Olayları Oluşturmak ve İzlemek için Bir Program veya Komut Dosyası Kullandığınızda Sistem Hizmetleri Duruyor, Sunucu Yavaşlıyor veya Erişim İhlali Hataları Oluşuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 816213 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Özel bir program veya oluşturmak ve bir bellek sızıntısı bilgisayarda görünebilir olayları izlemek için Windows Yönetim Gereçleri (WMI) kullanan bir Microsoft Visual Basic komut dosyası kullandığınızda, program veya komut dosyasını çalıştıran. Bellek sızıntısı için Windows Yönetim hizmeti ana bilgisayar işlemi (Svchost.exe) izleyerek görmek için Windows Görev Yöneticisi'ni kullanabilirsiniz.

Bellek sızıntısı sonunda sistemin neden hizmetlerin durması için <a0></a0>, sunucu performansını yavaşlatır ve erişim ihlali hataları (0xC0000005) oluşabilir.

Neden

Bu sorun, bunlar semi-synchronous istemcileri veya diğer WMI tüketicilere gönderdikten sonra WMI olay nesneleri serbest bırakmıyor nedeniyle oluşur. Olaylar, olay kaydı için zaman uyumlu veya semi-synchronous olduğunda, içinde WMI hizmetine önbelleğe alınır. Tüketici kayıtsız kadar olay nesnesi tarafından kullanılan bellek serbest bırakılmaz.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin genel sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  25-Apr-2003 09:41 5.1.2600.1214   480,256 Wbemcore.dll

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, zaman uyumsuz API tüketicilerin zaman uyumlu veya semi-synchronous tüketicilerin özel komut dosyası veya program yerine kullanın.

Daha fazla bilgi

Bu bir gerçek bellek sızıntısı olmasa da, bu sorun belirtilerin bellek sızıntısı, birçok olay almak ve uzun süreler için çalışan semi-synchronous WMI tüketiciler için neden olabilir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 816213 - Last Review: 17 Mayıs 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 1.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbperformance kbinterop kbmisctools kbqfe kbfix kbbug KB816213 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:816213

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com