NASıL YAPıLıR: ASP.NET uygulamaları için hata ayıklama devre dışı bırak.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 815157 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede nasıl ASP.NET uygulamalarında hata ayıklama devre dışı bırakılacağı anlatılır.

ASP.NET, sorun giderme için Geliştirici kolaylaştıran bir özel hata ayıklama modunda derleniyor uygulamaları destekler. ASP.NET uygulamaları yakından izlemek ve bir uygulamanın çalışmasını denetlemek hata ayıklayıcısını etkinleştirir ek bilgiler içeren derlemeye modu nedenler hata ayıklama. Hata ayıklama modunda derlenen uygulama beklendiği gibi çalıştırabilirsiniz. Ancak, uygulama performansı etkilenir. Performans üzerindeki etkisini önlemek için <a0></a0>, bu yalnızca, bir uygulama geliştiricisi etkileşimli sorun giderme yaptığını hata ayıklamayı etkinleştirmek için iyi bir fikirdir. Varsayılan olarak, hata ayıklama devre dışı bırakılır ve devre hata ayıklama sık bir sorunu gidermek için etkinleştirilir, ancak sorun çözüldükten sonra da sık sık yeniden dışı değil. Bu makale bir ASP.NET hata ayıklamasını devre dışı bırakmak uygulama.Bir ASP.NET uygulaması için hata ayıklama devre dışı bırakma

Hata ayıklamayı etkinleştirmek için <a0></a0>, Web.config dosyası veya Machine.config dosyası, aşağıdaki adımları ayrıntılı olarak değiştirin.

Web.config dosyasını değiştirme

Hata ayıklamayı etkinleştirmek için <a0></a0>, uygulamanın Web.config dosyasına derleme öğesi ekleyin. Web.config dosyası, uygulama dizininde bulunur. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Notepad.exe gibi bir metin düzenleyicisinde bir Web.config dosyası açın. Web.config dosyası, genellikle uygulama dizininde bulunur.
 2. Web.config dosyasında derleme öğesini bulun. Derleme öğesindeki <a2>debug</a2> özniteliği true olarak ayarlandığında, hata ayıklama etkin durumda.
 3. Yanlış için <a2>debug</a2> özniteliği değiştirmek ve bu uygulama için hata ayıklama devre dışı bırakmak için Web.config dosyasını kaydedin.

  Aşağıdaki kod örneği, false olarak hata ayıklama ile derleme öğesi gösterir:
  <compilation 
    debug="false"
  />
  
 4. Web.config dosyasını kaydedin. ASP.NET uygulamasının otomatik olarak yeniden başlatılır.

Machine.config dosyasını değiştirme

Ayrıca, bir sistem üzerindeki tüm uygulamalar için Machine.config dosyasını değiştirerek hata ayıklamayı etkinleştirebilirsiniz. Hata ayıklama Machine.config dosyasında etkinleştirilmemiş olduğunu doğrulamak için şu adımları izleyin.
 1. Machine.config dosyası, Notepad.exe gibi bir metin düzenleyicisinde açın. Machine.config dosyası, genelde aşağıdaki klasörde bulunur:
  %SystemRoot% \Microsoft.NET\Framework\ %VersionNumber% \CONFIG\
 2. Machine.config dosyasında derleme öğesini bulun. Derleme öğesindeki <a2>debug</a2> özniteliği true olarak ayarlandığında, hata ayıklama etkin durumda.
 3. Hata ayıklama özniteliği true ise, debug özniteliği, yanlış olarak değiştirin.

  Aşağıdaki kod örneği, false olarak hata ayıklama ile derleme öğesi gösterir:
  <compilation 
    debug="false"
  />
  
 4. Machine.config dosyasını kaydedin.

Referanslar

Daha fazla bilgi için aşağıdaki MSDN Web sitesini ziyaret edin:
ASP.NET'te modu hata ayıklama uygulamalar
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/e8z01xdh(vs.71).aspx
Uzaktan hata ayıklama hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
318041NASıL YAPıLıR: ayarlamak ve Microsoft Visual Studio. NET'te Uzaktan hata ayıklama kullan
818015NASıL YAPıLıR: Ayarlama ve Ölçekle, .NET Framework üzerinde oluşturuldu uygulamalarının performansı

Özellikler

Makale numarası: 815157 - Last Review: 27 Mart 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.8
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft ASP.NET 1.0
 • Microsoft ASP.NET 1.1
 • Microsoft ASP.NET 2.0
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdeployment kbdebug kbwebservices kbconfig kbwebforms kbhowtomaster KB815157 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:815157

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com