Kuidas muuta oma kausta vaatesätted või kohandada kausta

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 812003 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Kaustad kuvatakse vaikimisi Microsoft Windowsi kausta ikoone või pilte, mis sisalduvad kausta. (Kui kaustad kuvatakse pildid, vaatate neid "pisipildivaade".) Näiteks kui Microsoft Windows Server 2003 avab kausta esimest korda, kuvatakse kausta sisu klassikalises vaates. Kui Microsoft Windows XP avab kausta esimest korda, Windows kasutab vaikimisi malli kausta sisu kuvamiseks ja põhineb kausta, kausta failide arv ja osakaal eri failitüüpide kausta asukohta seadete vaatamiseks.

Kui neid vaate sätteid muuta või kohandada kausta, mäletab Windows seadeid, kui avate kausta uuesti. Saate selle kausta Vaade menüü Muuda kausta vaatesätted. Võite kasutada ka Kohandamine vahekaart kausta Atribuudid dialoogiboksi kausta ikooni-, pildi- ja malli muutmiseks.

Märkus Vaikimisi talletab Windows samal ajal vaate sätted ja ainult 400 kaustade kohandused.

Mõnes Kaustasuvandid Rakenda kõigile kaustadele. Näiteks, vaikimisi Windows Server 2003 ja Windows XP Peida kaitstud operatsioonisüsteemi failid, faile või kaustu, mis on peidetud atribuut ja faili laiendid (jaoks tuntud failitüüpide). Muuta need sätted ja teiste arenenud kausta seaded, et Rakenda kõigile kaustadele, saavad administraatorid kasutada ning Kausta suvandid juhtpaneeli üksuse.

SISSEJUHATUS

Selles artiklis kirjeldatakse kausta ja kausta sisu Windows Exploreris, kaustas Minu arvuti ja üksikute kausta Windows ilme kohandamine. Kausta Windows Exploreris kuvatakse alati kausta, kasutades kohandatud kausta pilt või ikooni ja alati kuvada kausta sisu kasutades malli, mis määrab spetsialiseeritud linke ja vaatamise võimalusi omada ilmet saate kohandada.

Kausta Windows Explorer ilmet saate kohandada. Kui te seda teete, Windows Explorer alati kohandatud kausta pildi või ikoon kuvatakse kaustad ja kasutab alati Mall, mis määrab spetsialiseeritud linke ja vaatamise Valikud, et kuvada kausta sisu.

Kausta ilme kohandamine

Välimuse kausta, toimige järgmiselt.
 1. Käivitage Windows Explorer ja seejärel leidke kaust, mida soovite kohandada.
 2. Paremklõpsake kausta ja seejärel klõpsake nuppu Atribuudid.
 3. Kohta ning Kohandamine sakk, valige soovitud kausta kohandamise võimalusi.

  Märkus Selle Kohandamine vahekaart ei ole saadaval kui Windows on juba seatud nende vaikimisi esinemised erikaustu. Kuid teil võib olla võimalik kohandada kausta pilt mõned erikaustu Pisipildivaate jaoks juhiseid kasutades on Käsitsi luua kausta pilt käesoleva artikli jaotises.
Järgmised kolm mukauttamismahdollisuuksia on olemas:
 • Kausta malli

  Kui valite malli ning Kasuta seda kaustatüüpi mallina ripploendist, saab siduda konkreetse funktsiooni kausta, näiteks spetsialiseeritud linke ja vaatamise võimalused töötamiseks koos piltide ja muusikaga.

  Kausta malli rakendamine kõigile kaustadele teie kohandatud kausta valimiseks klõpsake nende Rakenda see mall ka kõigile alamkaustadele Märkige ruut.
 • Kaust pildid

  Saate valida pildifaili (millel on kujutise faili koos on .bmp, .gif, .jpg, .jpeg, .jpe, .jfif, .tiff, .png või ico faili nimelaiendi) mis tuvastab kausta pisipiltide vaates. Kui valite pildi, kasutab Windows Exploreris kausta ikoon. Kui te ei vali Kaustaikoon, loob Windows Exploreris kausta pildi Pisipildivaate jaoks automaatselt, kasutades Folder.gif faili kausta või kasutades kuni esimese nelja pildi failid kausta. Kui kaust ei sisalda mingeid pilte, Windows Explorer kasutab vaikimisi kausta pilt.

  Pilt, mida soovite kasutada kausta otsimiseks klõpsake nuppu Vali pilt.

  Kui soovite, et Windows Exploreri abil Folder.gif või esimese nelja pildi failid kausta tuvastada kausta, klõpsake nuppu Taasta vaikimisi. Kui kaust ei sisalda mingeid pilte, Windows Explorer kasutab vaikimisi kausta pilt.
 • Kausta ikoonid

  Valige ikoon meelde kausta sisu plaadid, ikoonid, loend ja üksikasjade vaates, klõpsake Muuda ikooni. Pisipiltide vaatesse kasutab ka kausta ikoon, kui te ei määra, kausta pilt. Saate valida mis tahes image faili, mis on programm raamatukogu faili, mis on .dll faili nime laiend kasutada kausta ikooni ico faili nimelaiend, on laiend .exe faili nimi programm faili ikooni või ikooni. See suvand pole saadaval, kui te kohandada ühiskasutusega võrgukohta või kausta vastendatud võrgudraivi.

  Märkus Vaikimisi kausta ikoonid taastamiseks klõpsake nuppu Muuda ikooni, ja seejärel klõpsake nuppu Taasta vaikesätted.

Käsitsi luua kausta pilt

Käsitsi kohandada kausta pilt, mis kasutab pisipiltide vaatesse, pane Graphics Interchange Format (gif) image faili Folder.gif faili nimega kaust. Saate luua GIF image graafika redigeerimise programm. Microsoft Paint programmi kasutamiseks toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Algus, osutage käsule Kõik programmid (või Programmid), käsk Tarvikud, ja seejärel klõpsake nuppu Värvi.
 2. Olemasoleva pildi avada, toimige järgmiselt.
  1. Kohta ning Faili menüü, klõpsake nuppu Avatud.
  2. Leidke kaust, mis sisaldab pilti, mida soovite kasutada. Programmi Paint saab avada pilte faile on .bmp, .gif, .gif, .jpg, .jpeg, .jpe, .jfif, .tif, .tiff, .png või ico faili nimelaiend.
  3. Valige pilt, mida soovite kasutada, ja seejärel klõpsake nuppu Avatud.
 3. Painti tööriistade abil saate leevendada muuta pilt (kui soovite seda muuta).
 4. Salvesta pilt, pärast seda, kui muudate pildi. Et seda teha, on Faili menüü, klõpsake nuppu Salvesta nimega.
 5. Aastal ning Salvesta tüübina Valige GIF (*.GIF).
 6. Tippige faili nimi:
  Folder.gif
  .
 7. Leidke kaust, mida soovite kohandada, ja seejärel klõpsake nuppu Salvesta.
Kui vaatate pisipildivaade Windows Exploreris kausta, kaust on nüüd kohandatud pildi, mida olete loonud, kui te ei kasuta selle Kohandamine TAB selle kausta Atribuudiddialoogiboksi kausta valimiseks. Kausta pilt, mis on määratud selle Kohandamine vahekaart alistab käsitsi Folder.gif kohandamine.

Globaalne kausta suvandite seadmine

Rakenda kõigile kaustadele Globaalsätted määramiseks toimige järgmiselt.
 1. Klõpsake nuppu Algus, klõpsake nuppu Juhtpaneel, ja seejärel topeltklõpsake Kausta suvandid.
 2. Kohta ning Üldine vahekaardil, klõpsake soovitud suvandid.
 3. Kohta ning Vaade vahekaardil, klõpsake soovitud suvandid.
 4. Klõpsake nuppu Ok.
Märkus Kõigi kaustade vaikesätetele lähtestamiseks klõpsake nuppu Taasta vaikesätted kohta ning Üldine jaotise või selle Vaade vahekaart.

Samade vaatesätete kasutamiseks kõigis kaustades

Samade vaatesätete saate rakendada kõigile kaustadele teie arvutis. Samade vaatesätete ei saa rakendada kõiki kausta ikoonid, pildid, tööriistariba sätteid või kausta Tööülesanded. Rakenda kõigile kaustadele samade vaatesätete, toimige järgmiselt.
 1. Leidke ja avage kaust, mis sisaldab vaate sätted, mida soovite kasutada kõigi kaustade.
 2. Kohta ning Tööriistad menüü, klõpsake nuppu Kausta suvandid.
 3. Kohta ning Vaade vahekaardil, klõpsake Rakenda kõigile kaustadele.
 4. Klõpsake nuppu Jah, ja seejärel klõpsake nuppu Ok.
Märkus Lähtesta kõik kaustad vaate vaikesätetele, korrake neid samme, kuid klõpsake nuppu Lähtesta kõik kaustad sammus 3.

Tõrkeotsing

Oluline See osa, meetod või ülesanne sisaldab juhiseid, mis õpetavad registrit muutma. Registri ekslik muutmine võib samas põhjustada tõsiseid probleeme. Seega veenduge, et te järgite neid samme hoolikalt. Täiendavaks kaitseks varundage register enne selle muutmist. Seejärel saate registri taastada mõne probleemi ilmnemisel. Kuidas varundada ja taastada registri kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
322756 Varundamine ja taastamine Windows registry
 • Vaikimisi Windows XP ja Windows Server 2003 meeles iga kausta vaatesätted ja kohandused. Need andmed piirduvad 400 kaustad ja salvestatakse järgmistest registrivõtmetest:
  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Shell

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\ShellNoRoam
  Windows Vista ja Windows Server 2008 selle asemel kasutada järgmise registrivõtme teabe talletamiseks:
  HKCU\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\Shell
  Kaustad, et Windows ei mäleta vaate sätted, looge DWORD-väärtus nimega BagMRU Size igas need registrivõtmed ning määrata selle väärtuseks arvu suurendada andmete kaustad, mida te soovite, et Windows arv kindlasti seaded. Näiteks kui seate väärtus 5000, Windows ei mäleta 5000 kaustade seadeid.

  Selle probleemi kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  813711 Vaatesätted või kohandused kausta on kadunud või valed
 • Windows võib talletada ka kohandamine andmed ahidden Desktop.ini faili kausta. Sel juhul seab Windows kirjutuskaitstud atribuut juhendada Windows otsida Desktop.ini faili kausta. Kirjutuskaitstud atribuuti ei saa takistada ühise faili- ja kaustatoimingud (nt kopeerida, teisaldada, kustutada ja ümber), kuid read-only atribuut võib põhjustada probleeme mõne vanema programmi puhul.

  Thisissue kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  326549Ei saa vaadata või muuta ainult lugemiseks või kaustu Windows Server 2003, Windows XP või Windows Vista süsteemi atribuudid
  Märkus KB 326549 kehtib ka Windows Server 2008.
  Kirjutuskaitstud atribuuti on seadmata ja Desktop.ini on loodud, kui te kohandada ühiskasutusega võrgukohta või kausta vastendatud võrgudraivi.
 • Erikaustu (nt kõvaketta kaustade, CD/DVD plaadi kaustad, Program Files, minu dokumendid, minu pildid, minu muusika, oma Windowsi kausta, fondid, allalaaditud programmifailide ja muud sarnased kaustad) on nende määratud Windows vaikimisi esinemised. Seepärast, te ei pruugi olla võimalik kohandada eri kaustadesse.
 • Kausta vaatesätted ja kohandamised on selle kausta asukoht. Te kaotate need andmed kausta teisaldamisel uude asukohta.
 • Kui te kasutate mis tahes tüüpi rändluse kasutaja profiili, kehtivad kausta kohandused ainult Desktop ja võrguressursse, kohalikud kaustad või püsiv vastendatud võrgudraivile.
 • Windows XP, Windows Server 2003, Windows Vista ja Windows Server 2008 sisaldab Kohanda see kaust viisardi, mis on saadaval Windowsi varasemates versioonides. Kohanda see kaust viisardi abil saate valida või redigeerida HTML-mallis (Folder.htt), mida Windows kasutab veebi vaates kuvada kausta.
 • Windows XP algne väljaanne toetab jätkuvalt kasutada HTML malle (Folder.htt) Windowsi varasemate versioonide veebi vaates. Kohandatud HTML failid (Kasuta Folder.htt) on toetatud ka Veebi kiirvaate jaoks. Veebi kasutatakse juhul, kui te ei kasuta Windows klassikalisi kaustu, kui kaust võrgus ühiskasutatav või süsteemi atribuut on seatud (kohalikud kaustad). Et vältida potentsiaalselt ohtliku sisu käivitumine, kui avate kausta kohalikus arvutis või teie kohtvõrgu vaikimisi Windows XP SP1, Windows Server 2003, Windows Vista ja Windows Server 2008 toeta HTML Veebi kiirvaate Windows Exploreris.

  Lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
  819028Windows Explorer kuvab enam Web Vaata malle või HTML kohandused (kasutades Folder.htt)


Atribuudid

Artikli ID: 812003 - Viimati läbi vaadatud: 7. juuni 2013 - Redaktsioon: 3.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Windows Web Server 2008
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Vista Enterprise
 • Windows Vista Business N 64-bit Edition
 • Windows Vista Home Basic
 • Windows Vista Business 64-bit edition
 • Windows Vista Business N
 • Windows Vista Business
 • Windows Vista Ultimate
 • Windows Vista Home Premium
 • Windows Vista Home Basic N 64-bit Edition
 • Windows Vista Home Basic N
 • Windows Vista Starter
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Märksõnad: 
kbhowto kbmt KB812003 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 812003

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com