Artikli ID: 813926 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

KOKKUVÕTE

Artiklis kirjeldatakse hoolduspakettide Windows XP Service Pack 1 (SP1) ja Service Pack 1a (SP1a) erinevusi. Windows XP värskendusi levitatakse hoolduspakettidena. Hoolduspakettide abil saate hoida Windows XP ajakohasena ja laiendada ja värskendada oma arvuti funktsioone. 9. septembril 2002 andis Microsoft välja Windows XP hoolduspaketi SP1. 3. veebruaril 2003 andis Microsoft hoolduspaketi SP1 uuesti välja hoolduspaketina SP1a.

LISATEAVE

Kui teie arvutis pole hoolduspaketti Windows XP SP1, installige Windows XP turvalisuse ja töökindluse kõige uuemate värskenduste olemasolu tagamiseks hoolduspakett SP1a. Installige hoolduspaketiga SP1a Windows XP-põhisesse arvutisse kõik avaldatud või pärast hoolduspaketti SP1 väljaandmist avaldatavad turvavärskendused ja käigultparandused. Windows Update pakub Windows XP-põhistele hoolduspaketiga SP1 või SP1a arvutitele sama värskenduste komplekti ka edaspidi.

Kui soovite kindlaks teha, kas kasutate hoolduspaketti SP1, paremklõpsake ikooni Minu arvuti (My Computer) ja klõpsake siis käsku Atribuudid (Properties). Kui jaotises Süsteem (System) kuvatakse kiri "Service Pack 1", siis kasutate Windows XP-d koos hoolduspaketiga SP1. Kui teil on juba hoolduspakett Windows XP SP1, pole vaja installida versiooni SP1a. Kui kasutate hoolduspaketti SP1, ei soovita Microsoft enam installida paketti SP1a.

Windows XP SP1a ja Windows XP SP1 ainuke erinevus on see, et pakett SP1a ei sisalda Microsoft Virtual Machine'i (VM).

Tehnilised muudatused

 • Pakett Windows XP SP1a ei sisalda ega installi Java-programmide käivitamist toetavat Microsoft VM-i.

  Märkus. Kui kasutate Windows XP-d või hoolduspaketti Windows XP SP1 koos Microsoft VM-iga, saate ka edaspidi teenuse Windows Update kaudu Microsoft VM-i värskendada. Kui kasutate Windows XP-d ilma Microsoft VM-ita, pole vaja Microsoft VM-i värskendusi installida. Seetõttu ei pakuta neid värskendusi teenuse Windows Update külastamisel. Microsoft ei paku enam Microsoft VM-i allalaadimise võimalust arvutitesse, kuhu Microsoft VM-i pole installitud. Lisateavet leiate Microsofti veebisaidilt
  http://www.microsoft.com/mscorp/java
  Kontrollimiseks, kas Microsoft VM on arvutisse installitud, tehke järgmist.
  1. Klõpsake nuppu Start ja seejärel käsku Käivita (Run).
  2. Tippige väärtus cmd ja klõpsake nuppu OK.
  3. Tippige käsureale käsk jview ja seejärel vajutage sisestusklahvi (ENTER).

   Kui Microsoft VM pole arvutisse installitud, kuvatakse järgmine tõrketeade:
   'jview' is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file (Väärtust 'jview' ei tunta sisemise ega välimise käsu, käitatava programmi ega pakkfailina ära).
 • Hoolduspaketi Windows XP SP1a installimisel tehakse registris järgmised muudatused. Need muudatused viitavad sellele, et arvutisse on installitud pakett SP1a.
  • Järgmises registrivõtmes luuakse stringväärtus, mille väärtusandmeks seatakse "a":
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\SubVersionNumber
  • Järgmises registrivõtmes värskendatakse stringväärtuse
   Description
   väärtusandmeid ja lisatakse väärtus "SP1a":
   HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Updates\Windows XP\SP1\Q324720
 • Kontrollpaneeli tööriistas Programmide lisamine või eemaldamine (Add or Remove Programs) muudetakse Windows XP hoolduspaketi Service Pack 1 kirje tiitel tiitliks "Windows XP hoolduspakett Service Pack 1a."

  Märkmed
  • Selle kirje abil saate hoolduspaketi eemaldada. Kirje on saadaval siis, kui valite hoolduspaketi installimisel failide arhiveerimise.
  • Kui kasutate Windows XP SP1a installimiseks paketti Microsoft Software Installer, siis seda kirjet ei värskendata.

Dokumentatsiooni muudatused

 • Enamikus keeltes lisatakse hoolduspaketi SP1a versioonimärkmete tiitlile tekst "SP1a". Kohtades, kus on kasutatud teksti "Service Pack 1", teksti ei muudeta.

  Märkus. Microsofti veebisaidil võib nime "Service Pack 1" olla kasutatud nii hoolduspaketile SP1 kui ka SP1a viitamiseks.
See värskendus ei sisalda muid muudatuse ega parandusi. Hoolduspakettide SP1 ja SP1a paranduste ja paketi SP1 hankimise kohta lisateabe saamiseks klõpsake Microsofti teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks järgmist artiklinumbrit:
322389 Kuidas hankida Windows XP uusim hoolduspakett? (selle artikli sisu võib olla ingliskeelne)

Atribuudid

Artikli ID: 813926 - Viimati läbi vaadatud: 19. jaanuar 2007 - Redaktsioon: 2.9
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP hoolduspakett SP 1a
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP hoolduspakett SP 1a
Märksõnad: 
kberrmsg kbhowto kbregistry kbenv KB813926

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com