Windows Server 2003'te silinen veriler üzerine Cipher.exe nasıl kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 814599 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Yöneticiler, Cipher.exe şifreleyip <a0>NTFS</a0> dosya sistemini kullanan sürücülerde verilerin şifresini çözmek ve dosya ve klasörleri bir komut isteminden şifreleme durumunu görüntülemek için kullanabilirsiniz. Cipher.exe, Windows Server 2003 ile gelen sürümünü, böylece onu kurtarıldı erişilen veya sildiğiniz verilerin üzerine becerisine sahiptir.

Dosya veya klasörleri sildiğinizde, verileri başlangıçta sabit diskten kaldırılmaz. Bunun yerine, silinen veriler tarafından kullanılan disk üzerindeki alanı "ayırmanın." Bunu ayırmanın sonra yeni veriler diske yazıldığında alanı kullanılabilir. Alanın üzerine dek, silinen veriler bir alt düzey disk Düzenleyicisi veya veri kurtarma yazılımı kullanarak kurtarabilirsiniz.

Düz metin dosyaları şifrelerken, şifreleme işlemi sırasında bir hata oluştuğunda, veri kaybı değil şifreleme dosya sistemi (EFS) dosyasının yedek kopyasını sağlar. Şifreleme işlemi tamamlandıktan sonra yedek kopyayı silinir. Bunun üzerine kadar olarak diğer silinen dosyalar ile verilerin tümüyle kaldırılmaz. Şifreleme hizmet programı Windows Server 2003 sürümü, bu tür verilerin yetkisiz kurtarma engellemek için tasarlanmıştır.

Üzerine yazarken, şifreleme güvenlik aracı kullanmak nasıl veri silinmiş.

NotCipher /w komut 1 KB'DEN daha küçük dosyalar için çalışmıyor. Bu nedenle, dosya boyutunu onaylamak için denetlediğinizden emin olun yoksa 1 KB'DEN daha küçük. Bu sorun longhorn düzeltilmesi planlanmıştır.

Cipher.exe kullanarak bir birimdeki silinen veriler üzerine yazmak için cipher komutuyla /w</a1> anahtarını kullanın:
  1. Tüm programlardan çıkın.
  2. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve ENTER tuşuna basın.
  3. Cipher /w: folder yazın ve folder, temizlemek istediğiniz birimindeki herhangi bir klasör olduğu, ENTER tuşuna basın. Örneğin, cipher /w:c:\test komutun üzerine C sürücüsündeki tüm deallocated alanı sağlar. C:\folder bir bağlama noktası veya başka bir birimde bir klasörü, bu birimdeki tüm deallocated alanı işaret temizlenmesi.
Dosya veya klasörler için ayrılmış olan verilerin üzerine yazılır. Bu veriler kalıcı olarak kaldırır. Büyük miktarda alan yazarak, bu işlem uzun zaman alabilir.

Referanslar

İlgili konular hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
298009Dosya sistemini şifreleme için Cipher.exe güvenlik aracı
223316Şifreleme Dosya Sistemine ilişkin en iyi yöntemler

Özellikler

Makale numarası: 814599 - Last Review: 13 Şubat 2009 Cuma - Gözden geçirme: 7.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
  • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition Version 2003
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbsecurityservices kbhowtomaster KB814599 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:814599

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com