Düzeltme: Printuı.dll doğru OEM yazdırma işlemcisini Windows XP'de bir komut satırı komut dosyasından yüklemiyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 814121 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için bkz: 814120.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Yerel bir yazıcı yüklemek için bir INF aracılığıyla Printuı.dll'ni kullanarak ve bu makaledeki "Başvurular" bölümünde listelenen adımları izleyerek yoludur. Özel bir yazdırma işlemcisini kullanan yerel bir yazıcı yüklemek için bu yöntemi kullanırsanız, yeni yazdırma işlemci yüklü olsa bile Yazıcı işlemcisi yazıcı özellikleri iletişim kutusunda seçilmedi. Aşağıdaki belirtilerle karşılaşabilirsiniz:
 • Yeni bir yükleme gerçekleştiriyorsanız, Winprint.dll yazdırma işlemcisini her zaman alır.
 • Varolan bir sürücüyü değiştirirseniz, önceki yazdırma işlemcisi için seçimi korunur.
Not Kullanıyorsanız, bu sorun oluşmaz Yazıcı Ekleme Sihirbazı yazıcıyı yüklemek için.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Bu düzeltmenin Genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size    File name   Platform
  --------------------------------------------------------------------
  14-Mar-2003 17:25 5.1.2600.1186  248,832 Ntprint.dll  IA-64
  14-Mar-2003 17:25 5.1.2600.1186 1,256,448 Printui.dll  IA-64
  14-Mar-2003 16:35 5.1.2600.1186   80,896 Wntprint.dll x86
  14-Mar-2003 16:36 5.1.2600.1186  529,920 Wprintui.dll x86

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Referanslar

Printuı.dll kullanma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
189105Windows'da kullanıcı etkileşimi olmadan yazıcı ekleme

Özellikler

Makale numarası: 814121 - Last Review: 12 Ekim 2005 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbtshoot kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB814121 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:814121

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com