PowerPoint'te, saydam nesneler doğru yazdırılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 815001 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Saydam dolgular bir sunuyla yazdırmak ve Microsoft PowerPoint'te, yazdırılan çıktı grafik olarak slayt kadar iyi görünebilir ekranda yapar. Bunun yerine, saydam bölgeleri karlı ve sivri görünebilir.

Neden

PowerPoint, ekranda projektör uygulamalı sunuları yüksek kaliteli resimleri kullanımını destekler. Bu ekran özelliği, yazdırılan çıkışın birlikte ekranda görünen eşleşecek şekilde zorlaştırır.

Ekran sunuları olduğu için doğru saydam harmanlama desteği eklendi ö zellik. Saydamlık doğru destek piksel yarı saydam rengi'nın arkasındaki rengi korunmalarında anlamına gelir. PowerPoint'te, birkaç yolla grafiklerde saydamlığı kullanılabilir: resimleri, düz renkli dolgular ve gradyan silinmeler.

Mart 2003 itibariyle, teknolojik ekran ve yazıcı desteği için Saydam piksel arasında boşluk yoktur. Yazıcı teknolojisi, saydamlık kanal içeren bir renk biçimini desteklemiyor. Yazıcılar, yalnızca aşağıdaki renk biçimlerini destekler: RGB veya CMYK ve gri tonlamalı. Yazıcıları piksel oluşan ekranda görüntülemek için aynı şekilde birlikte karışım edemiyor.

Pratik Çözüm

Yazılı çıktı için hedeflenen bir sunu oluşturuyorsanız, en iyi çözüm, yarı saydam nesneler kullanarak kaçınmaktır.

Yarı saydam nesneler kullanmanız gerekir ve bu şekilde, PowerPoint, saydam efekti için taklit eden yazdırma tatmin edici değilse, efekt, yazıcıya gönderilmeden önce saydam piksel birlikte karıştırmak için geçici çözümler vardır.

Slayt görüntüsünü veya bir kısmını bir slayt oluşturabilirsiniz. Görüntü oluşturulduğunda bu saydam piksel birlikte doğru karıştırır.

Yalnızca bir yarı saydam nesneyle kapsamında slaydın küçük bir bölge vardır ve bu alanı, bir Donuk Arka plan varsa, daha iyi bir geçici çözüm bu şekillerin grubu ve sonra da bunları tek bir görüntüye dönüştürme varsa. Görüntü oluşturduğunuzda, bu saydam piksel birlikte karıştırır.

Yöntem 1: nesneleri bir resme Dönüştür

 1. Slayttaki bir resme dönüştürmek istediğiniz öğeleri seçin.

  Not Birden fazla öğeyi seçmek için <a0></a0>, her nesneyi tıklatırken CTRL basılı tutun.
 2. Seçilen nesnelerin birini sağ tıklatın, Gruplandırma için işaretleyin ve sonra Gruplandır ' ı tıklatın.
 3. Düzen menüsünde Kes ' i tıklatın.

  Not PowerPoint 2007'de <a0>Pano</a0> grubundaki Giriş sekmesindeki Kes ' i tıklatın.
 4. Düzen menüsünde tıklatın Yapıştır Özel.

  Not PowerPoint 2007'de, Yapıştır ' ı tıklatın <a0>Pano</a0> grubundaki Giriş sekmesindeki tıklatın ve sonra Yapıştır Özel.
 5. Özel Yapıştır iletişim kutusu, Resim (PNG) tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 6. Görüntü, slayt üzerinde yeniden konumlandırın.

Yöntem 2: tüm slayda bir görüntüye dönüştürme

Saydamlık efekti slayt üzerinde çok sayıda nesne varsa, tüm slayda bir grafik olarak kaydetmek ve ayrı ayrı veya sunuya bir parçası olarak yazdırın.
 1. Dosya menüsünden Sayfa Yapısı ' nı tıklatın.

  Not PowerPoint 2007'de <a0>Sayfa Yapısı</a0> grubundaki <a1>Tasarım</a1> sekmesinde Sayfa Yapısı ' nı tıklatın.

  Varsayılan olarak, PowerPoint tarafından 540 720 piksel boyutuna sahip tüm grafikler kaydeder. Yazdırma için görüntü boyutunu artırmak için <a0></a0>, slayt boyutunu artırmanız gerekir.

  Slayt boyutu bir inç, piksel 72 karşılık gelir. Best-looking yazılı çıktı için slayt boyutunu yazıcı çözünürlüğünü eşleşen almanız gerekir. Yazıcıda yazdırılan çözünürlüğü inç başına 144 nokta varsa, örneğin, slayt boyutunu 20 inç için uzun 15 inç ayarlamanız.
 2. Grafik olarak kaydetmek istediğiniz slaytı, Slayt bölmesinde görüntülenen slaytı olduğundan emin olun.
 3. Dosya menüsünden farklı Kaydet ' i tıklatın.

  Not PowerPoint 2007'de, Microsoft Office düğmesi ' ni tıklatın ve sonra da Kaydet'i tıklatın.
 4. Kaydet iletişim kutusunda, Kayıt türü kutusunda PNG Taşınabilir Ağ Grafikleri biçimi (*.png) tıklatın ve sonra da <a2>Kaydet</a2>'i tıklatın.

  Not PNG biçimi, diğer biçimler'den yazdırmak için daha uygun hale getiren bir "kayıpsız" sıkıştırma algoritması kullanır.
 5. Yalnızca geçerli slayt</a1> seçeneğini tıklatın.
Tüm slayt, PNG resim olarak kaydedilir, slayttaki bir resmi olarak sunuya resim takın veya resmi bir resim düzenleme programı yazdırma dikkat edin.

Özellikler

Makale numarası: 815001 - Last Review: 16 Mart 2007 Cuma - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office PowerPoint 2007
 • Microsoft Office PowerPoint 2003
 • Microsoft PowerPoint 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbexpertisebeginner kbtshoot kbprint kbui kbprb KB815001 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:815001

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com