FIX: Przeciek pamięci po użyciu wywołania funkcji GETENV w funkcji DllMain

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 815315 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Biblioteki czasu wykonywania języka C zawierają struktury danych umożliwiające śledzenie danych o stanie poszczególnych wątków. W przypadku zastosowania niektórych funkcji tych bibliotek (np. getenv) w funkcji DllMain może nastąpić dwukrotne przydzielenie pamięci dla struktur danych dotyczących poszczególnych wątków. Ten problem może być przyczyną przecieku pamięci.

Rozwiązanie

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft, ale jest przeznaczona tylko do rozwiązania problemu opisanego w tym artykule. Powinna być stosowana tylko w systemach, w których ten problem występuje. Prawdopodobnie poprawka zostanie poddana dodatkowym testom w celu zapewnienia dobrej jakości produktu. Jeżeli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następny dodatek Service Pack dla systemu Windows 2000 zawierający tę poprawkę.

Aby natychmiast rozwiązać ten problem, należy skontaktować się z Pomocą techniczną firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki. Aby uzyskać więcej informacji na temat dostępnych opcji pomocy technicznej oraz sposobu kontaktowania się z firmą Microsoft, odwiedź następującą witrynę w sieci Web:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;PL;CNTACTMS
Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty pliku pokazane w poniższej tabeli (lub nowsze). Daty i godziny ostatniej modyfikacji plików podano zgodnie z czasem UTC (Coordinated Universal Time). Są one zamieniane na czas lokalny po wyświetleniu informacji o pliku. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, skorzystaj z karty Strefa czasowa narzędzia Data i godzina w Panelu sterowania.
  Data     Godzina  Wersja   Rozmiar   Nazwa pliku
  ---------------------------------------------------
  21-mar-2003 14:50 6.1.9844.0 286 773 Msvcrt.dll

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Informacje zawarte w tym artykule dotyczą".

Właściwości

Numer ID artykułu: 815315 - Ostatnia weryfikacja: 13 kwietnia 2006 - Weryfikacja: 1.3
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Visual C++ 6.0 Service Pack 5 na następujących platformach
  • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
Słowa kluczowe: 
kbqfe kbhotfixserver kbfix kbbug KB815315

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com