Průhledné objekty nelze vytisknout správně v aplikaci PowerPoint

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 815001 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Při tisku prezentace s průhlednou výplní a grafických prvků v aplikaci PowerPoint tištěný výstup není může vypadat stejně dobře, jako snímek se na obrazovce. Místo toho průhledné oblasti se může zobrazit zubaté a zrnitý.

Příčina

Aplikace PowerPoint podporuje použití vysoce kvalitní obrázky na obrazovce projektoru řízené prezentací. Na tomto obrazovce funkce ztěžuje tak, aby odpovídala zobrazení na obrazovce s tištěný výstup.

Funkce, která byla přidána pro na obrazovce prezentace byla podpora true průhledné prolnutí. True podpory průhlednosti znamená, že barvy v poloprůhledné pixel je prolnuté barvou pozadí.... Průhlednost grafiky je k dispozici v aplikaci PowerPoint v mnoha způsoby: obrazy, plná barva výplně a přechodu Prolínání.

Jako březen 2003 existuje technologické mezeru mezi obrazovky a tisku podporu pro průhledné obrazové body. Technologie tiskárna nepodporuje barvu formátu, který obsahuje průhlednost kanálu. Tiskárny podporují pouze následující formáty barev: RGB, CMYK a stupně šedi. Tiskárny nelze mísí obrazovými body stejným způsobem, který nastane pro zobrazení na obrazovce.

Jak potíže obejít

Pokud vytváříte prezentace, která je určena pro tištěný výstup, nejlepším řešením je Vyhněte se použití Poloprůhledný objekty, pokud je to možné.

Pokud je nutné použít Poloprůhledný objekty a pokud způsob, jakým tato aplikace PowerPoint simuluje efekt průhlednosti pro tisk není uspokojivé, budou řešení k mísí průhledné obrazové body účinek odeslán do tiskárny.

Můžete vytvořit bitovou kopii snímku nebo část snímku. To prolnutí průhledné obrazové body společně správně při vytvoření obrazu.

Pokud existuje pouze malou oblast snímku, se vztahují s objektem poloprůhledné a pokud tato oblast má neprůhledné pozadí, lepším řešením je tyto obrazce seskupit a převést je do jediného obrazu. Opět to prolnutí průhledné obrazové body společně při vytváření obrazu.

Metoda 1: Převést objekty do obrazu

 1. Vyberte položky na snímku, který chcete převést na obraz.

  Poznámka: Chcete-li vybrat více položek, stiskněte a podržte klávesu CTRL a klepněte na jednotlivé objekty.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na jeden z vybraných objektů, přejděte na příkaz seskupení a potom klepněte na příkaz Seskupit.
 3. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Vyjmout.

  Poznámka: V aplikaci PowerPoint 2007 klepněte na tlačítko Vyjmout na kartě Domů ve skupině Schránka.
 4. V nabídce Úpravy klepněte na Vložit jinak.

  Poznámka: V aplikaci PowerPoint 2007 Vložit na kartě Domů ve skupině Schránka, klepnutí na příkaz Vložit jinak.
 5. V dialogovém okně Vložit jinak klepněte na Obrázek (PNG) a potom klepněte na tlačítko OK.
 6. Změna umístění obrázku na snímku.

Metoda 2: Převod celého snímku na obrázek

Pokud efekt průhlednosti zahrnuje mnoho objektů na snímku, můžete uložit celý snímek jako grafika a potom jej vytisknout samostatně nebo jako část prezentace.
 1. V nabídce soubor klepněte na příkaz Vzhled stránky.

  Poznámka: V aplikaci PowerPoint 2007 klepněte na příkaz Vzhled stránky na kartě Návrh ve skupině Vzhled stránky.

  Ve výchozím nastavení ukládá aplikace PowerPoint všechny grafické objekty, které mají velikost 540 podle 720 pixelů. Chcete-li zvětšit velikost obrazu pro tisk, musí zvětšíte velikost snímku.

  Odpovídá jednomu palci velikosti snímku 72 obrazových bodů. Best-looking tištěný výstup budete muset nastavit velikost snímku, odpovídají rozlišení tiskárny. Například pokud má tiskárna tištěné rozlišením 144 bodů na palec, nastavíte velikost snímku na 20 cm širokou podle 15 cm vysoké.
 2. Ujistěte se, že je na snímek, který chcete uložit jako obrázek snímek, který je zobrazen v podokně snímků.
 3. V nabídce soubor příkaz Uložit jako.

  Poznámka: V aplikaci PowerPoint 2007 klepněte na Tlačítko Office a potom klepněte na příkaz Uložit jako.
 4. V dialogovém okně Uložit jako klepněte na Formát PNG (Portable Network Graphics (*.png) v poli Typ a potom klepněte na tlačítko Uložit.

  Poznámka: Formát PNG používá algoritmus "" bezeztrátovou metodou, díky které je vhodnější pro tisk než jiné formáty.
 5. Klepněte na tlačítko pouze aktuální snímek.
Zjistíte, celý snímek bude uložen jako obrázek PNG, můžete znovu vložte obrázek do prezentace jako obrázek na snímku nebo obrazu můžete tisknout z programu pro úpravy obrázků.

Vlastnosti

ID článku: 815001 - Poslední aktualizace: 16. března 2007 - Revize: 2.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Office PowerPoint 2007
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
 • Microsoft PowerPoint 2002 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbexpertisebeginner kbtshoot kbprint kbui kbprb KB815001 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:815001

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com