Outlook 2007 veya Outlook 2003'ü yeniden başlattığınızda bir hata iletisi bir dosya çakışmaları, bilgisayarınızdaki <a1>MAPI</a1> dosyasıyla alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 813602 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Office Outlook 2007 veya Microsoft Office Outlook 2003'ü başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Son zamanlarda yüklenmiş bir program, Microsoft Office veya diğer elektronik posta özellikli programların çalışmamasına neden olabilir. Outlook, başlangıçta soruna neden olan programı etkilemeden bu çakışmayı giderebilir. Outlook'un bu sorunu gidermek istiyor musunuz?

Neden

Bu sorun, bilgisayarınızda <a1>MAPI</a1> dosyasıyla dosya çakışması varsa oluşabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, Mapi32.dll dosyası olarak yeniden adlandırın ve sonra Fixmapi.exe programı başlatın:
 1. Başlat ' ı tıklatın ve sonra Ara ' yı tıklatın.
 2. Tüm dosyalar ve klasörler'i tıklatın.
 3. Tümü veya bir dosya adının bir parçası kutusuna, mapi32.dll yazın ve sonra Ara ' yı tıklatın.
 4. Arama işlemi tamamlandığında, Mapi32.dll dosyası'nı sağ tıklatın ve sonra da <a2>Yeniden Adlandır</a2>'ı tıklatın.
 5. Mapi32.old yazın ve ENTER tuşuna basın.
 6. Yeni bir arama Başlat ' ı tıklatın ve sonra da tüm dosya ve klasörler'i tıklatın.
 7. Tümü veya bir dosya adının bir parçası kutusuna, fixmapi.exe yazın ve sonra Ara ' yı tıklatın.
 8. Arama işlemi tamamlandığında, Fixmapi.exe onarım işlemini başlatmak için çift tıklatın.
 9. Izleyin ekran Onarımı tamamlamak için yönergeleri işlemek.

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows Messaging Subsystem (WMS) C:\Windows\System klasöründe MAPI çekirdek dosyaları yükler ve Outlook'un önceki sürümlerinde, dosyaları bu konumdan erişebilirsiniz. Microsoft Outlook Express, Eudora, Netscape ve diğer üçüncü taraf programlar gibi basit MAPI programları yükleyin ve Mapi32.dll dosyası erişebilirsiniz. Dosya menüsünde Gönder tıklatarak belge göndermek için basit MAPI destekleyen programlar kullanabilirsiniz.

Not Bu sorun, Exchange sunucusunda Exchange Sistem Yöneticisi olarak aynı bilgisayarda olmasa bile gibi Exchange System Manager'da, programları etkileyebilir. Fixmapi.exe çalıştırdıktan sonra sorunu oluşuyor program. Exchange System Manager ile Outlook MAPI dosyası MAPI dosyası değiştirirseniz, artık çalışmayabilir. Ayrıca, dosyayı değiştirmek, Outlook'un doğru olarak çalışmayabilir. Bu hata, Outlook'un MAPI dosyası ile dosyanın yerini kadar Outlook'u her başlattığınızda oluşur, ancak bu eylem, Exchange System Manager'da keser. Bu nedenle, Microsoft Outlook 2000 veya daha önceki Exchange Sistem Yöneticisi veya Exchange sunucusu ile aynı bilgisayarda olması önerir. Bu senaryoyu engellemek için <a0></a0>, e-posta iletilerine erişmek için Outlook Web Eri?imi'ni veya Terminal Server oturumu'ı kullanın.

Özellikler

Makale numarası: 813602 - Last Review: 1 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Outlook 2007
 • Microsoft Office Outlook 2003
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfilesystems kbapi kbemail kbstartprogram kbprb kberrmsg KB813602 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:813602

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com