Klasörler, Windows Server 2003'te bir profille gezici engelleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 814592 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, sunucuya kopyalanan gelen bir gezebilen kullanıcı profili bulunan belirli klasörler önlemek için bir grup ilkesi kullanmayı açıklamaktadır.

Gezebilen kullanıcı profili, Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda depolanır ve istemci iş istasyonunun açmak için kullanıcının oturum açmasıyla yüklenir. Bu profil, Windows 2003 ortamına tanımlar ve program öğeleri, ekran renkleri ve ağ ve yazıcı bağlantılarını gibi tüm kullanıcıya özgü ayarlarını içerir. Kullanıcı bilgisayar oturumunu kapattığında, profil sunucu bilgisayara kopyalanır.

Bir ilkenin, belirli klasörleri sunucuya kullanıcı, istemci bilgisayar oturumunu kapattığında kopyalanan gelen önlemek için kullanabilirsiniz.

Grup İlkesi Nesnesi Oluşturma

Varolan bir grup ilkesi nesnesini (GPO) değiştirme veya yenisini oluşturun. Yeni bir GPO oluşturmak için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nı tıklatın.
 2. Konsol ağacında, etki alanınızı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 3. Grup ilkesi sekmesini tıklatın ve sonra da Yeni'yi tıklatın.
 4. Bu yeni ilke için ad yazın, örneğin Değiştir gezici profil, ve sonra ENTER tuşuna basın.
 5. Yeni oluşturduğunuz ilkeyi tıklatın, Özellikler ' i tıklatın ve sonra da Güvenlik sekmesini tıklatın.
 6. Grup ilkesi uygula temizlemek için tıklatın, bu ilkenin uygulanmış sağlamasını önlemek istediğiniz güvenlik grupları için kutusunu denetleyin.
 7. Ilke, uygulamak istediğiniz güvenlik sorumlusu (kullanıcı veya grup) eklemek Oku tıklatın ve Grup ilkesi uygula</a1>'ı tıklatın.
 8. Işleminizi tamamladığınızda, Tamam ' ı tıklatın.

Gezici profilleri klasörleri dışlama

Gezici profillerini belirli klasörlerde dışlamak için GPO'YU düzenleme:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nı tıklatın.
 2. Konsol ağacında, etki alanınızı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 3. Grup ilkesi sekmesini tıklatın, çalışmak istediğiniz GPO'YU tıklatın ve sonra da <a2>Düzenle</a2>'yi tıklatın.
 4. Kullanıcı Yapılandırması, Yönetim Şablonları ' nı genişletin, sonra da Sistem ' i genişletin ve Kullanıcı profilleri ' ı tıklatın.
 5. Ayar listesinde, Gezici profildeki dizinleri çıkar ' ı çift tıklatın ve ardından Etkinleştir ' i tıklatın.
 6. Gezebilen profil ile aşağıdaki dizinlerden engelle iletişim kutusuna, uygun klasör adlarını, noktalı virgülle (;) ayırarak yazın.

  Not Varsayılan olarak, profiller saklanan "Documents and Settings\ user name" yerel bilgisayardaki user name, profil kendisine ait olduğu kullanıcının adını olduğu klasör. Bu profilin "kök" klasörü olarak kabul edilir ve klasörleri çıkarmayı belirttiğinizde eklenmemiştir. Örneğin, masaüstü ile profili gezici gelen önlemek için MasaüstüEngelle aşağıdaki dizinlerin gezici profili ile gelen kutusuna yazın. Noktalı listesindeki her girişi olduğunu emin olun.
 7. Gezici profilleri klasörleri dahil bitirdiğinizde Tamam ' ı tıklatın.
 8. Grup ilkesi ek bileşeninden çıkın, Kapat ' ı tıklatın ve sonra da Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları ek bileşenini kapatın.

Referanslar

Grup ilkeleri hakkında ek bilgi için Başlat ' ı tıklatın, Yardım ' ı tıklatın, dizin sekmesini tıklatın, Grup ilkesi yer <a1>Bulunacak anahtar sözcüğü yazın</a1> kutusuna yazın ve ENTER tuşuna basın. İlgili bir konu hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
315415Klasörler, Windows 2000'de bir profille gezici engelleme


Özellikler

Makale numarası: 814592 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 5.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbmgmtservices kbhowtomaster KB814592 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:814592

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com