Windows XP Home Edition ile küçük ağ nasıl kurulur (KISIM 1)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 813936 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makale, "Windows XP Home Edition ile Küçük Ağ Kurma" kılavuzunda yer alan Kısım 1'i içerir. Kısım 1, bu konuya giriş yapar.

Not "Windows XP Home Edition İle Küçük Ağ Kurma" kılavuzunun diğer kısımlarını görüntülemek için, bu makalenin "Başvurular" bölümünde listelenen Microsoft Bilgi Bankası makalelerine bakın.

"Windows XP Home Edition İle Küçük Ağ Kurma" kılavuzu, aşağıdaki konuları içerir:
Kısım 1. Giriş: Windows XP Home Edition ile Küçük Ağ Kurma

Kısım 2. Ağ Donanımını Satın Alma

Kısım 3. Bilgisayarları Bağlama

Kısım 4. Ağ Kartını Takma

Kısım 5. Klasörleri Paylaştırma

Kısım 6. Yazıcıyı Paylaştırma

Daha fazla bilgi

Kısım 1. Giriş: Windows XP Home Edition İle Küçük Ağ Kurma

"Windows XP Home Edition İle Küçük Ağ Kurma" kılavuzunda, ev kullanıcıları için pratik olan bir küçük ağın nasıl hızla kurulacağı açıklanır. Sabit disklere, klasörlere, CD-ROM sürücülerine, yazıcılara ve Internet'e paylaşılan erişim kurmak yalnızca bir gün alır.

Yeni ağınız bir çalışma grubunda en fazla altı iş istasyonunu birbirine bağlayabilir. Çalışma grubu, karşılık gelen görevleri iş istasyonları arasında dağıtır. Sonuç olarak, daha yeni bilgisayarlar daha büyük olan sabit disklerinde disk alanı sağlayabilir ve daha eski bilgisayarlar da yazdırma işlerini gerçekleştirebilir, Internet bağlantıları oluşturabilir veya verileri yedekleyebilir. Daha büyük ağlar, hizmetler sağlayan sunuculardan ve bu hizmetleri kullanan istemci bilgisayarlardan oluşur. Dolayısıyla bilgisayarlar, özel görevler için özelleştirilmiştir. Küçük ağınızda görevlerin dağıtılması gerekmez. Her bilgisayar, sunucu işlevlerini gerçekleştirebilir ve çalışma grubunun kaynaklarını aynı anda kullanabilir. Tüm bilgisayarlar aynı haklara sahip olduğu için bu yapılandırmaya eşler arası ağ adı verilir.

Bu resmi kapatBu resmi aç
Eşler arası ağ şeması


Eşler arası ağda tüm bilgisayarlar kendi kaynaklarını paylaşır.

Referanslar

Küçük Ağ Kurma Kılavuzu'ndaki diğer konuları görüntülemek için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklayın:

813937 Windows XP Home Edition ile küçük ağ nasıl kurulur (KISIM 2)
813938 Windows XP Home Edition ile küçük ağ nasıl kurulur (KISIM 3)
813939 Windows XP Home Edition ile küçük ağ nasıl kurulur (KISIM 4)
814004 Windows XP Home Edition ile küçük ağ nasıl kurulur (KISIM 5)
814005 Windows XP Home Edition ile küçük ağ nasıl kurulur (KISIM 6)
Bu makale Almanca'dan çevrilmiştir. Özgün Almanca makalede sonradan yapılacak değişiklikler veya eklemeler bu çeviriye yansıtılmayabilir. Bu makalenin içerdiği bilgiler, bu ürünün Almanca dil sürümüne dayalıdır. Bu çeviri kapsamında, ürünün diğer dil sürümleri için bu bilgilerin doğruluğu sınanmamıştır. Microsoft, bu bilgilerin doğru veya işlevsel ve çevirinin tam veya doğru olduğu konusunda herhangi bir garanti vermez.
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 813936 - Last Review: 27 Haziran 2014 Cuma - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbpubtypekc kbenv kbnetwork kbhowto KB813936

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com