IIS'yi Kaldırmak DCOM'u Varsayılan İzinlerine Sıfırlıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 816085 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

ınternet ınformation Server (IIS), Windows 2000'den kaldırdığınızda, Dağıtılmış Bileşen Nesne Modeli (DCOM) programları varsayılan erişim izinlerini değiştirebilirsiniz.

Neden

DefaultAccessPermission
kayıt defteri değeri, ııS'YI kaldırırsanız, Windows kayıt defterine eklendiğinden, bu sorun oluşur. Değer zaten varsa, ııS'YE özgü izinlerden buradan kaldırılır ve bu beklenen davranıştır. Ancak, zaten yoksa, eklenecek değer kaldırma yordamını mantığı sorun neden olur. Bu kayıt defteri değeri, DCOM programları için varsayılan izinleri sıfırlar ve kayıt defterinin, istenmeyen ayrıca beklenmeyen DCOM sorunlara yol açabilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time   Version    Size   File name
  --------------------------------------------------------
  07-Mar-2003 12:02:22 5.0.2195.6681 433,936 Iis.dll

Pratik Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

UyarıDefaultAccessPermission değeri kaldırılmasını IIS tarafından oluşturulmuşsa, bu adımları yalnızca gerçekleştirilmelidir. Önce kaldırılması varsa, değeri kaldırmayın, çünkü bu DCOM işlevleriyle ilgili başka sorunlar neden.

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>,
DefaultAccessPermission
kayıt defteri değerini kaldırın:
 1. Tüm Windows programlarından çıkın.
 2. Başlat ' ı tıklatın ve sonra da <a2>Çalıştır</a2>'ı tıklatın.
 3. kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 4. Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Ole
 5. OLE anahtarı'nı tıklatın.
 6. Sağdaki bölmede, DefaultAccessPermission ' ı tıklatın.
 7. Düzen menüsünde, Sil ' i tıklatın.
 8. "Bu değeri silmek istediğinizden emin misiniz?" iletisini aldığınızda, Evet ' i tıklatın.
 9. Kayıt defteri) menüsünde, Çıkış ' ı tıklatın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Dağıtılmış Bileşen Nesne Modeli (COM) programları sürümü için erişim izinlerini ayarlama hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
323287NASıL YAPıLıR: Windows 2000'de Dağıtılmış COM programlar için izinleri ayarlama


Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü

Özellikler

Makale numarası: 816085 - Last Review: 2 Şubat 2014 Pazar - Gözden geçirme: 2.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbsetup kbwin2ksp4fix kbwin2000presp4fix kbfix kbbug KB816085 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:816085

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com