Düzeltme: Performans düşmesine ve bellek sızıntısı için SQL Server ODBC sürücüsü

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 814410 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

SQL Server 2000 Service Pack 3 (SP3) yüklendikten sonra (tüm sürümler), SQL Server için Microsoft ODBC sürücüsü kullanan uygulamalar (sqlsrv32.dll), performans düşüşü ve Bellek sızıntılarını karşılaşabilirsiniz. Sonuç kümesinde sütun çok sayıda sorgu yürütme veya sürekli olarak çok sayıda sütun olması hazırlıklı bir sorgu çalıştırdığınızda bu özellikle belirgindir.

Neden

SQL Server 2000 SP3 tarafından yüklenen bir SQL Server için Microsoft ODBC sürücüsü nasıl sütun meta verileri SQL Server için ODBC ifadeleri alır değiştirir. Belirli durumlarda, sürücü, bellek sızıntısına neden olabilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:

Yöntem 1

Microsoft Data Access Components (MDAC) 2.7 Service Pack 1 yenilemeyi bilgisayarınıza yükleyin. MDAC 2.7 Service Pack 1 Yenile'yi karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=9ad000f2-cae7-493d-b0f3-ae36c570ade8
Not Bir kümedeki bu sorunu gidermek için <a0></a0>, kümeye katılan tüm düğümlerde MDAC 2.7 Service Pack 1 yenileme veya düzeltme yüklemelisiniz.

Yöntem 2

Bu sorun giderilir SQL Server 2000 Service Pack 3a (SP3a). Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın: 290211 INF: en son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir.

Yöntem 3

Bu düzeltmeyi edinmek için Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun.

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  10-Feb-2003 21:41 2000.81.9031.29  24,576 Odbcbcp.dll   
  10-Feb-2003 21:40 2000.81.9031.29  385,024 Sqlsrv32.dll   

				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun, SQL Server 2000 Service Pack 3a ' giderilmiştir. Bu soruna yönelik yok bir geçici çözüm vardır.

Özellikler

Makale numarası: 814410 - Last Review: 18 Ekim 2005 Salı - Gözden geçirme: 5.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbfix kbbug KB814410 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:814410

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com