Oturumu Kapattığınızda Beklenmedik Biçimde Gecikme Oluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 814770 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Oturumu kapattığınızda (dakika veya daha fazla) işleminin tamamlanması için beklediğinizden uzun sürebilir. Bu belirtiyle karşılaştığınızda, ayarlarınız kaydetme için bir dakika kadar görüntülenebilir. Ayrıca, profilinizi düzgün kaldırmak değil, ve olay günlüğünde aşağıdaki olay günlüğe kaydedilebilir:

Tür: hata
Olay Kimliği: 1000
Kaynak: Userenv
Açıklama: Windows, kayıt defteri dosyanızı kaldıramıyor. Gezici profiliniz varsa, ayarlarınız çoğaltılmaz. Yöneticinize başvurun.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan her ikisi de geçerli olduğunda oluşabilir:
 • Bilgisayarınızda yüklü olan Windows 2000 Professional var.

  -ve-
 • Aşağıdaki Microsoft Knowledge Base makalesinde belgelenen güncelleştirmeyi yüklediğiniz:
  329170MS02-070: SMB İmzalamadaki Kusur Grup İlkesinin Değiştirilmesine İzin Verebilir
Bu sorun, biriktirici hizmeti bir sorun neden olabilir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, oturumu kapatmadan önce Biriktirici hizmetini durdurun. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, cmd yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Komut isteminde NET STOP SPOOLER, ve sonra ENTER tuşuna basın.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size  File name
  ------------------------------------------------------
  28-Jan-2003 13:34 5.0.2195.6659 45,840 Spoolsv.exe   	

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü

Özellikler

Makale numarası: 814770 - Last Review: 1 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 4.8
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwin2ksp4fix kbprint kbwin2000presp4fix kbfix kbbug KB814770 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:814770

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com