Windows 3.1 Dosya Yöneticisi Supports uzantısı DLL

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 81192 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft Windows Dosya Yöneticisi eklenti uzantılarını destekler. Bu uzantılar dosya program için ek işlevsellik sağlamak için Yöneticisi ile etkileşim.

Daha fazla bilgi

Dosya Yöneticisi uzantıları kendilerini Dosya Yöneticisi'nin menüsüne eklemek için seçili dosyaları hakkında bilgi almak için yeteneğine sahip özel bir dinamik bağlantı kitaplıkları (DLL) olan ve bu dosyaları özel eylemler gerçekleştirme.

Uzantıları, tipik olarak Windows dizininde bulunan WINFILE.INI dosyasının [eklentileri] adlı bir bölüm ekleyerek yüklenir. Dosya Yöneticisi aşağıdaki biçimde altında listelenen bir uzantısı DLL dosyaları arar.
<some-text> < yoladı uzantının > =
Örneğin,:
Benim Extension=C:\winapps\winutils\addon.dll
Dosya Yöneticisi'ni, hangi "<some-text>" olan düşünmeniz değildir; ancak, her uzantının için benzersiz olması gerekmez.

Her bir uzantı WINFILE.INI dosyasının [eklentileri] bölümünde belirtilen sırada yüklenir. Sunucu Uzantıları menüleri, sonra Seçenekler menüsünde ve sırayla <a2>Windows</a2> menüsünü belirtilen önce yerleştirilir.

Dosya Yöneticisi'ni yüklemek veya kurmak, Microsoft Windows XP uzantısı, herhangi bir hata görüntülenir ve Dosya Yöneticisi uzantı DLL'SI kapatır.

Microsoft Windows 3.1 Software Development Kit'e (SDK içinde) Dosya Yöneticisi uzantıları ve bu tür bir program geliştirme hakkında daha fazla bilgi kullanılabilir.

Özellikler

Makale numarası: 81192 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 3.1 Standard Edition
  • Microsoft Windows 3.11 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB81192 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:81192

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com