NASıL YAPıLıR: ASP.NET uygulamaları için varsayılan ilke düzeyleri geri yükleme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 815165 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, özelleştirilmiş bir ilke düzeyi .NET-bağlantılı uygulamalar için varsayılan ayarları geri yüklemek açıklamaktadır.

Varsayılan olarak, yönetilen derlemeler dört güven düzeylerinden birini atanır: tam, yüksek, düşük ve yok. Bu güven düzeyleri atama güven yönetilen derlemeler için basitleştirmek için özel haklar grupları temsil eder. Yüksek, düşük ve hiçbiri güven düzeyleri için benzersiz bir ortamı gereksinimlerini karşılamak üzere atanmış hakları değiştirebilirsiniz.

Bazı ortamlarda bu özelleştirme düzeyini kullanmanız gerekir, ancak bu derlemeleri, gereksinim duydukları tüm kaynaklara erişimi olması nedeniyle, belirli bir güven düzeyi'ni çalıştırmak için tasarlanmış olan birleştirmeler çalıştırdığınızda sorunlara neden olabilir. Bu makalede, ilke düzeyi varsayılan durumlarına atanan özgün ayarlarını geri yükleme.

Düzey yapılandırma dosyalarını güven

.NET Framework, etkin yapılandırma dosyalarının aynı klasörde her ilke düzeyi için varsayılan ayarları kopyalarını depolar. Yedek yapılandırma dosyaları .default dosya adı uzantısını ekleyin. Aşağıdaki tabloda, üç etkin yapılandırma dosyalarının ve üç yedek yapılandırma dosyalarının konumlarını gösterir.

Not Yapılandırma dosyaları yüksek, düşük ve hiçbiri güven düzeyleri için yok. Ancak, tam güven düzeyi için yapılandırma dosyası yok. Birleştirmeler, kısıtlama olmadan düzeyi, çalışma sırasında çalıştığından, tam güven düzeyi bir yapılandırma dosyası gerektirmez.

Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Dosya konumuAçıklama
\ System Root \Microsoft.NET\Framework\ Version Number \CONFIG\Web_notrust.configYok güven düzeyinde çalışan uygulamalar için izinleri tanımlar etkin yapılandırma dosyası.
\ System Root \Microsoft.NET\Framework\ Version Number \CONFIG\Web_notrust.config.defaultYok güven düzeyinde çalışan uygulamalar için izinleri tanımlar yedek yapılandırma dosyası.
\ System Root \Microsoft.NET\Framework\ Version Number \CONFIG\Web_lowtrust.configDüşük) güven düzeyi çalışan uygulamalar için izinleri tanımlar etkin bir yapılandırma dosyası.
\ System Root \Microsoft.NET\Framework\ Version Number \CONFIG\Web_lowtrust.config.defaultDüşük) güven düzeyi çalışan uygulamalar için izinleri tanımlar yedek yapılandırma dosyası.
\ System Root \Microsoft.NET\Framework\ Version Number \CONFIG\Web_hightrust.configYüksek güven düzeyinde çalışan uygulamalar için izinleri tanımlar etkin bir yapılandırma dosyası.
\ System Root \Microsoft.NET\Framework\ Version Number \CONFIG\Web_hightrust.config.defaultYüksek güven düzeyinde çalışan uygulamalar için izinleri tanımlar yedek yapılandırma dosyası.


Ilke düzeyi ayarları geri yükle

Varsayılan ilke düzeyi ayarlarını geri yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Windows Gezgini'ni başlatın ve sonra da aşağıdaki klasöre gidin:
    \ System Root \ Microsoft.NET\Framework\ Version Number \CONFIG\
  2. Geri yüklemek istediğiniz ilke düzeyi için etkin, özelleştirilmiş bir yapılandırma dosyasını yeniden adlandırın. Örneğin, bir .CUSTOM Ekle dosya adı uzantısı.
  3. Yedek yapılandırma dosyasının bir kopyasını oluşturun. Bu dosya için aynı adı, etkin bir yapılandırma dosyası olarak .default uzantısı kaldırarak kullanın.

    Not Etkin bir yapılandırma dosyası, ek .default dosya adı uzantısına sahip yedek yapılandırma dosyasını aynı dosya adına sahip.

Referanslar

SecurityPolicy öğesi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/zhs35b56(vs.71).aspx
Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
818013NASıL YAPıLıR: Desteği, .NET Framework üzerinde oluşturuldu uygulamalar


Özellikler

Makale numarası: 815165 - Last Review: 30 Nisan 2003 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft .NET Framework 1.0
  • Microsoft .NET Framework 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbdir kbweb kbconfig kbhowtomaster KB815165 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:815165

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com