Jak skonfigurować małą sieć w systemie Windows XP Home Edition (część 2)

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 813937 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

Ten artykuł zawiera część 2 guide "Ustaw górę małych sieci z Windows XP Home Edition". Część 2 zawiera informacje o zakupie sprzętu sieciowego.

Uwaga Aby wyświetlić inne tematy przewodnik "Ustaw górę małych sieci z Windows XP Home Edition", zobacz artykuły bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base, które są wymienione w sekcji "Materiały referencyjne" tego artykułu.

Podręcznik "Ustaw górę małych sieci z Windows XP Home Edition" obejmuje następujące tematy:
Część 1. Wprowadzenie: Skonfigurować małą sieć w systemie Windows XP Home Edition

Część 2. Zakup sprzętu sieciowego

Część 3. Łączenie komputerów

Część 4. Instalowanie karty sieciowej

Część 5. Udostępnianie folderów

Część 6. Udostępnianie drukarki

Więcej informacji

Część 2. Zakup sprzętu sieciowego

Komputery mogą komunikować się ze sobą tylko wtedy, gdy są fizycznie połączone. Fizycznie połączyć je, musi mieć pewne sprzętu. Wielu producentów oferuje starter Kit, które ułatwiają konfigurowanie pierwszej sieci. Jednak można również uzyskać wszystkie składniki oddzielnie. Musi mieć następujące składniki do połączenia komputerów:
 • Karta jednej sieci na komputerze

  Karty sieciowe najczęściej używane są karty Fast Ethernet PCI 10BaseT i 100BaseT. Te karty Ethernet dla magistrali PCI automatycznie przełączać się między 100 MBit/s i szybkości przesyłania 10 MBit/s.

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Karta sieciowa
 • LAN na pokładzie

  Nowe komputery mają zazwyczaj mikroukładu LAN na płycie głównej. Płyty głównej już mikroukładu LAN, nie trzeba instalować nowe karty sieciowej. Jednak może być konieczne uaktywnienie w systemie BIOS. Aby uzyskać więcej informacji zobacz podręcznik, dostarczona przez producenta komputera. Jeśli nie masz pewności, możesz poprosić producenta sprzętu.
 • Kabel sieciowy jeden na komputer.

  Za pomocą kabli UTP KAT5 lub STP (kategorii 5 nieekranowana lub ekranowane skrętka kabli z złącza RJ45 na obu końcach).

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Kabel z złącza RJ45
 • Dystrybutor sygnału.

  Dystrybutor sygnału łączy komputery ze sobą, kontroluje przepływ danych i może wynegocjować transferu danych między 100 połączeń Mbit/s i 10 Mbit/s. Dla małych sieci za pomocą koncentratora szybkości podwójnego lub przełącznik dual-speed

  Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
  Przełącznik

Jak zdecydować, czy za pomocą koncentratora lub przełącznika

Dystrybutor sygnał jest centralnym składnik, który łączy się z siecią. Kabel skrętka łączy kart sieciowych w każdym komputerze dystrybutora sygnału. Formularze struktury gwiazdy. Termin "topologia gwiazdy" pochodzi z tej struktury gwiazdy.

Dystrybutor sygnał nie wystarczy podłączyć urządzenia. Prowadzi również pakiety danych za pośrednictwem sieci. Koncentrator i przełącznik różnią się. Kiedy koncentratora odbiera pakiet danych, przekazuje go do innych komputerów. Każdy komputer musi sprawdzić, czy jest on poprawny adresat.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Diagram sieci z koncentratorem


Koncentrator przesyła dalej pakiety danych do wszystkich portów.

Przełącznik to inteligentne. Rozpoznaje, której komputer jest podłączony do portu, który na podstawie MAC address (adres sprzętowy karty sieciowej przypisywany przez producenta) i zapisuje te informacje w tabeli. Gdy przełącznik odbiera pakiet danych, określa adresata i przesyła dalej pakiet do właściwego komputera.

Zwiń ten obrazekRozwiń ten obrazek
Diagram sieci za pomocą przełącznika


Przełącznik przesyła dalej pakiety danych tylko do adresata. W związku z tym przełącznik tworzy znacznie zmniejszyć ruch danych niż koncentratora. Więcej komputerów znajdujących się w sieci, lepszym rozwiązaniem, które ułatwia używanie przełącznika. Dystrybutor sygnał musi mieć wystarczającą liczbę portów do obsługi liczby komputerów w sieci i powinien mieć dodatkowych portów, w przypadku, gdy chcesz dodać więcej komputerów później.

Materiały referencyjne

Aby wyświetlić inne tematy ustawić górę małych sieci przewodnik, kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:

813936 Jak skonfigurować małą sieć w systemie Windows XP Home Edition (część 1)
813938 Jak skonfigurować małą sieć w systemie Windows XP Home Edition (część 3)
813939 Jak skonfigurować małą sieć w systemie Windows XP Home Edition (część 4)
814004 Jak skonfigurować małą sieć w systemie Windows XP Home Edition (część 5)
814005 Jak skonfigurować małą sieć w systemie Windows XP Home Edition (część 6)
Ten artykuł jest tłumaczenie z niemieckiej. Późniejsze zmiany lub dodatki do oryginalnego artykułu niemieckim mogą nie być odzwierciedlone w to tłumaczenia. Informacje zawarte w tym artykule jest oparte na wersji narzędzia język niemiecki tego produktu. Dokładność tych informacji w odniesieniu do innych wersji językowych tego produktu nie jest badany w ramach tej translacji. Firma Microsoft udostępnia te informacje bez gwarancji funkcjonalność lub dokładności i bez gwarancji kompletność i dokładność tłumaczenia.

Właściwości

Numer ID artykułu: 813937 - Ostatnia weryfikacja: 27 września 2011 - Weryfikacja: 3.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Słowa kluczowe: 
kbnetwork kbenv kbhowto kbmt KB813937 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:813937

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com