Bir SQL Server veritabanının işlem günlüğü dosyasını daraltırken hata iletisi: "günlük dosyasını daraltmanız yükleyemiyor"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 814574 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir veritabanının belirli bir işlem günlüğü dosyasını daraltmanız SQL Query Analyzer'da, DBCC SHRINKFILE komut çalıştırdığınızda, işlem günlüğü dosyasını daraltmanız değil ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:

<Işlem günlük dosyası KODU > günlük dosyası daraltılamıyor (< işlem günlük dosyası adı >) olduğundan, sanal günlük dosyaları toplam sayısı 2'den az olamaz.

Daha fazla bilgi

Bir <a0>işlem</a0> günlük dosyası, iki sanal günlük dosyaları varsa, DBCC SHRINKFILE ile işlem günlük dosyası daraltılamıyor komutu.

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
272318 SQL Server 2000'de DBCC SHRINKFILE ile işlem günlüğünü daraltma (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

324432DBCC SHRINKFILE ve SHRINKDATABASE komutları, seyrek doldurulmuş text, ntext veya image sütunları nedeniyle çalışmayabilir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

80629Işlem günlüğü kısmen kesilmiş

317375SQL Server üzerindeki işlem günlüğü beklenmedik biçimde büyüyor veya tamamen doluyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)


Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
Shrinking the Transaction Log

DBCC SHRINKFILE

Attaching and Detaching a Database

Özellikler

Makale numarası: 814574 - Last Review: 31 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
  • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
  • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsysadmin kbprb KB814574 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:814574

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com