Görev Yöneticisi'ni başlattığınızda ana klasörle eşleşen sürücünün bağlantısı kesiliyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 812944 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Giriş klasörü, eşlenen sürücüye Windows XP veya Windows 2000 Professional Görev Yöneticisi'ni başlattığınızda,, kısa bir süre boyunca kesin ve yeniden bağlanın. Örneğin, eşlenen sürücü Windows Gezgini'nde, başlangıç klasörünüzün içeriğini görüntüleyin ve sonra da Görev Yöneticisi'ni açmak için çift tıklatın, başlangıç klasörünüzün içeriğini artık Windows Gezgini'nde görüntülenir. Eşlenen sürücünün yeniden çift tıklatırsanız, başlangıç klasörünüzün içeriğini beklediğiniz gibi görüntülenir. Ancak, Görev Yöneticisi'ni başlatın, aynı belirti karşılaşıyorsunuz ve giriş klasörü içeriğini artık Windows Gezgini'nde görüntülenen. Giriş klasörü sürücüye hemen remapped olsa da, bağlantıdaki kısa açılan yanıt vermiyor (askıda) giriş klasörü kullanan bazı programlar neden olabilir. Bu belirti, aşağıdaki koşullar doğruysa oluşabilir:
 • Kullanıcı profiliniz otomatik olarak giriş klasörü bilgisayarda oturum açtığınızda içeren bir ağ sürücüsünü eşlemek için yapılandırıldı.
 • Tarafından Görev Yöneticisi'ni başlatın:
  • CTRL + ALT + DELETE tuşlarına ve sonra da Görev Yöneticisi'ni tıklatarak.
  • CTRL + ÜSTKRKT + ESC'tuşuna basın.

Çözüm

Windows XP hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

WINDOWS XP

Date     Time  Version    Size   File name
------------------------------------------------------
05-Feb-2003 18:35 5.1.2600.1167 969,216 Msgina.dll

WINDOWS 2000

Date     Time  Version    Size   File name
------------------------------------------------------
14-Apr-2003 21:50 5.0.2195.6736 333,072 Msgina.dll

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, görev çubuğunun boş bir alanı sağ tıklatın ve sonra da Görev Yöneticisi'ni başlatmak için Görev Yöneticisi ' ni tıklatın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 812944 - Last Review: 20 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 4.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbwin2000sp5fix kbwin2000presp5fix kbenv kbprb kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB812944 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:812944

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com