Bilgisayar Adı Değiştirildikten Sonra Kutulu Ürün Deneyimi Sihirbazı Yanıt Vermiyor veya Bilgisayarın Yeniden Başlatılmasını Gerektiriyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 815917 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows XP Kur'u tamamladıktan sonra Giden--Kutusu-deneyimi (OOBE) başlatır ve kayıt ve ağ kurulumu alır. Bilgisayarınızın adını değiştirmek ve sonraki adıma, ınternet bağlantınızı denetleme devam veya birden fazlasını aşağıdaki belirtilerden biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Bilgisayarınız yanıt vermeyebilir ve bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.
 • OOBE beklenmedik biçimde sonlandırılıyor ve aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  Windows yeni aygıtları yüklemeyi tamamladı. Aygıtınızı destekleyen yazılım, bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı gerektirir. Yeni ayarların etkili olabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir.

  Bilgisayarınızı şimdi yeniden başlatmak istiyor musunuz?
Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra OOBE başlatır ve gelen burada, ınternet bağlantınız denetimi kapalı, sola ve işlemi tamamlandıktan sonra devam eder.

Neden

Bu sorun, OOBE'NIN birden çok işlem iş parçacığı Tamamlanıyor işleme biçimi nedeniyle oluşur. Bilgisayarınızın adını değiştirdiğinizde, yeni bir işlem bu isteği işlemek için oluşturulur. Birden çok işlem iş parçacıklarının birini kendi görev tamamlandığında, tamamlanmış durumuna OOBE için yanlış bildirilebilir ve hata olarak yorumlanır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  --------------------------------------------------
  26-Mar-2003 00:31 5.1.2600.1190 536,576 Msobmain.dll 
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 815917 - Last Review: 29 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kberrmsg kbqfe kbwinxppresp2fix kbfix kbbug KB815917 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:815917

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com