRB_TGS_REQ hizmet asıl adı burada istenmeden belirtimi içeren bir ileti değil önbelleğe alınır. Iki KRB_TGS_REQs Doğrulayıcı ile aynı zaman damgalarını içeriyorsa, diğer kimlik doğrulayıcı (örneğin, farklı sorumluları için KRB_TGS_REQs) farklı olsa bile, yeniden gönderme saldırısı görülür.

Özellikler

Makale numarası: 811802 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB811802 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:811802

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com