JAK Konfigurovat připojení .NET aplikace a SQL Server použít číslo alternativní portu pro síťové komunikace

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 815146 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje postup konfigurace aplikace .NET připojen a počítač se systémem Microsoft SQL Server použití alternativního portu pro síťové komunikace.

Mnoho nedávné breeches zabezpečení jste použili aplikací a databází, které byly nakonfigurovány pro použití jejich výchozí čísla portů. Červ prohledá ohrožen databázové servery v Internetu může například zkoumat pouze 1433 port TCP. SQL Server standardně používá toto číslo portu.

Jeden způsob ochrany aplikace automatizované útoky (jako například viry a červy) je změnit výchozí čísla portu aplikace a databáze servery používají pro komunikaci. Mnoho aplikací .NET připojeni pomocí serveru SQL databáze. Proto je třeba překonfigurovat takové aplikace komunikovat s databáze byl změněn výchozí číslo portu. Tento článek popisuje, jak změnit číslo portu, který používá počítač se serverem SQL a číslo portu připojen .NET aplikace používá ke komunikaci s počítači se systémem SQL Server.Změnit číslo portu serveru SQL


Následující část popisuje kroky, které chcete změnit výchozí port pro příchozí TCP/IP sleduje počítač se serverem SQL připojení:
 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy a přejděte na příkaz Microsoft SQL Server. Klepněte na Server Network Utility.
 2. V seznamu Povolené protokolyTCP/IP klepněte a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. Číslo portu, které chcete změnit Výchozí Port. Ve výchozím nastavení je číslo portu nastavena 1433.
 4. Klepnutím na tlačítko OK se vraťte k Server Network Utility a potom klepněte na tlačítko OK.
 5. Restartujte službu SQL Server vynutit změny projevily.

Změnit .NET Configuration

Změnit port, který slouží k připojení k Microsoft SQL Server aplikací .NET připojen, postupujte takto:
 1. Otevřete soubor .config vaše aplikace v textovém editoru (například Notepad). Obvykle je umístěn ve složce aplikace souboru .config a s názvem .config Application Name. Pro aplikace ASP.NET může tento soubor názvem .config web.config nebo Application Name.
 2. Většina připojen .NET aplikací, které vyžadují databázi povolit správce systému zdroj dat změnit. Zdroj dat definuje název a číslo portu serveru databáze. Způsob, jakým každá aplikace povoluje správce systému konfigurovat zdroj dat se však liší. Prvek, který definuje zdroj dat hledání v souboru .config (nebo soubory). Definice zdroje dat, obvykle zahrnuje frázi, zdroj dat, zdroj dat nebo dsn. Následující ukázka od <appsettings>prvku je například typické jak definuje zdroj dat pro požadavky na databáze aplikace:
  <appSettings>
  	<add key="appDSN" value="data source=SERVER-NAME;initial catalog=ratings;integrated security=SSPI;persist security info=False;packet size=4096" />
  </appSettings>
 3. Zdroj dat použít vlastní port číslo přidáním čárku a číslo portu po databázový server název nebo adresu IP změnit. Použít formát text SERVER-NAME,port ”. Například nakonfigurovat aplikaci použít počítač se spuštěnou aplikací SQL Server s názvem SQLDB a má číslo portu 5656, změňte hodnotu na zdroj dat = SQLDB, 5656.
 4. Uložení souboru .config. Změnit zdroj dat se aplikace ASP.NET automaticky restartovat. Musíte ručně restartovat všechny ostatní typy aplikací .NET připojen změna projeví.

Odkazy

Další informace naleznete v následujících článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
315736Postupy: Secure aplikace ASP.NET pomocí zabezpečení systému Windows
315588Postupy: Secure aplikace ASP.NET pomocí certifikátů na straně klienta
818014Postupy: Secure aplikace, jsou sestaveno na .NET Framework


Vlastnosti

ID článku: 815146 - Poslední aktualizace: 30. dubna 2003 - Revize: 2.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft .NET Framework 1.0
 • Microsoft .NET Framework 1.1
Klíčová slova: 
kbmt kbsystemdata kbsecurity kbhowtomaster kbconfig KB815146 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:815146

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com