Bekleme veya Hazırda Bekleme Modundan Çağrıldıktan Sonra Biyometrik Oturum Açma Çalışmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 813301 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayar bekleme veya hazırda bekleme modundan çağrıldıktan sonra Windows XP'ye oturum Biyometrik oturum açma aygıt (örneğin, bir parmak izi okuyucu veya retinal tarayıcı) kullanabilmek için olmayabilir. Bilgisayar bekleme veya hazırda bekleme sırasında Hoş Geldiniz sırasında (oturum) girdikten sonra bu sorun genellikle oluşur ekran. Bu sorun oluştuğunda, bilgisayara oturum açmak için genellikle bir parola kullanabilirsiniz.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

P1 P2'bu sürümünü dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahip olan aşağıdaki tabloda listelenmiştir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  24-Jan-2003 22:55 6.0.2800.1158   62,976 Shgina.dll    
				

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Bu sorun yalnızca Windows XP Service Pack 1 veya Windows XP (özgün sürüm) Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makalede anlatılan düzeltmeyi oluşur:
307274Windows XP kapatıldığı sırada Windows yanıt vermiyor
Aşağıdaki tablo her bekleme modundan bir oturum açma girişimini sonuçlarını göster (suspend) veya durumu Hazırda Beklet.

Oturum açan kullanıcının masaüstüne:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Gelen sürdürmeSonuç
El ile beklemeBaşarılı
El ile hazırda beklemeBaşarılı
Otomatik beklemeBaşarılı
Otomatik olarak hazırda beklemeBaşarılı
Otomatik bekleme sonra otomatik olarak hazırda beklemeOturum açamıyor
(Oturum) Hoş Geldiniz ekranından:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Gelen sürdürmeSonuç
El ile beklemeOturum açamıyor
El ile hazırda beklemeOturum açamıyor
Otomatik beklemeOturum açamıyor
Otomatik olarak hazırda beklemeOturum açamıyor
Otomatik bekleme sonra otomatik olarak hazırda beklemeOturum açamıyor

Özellikler

Makale numarası: 813301 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Fingerprint Reader
 • Microsoft Optical Desktop with Fingerprint Reader
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB813301 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:813301

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com