"Ekran koruyucusunu parolayla koru" Grup İlkesi ayarı uygulandığında ekran koruyucu parola korumalı değil

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 815424 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir veya daha aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz. için "Ekran koruyucusunu parolayla koru" Grup İlkesi ayarı uygulandığında Windows XP ve Windows XP Service Pack 1 (SP1)-tabanlı bilgisayarlar:
 • Oluşturduğunuzda veya Windows XP tabanlı bir ilkeyi düzenleme Bilgisayar İlkesi Windows XP Service Pack 1'e doğru uygulanmaz (SP1) istemci bilgisayarları.
 • Oluşturduğunuzda veya bir bilgisayara Microsoft Windows ilkesini Düzenle Server 2003, Microsoft Windows 2000 veya Windows XP SP1, ilke değil doğru Windows XP istemci bilgisayarlara uygulanır.
Örneğin, "parola korumalı ekran etkinleştir Koruyucu"Grup İlkesi ve istemci bilgisayarın ekran koruyucu ayarları görüntüleyin. (masaüstünde boş bir alanı sağ tıklatın, tıklatın Özellikler, ve sonra tıklatın Ekran koruyucu sekmesi) Devam edildiğinde parola koruması onay kutusu seçiliyse, ekran beklendiği gibi Koruyucu aslında parola korumalı değil.

Neden

"Ekran koruyucusunu parolayla koru" Grup İlkesi ayarı aşağıdaki kayıt defteri girdisinde ayarlanır:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\Control Panel\Desktop\ScreenSaverIsSecure
Değer ayarlandığında 0 (sıfır), parola Ekran koruyucu için koruma devre dışı bırakılır. Değer ayarlandığında 1, ekran koruyucusu için parola koruması açık.

Windows XP'de,
ScreenSaverIsSecure
kayıt defteri girişi REG_DWORD (sayısal) değeridir. Diğer işletim sistemleri, Windows Server 2003, Windows 2000 ve Windows XP SP1'de dahil olmak üzere, Mağaza
ScreenSaverIsSecure
REG_SZ (dize) değeri. Windows XP istemci bilgisayarları ve Windows XP SP1 istemci bilgisayarlara hatalı yorumlayan ilke ayarı için bu tür uyumsuzluğu neden olabilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389 En son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak, bu düzeltmeyi yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilemiyorsa, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir durumdaysa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaraları için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için kullanılabilir bir düzeltme değil, çünkü. İngilizce sürümü Bu düzeltme dosya öznitelikleri (veya üstü) aşağıdaki listelenen Tablo. Eşgüdümlü Evrensel tarih ve saatler için bu dosyalar listelenen saat (UTC). Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

Windows XP


Date    Time Version    Size  File name
-----------------------------------------------------
17-Mar-2003 20:05 5.1.2600.112 430,080 Winlogon.exe

Windows XP Service Pack 1


Date    Time Version    Size  File name
-----------------------------------------------------
07-Mar-2003 13:22 5.1.2600.1182 518,144 Winlogon.exe

Pratik Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Değiştirmeden önce ek koruma için kayıt defterini yedekleyin. Sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında
Bu soruna geçici bir çözüm için yerel parola-korumasını etkinleştirin. Kayıt defterini düzenleyerek ekran koruyucusu için ayarlama. Yapmak için böylece:
 1. ' I tıklatın Başlatve sonra tıklatınÇalıştır.
 2. İçinde Açık kutusunaRegeditve sonra tıklatın TAMAM.
 3. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın:
  HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
 4. Sağ bölmede, çift tıklatın.ScreenSaverIsSecure.
 5. İçinde Değer verisi kutusuna1ve sonra tıklatın TAMAM.
 6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.

Durum

Microsoft bu sorunun, "Aşağıdakilere uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows XP yüklediğinizde SP1 veya belgelenen düzeltme aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesi
ScreenSaverIsSecure
Grup İlkesi ayarını REG_SZ değeri değiştirilir.
318449 PowerPoint slayt gösterisi ekran koruyucuyu kapatıyor ve sistem Grup İlkesi yoksayar
Bu makalede belgelenen düzeltme Windows XP izin verir. doğru yorumlamak için istemci bilgisayarları
ScreenSaverIsSecure
kayıt defteri girişi REG_DWORD olarak mı depolanan bağımsız olarak veya REG_SZ değeri. Bu tutarsızlıkları oluşabilir ortadan kaldırır, ilkeleri oluşturulur veya farklı işletim sistemleri üzerinde düzenlenebilir.

Özellikler

Makale numarası: 815424 - Last Review: 10 Mart 2013 Pazar - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbmt KB815424 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 815424

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com