Windows XP Explorer bölmesi, eşlenen ağ sürücülerinde titreşme

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 816375 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Yerel bir sürücü veya eşlenen ağ sürücüleri Windows Gezgini'nde Windows XP tabanlı bir yüklemesinde görüntülediğinizde sol bölmede (klasör ağacı) veya bir ağaç görünümü titreşmeye veya sürekli tüm dizin yapısı her birkaç saniye ile birkaç dakikada değiştirme hızı ile yenileyin.

Windows tabanlı sunucular dosya sistemi iletişim kurmaya devam etmek için Microsoft Windows XP tabanlı istemcilere değiştirir. Bu, bir geniş alan ağı (WAN) ek trafiğe neden olabilir.

Bu belirtiler Windows 2000 istemcilerinde genellikle gerçekleşmez.

Neden

Windows tabanlı bir sunucuda bir paylaşım için bir sürücü eşlenmiş ve dosya sisteminde eşlenen paylaşımın klasörü ağacında değişiklik yapıldığında, sunucu, Windows XP istemcisi için değişikliği bildirir.

Windows Gezgini'nde, yeniler veya bir dosya değişikliği bildirimi aldığında, açık pencereyi yeniden çizer.

Not Aşırı titremeyi da virüsten koruma yazılımı veya sürekli bir klasör veya istemciler bağlandığınız sunucuda bir dizin ağacında güncelleştirme bazı diğer hata üçüncü taraf yazılımlar neden olabilir.

Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, kritik güncelleştirme 810565 uygulamak ve yeni bir kayıt defteri anahtarı ekleyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, 810565, aşağıdaki Windows Update Web sitesinden yükleyin:
http://windowsupdate.microsoft.com
<a1>Düzeltme</a1> 330929 veya kritik güncelleştirme 810565'i uyguladıktan sonra eşlenen ağ paylaşımının alt klasörleri gerçekleşen dosya ve klasör değişiklikleri istekleri değişikliği bildirimi kapatmak için Windows kayıt defterine aşağıdaki yeni anahtarlarından birini ekleyebilirsiniz:
HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
-VEYA-
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
Yeni anahtarı aşağıdaki gibi yapılandırın:
NoRemoteRecursiveEvents adı:
REG_DWORD türü:
Değer: 0 veya 1 (Boole)
Varsayılan değer: 0
Açıklama:
1 Ayarı değişikliği bildirimi istekleri bir eşlenen ağ paylaşımına alt klasörler oluşan dosya ve klasör değişikliklerin kapatır. Bu kayıt defteri anahtarı ayarladığınızda, sunucu yine de bir değişiklik bildirimi olayı bir dosya veya klasör kök ve eşlenen ağ paylaşımına ilk dizin düzeyi değiştirilir gönderir. Ancak, sunucu, bir alt klasörün ikinci düzey veya eşlenen ağ paylaşımına daha derin değişiklik ve bu nedenle, Windows Gezgini ağaç görünümünü titremeyi küçük fark değişiklik bildirimi olayı göndermez.

Not Bu anahtarın değeri değiştirdiğinizde, bu her klasörün Windows Gezgini'nde etkin görünümü üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Güncelleştirmeleri hemen görülebilir.

NoRemoteRecursiveEvents anahtarı ayarladığınızda, aşağıdaki sorunla karşılaşabilirsiniz: sistemleri USERPROFILE veya diğer temel ağ yapılandırmaları yönlendirildi, bu ayar etkinleştirilirse kullanıcı arabirimi (UI) otomatik olarak güncelleştirilmeyebilir.

Ayrıca, ağ trafiğini sunucularınızda dosyası, aşağıdaki örnek yapısında gibi iyi yapılandırılmış klasörü bir kuruluş uygulama küçültebilirsiniz:
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
\\server\sharename\Users
\user1
\user2
\APPS
\bus-Apps
\Office
\Data
\Common
Bu örnek "users" klasöründe \\server\sharename için sürücüsüne klasör derinliğinde 1 durumdur.

Bu klasör yapısı ile 2 veya daha derin klasörü derinliğinde değişikliklerin çoğu dosya için oluşur. Bu nedenle, WAN üzerinden gönderilmekte olan ChangeNotify isteklerin sayısı küçültülür.

Durum

Microsoft bu sorunun "Aşağıdakilere Uygulanır" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme


Ağ izleyicisi, ağ yakalamalar çözümlemek için aşağıdaki aşırı SMB bildirim değişikliği trafiğine gösterir:
Istemci isteği
SMB: C NT transact - Notify Change 
sunucu yanıt
SMB: R NT transact
Bazı durumlarda, aşırı READ ve QUERY INFORMATION istekleri Explorer.exe tarafından ağ sürücüsündeki çeşitli Desktop.ini dosyaları için gerçekleştirilir.
Daha önce yayımlanmış bir düzeltmenin 318675 (Shell32.dll ve 17 Mar 2002 tarihli Cscui.dll), bu sorunu giderir.

Kritik Güncelleştirme 810565 tüm düzeltmeleri 330929 ve 318675 Shell32.dll değişiklikleri içerir.

Bu titremeyi de yanlış virüsten koruma yazılımı yüklü olan iş istasyonu veya dosya sunucusunda ortaya çıkabilir. Buluşsal yöntem, tarama veya bir ağ paylaşımında gerçek zamanlı tarama seçeneklerini açık bazı virüsten koruma yazılımı ile ilgili bazı sorunları vardır. Istemci veya dosya sunucusunda yüklü bir virüsten koruma yazılımı ScanNetwork gerçek zamanlı yapılandırma seçeneğini devre dışı bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

Sorun giderme amacıyla, aşağıdaki yöntemleri sunuldukları sırayla kullanın (gerektiği gibi):
 1. Ağ sürücüsü scannning devre dışı bırakın. Buluşsal taramaları veya bir ağ paylaşımında gerçek zamanlı tarama devre dışı bırakma konusunda virüsten koruma yazılımınızın belgelerine bakın.
 2. Virüsten koruma programınızı devre dışı bırakın.
 3. Hem istemci hem de dosya sunucusu üzerindeki bir virüsten koruma yazılımını kaldırın.
Titremeyi da aşırı QUERY_PATH_INFO tarafından kaynaklanabilir trafiği. Bu durumda karşıdan yükleyin ve düzeltme KB834350 uygular ve 10 değeri ile ınfocachelevel kayıt defteri alt anahtarını oluşturmak sorunu çözebilir.<a1>Düzeltme</a1> 834350 hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
834350Windows'un önceki sürümleriyle karşılaştırıldığında Windows XP'de ağ kaynaklarına erişiminiz daha yavaştır
ınfocachelevel kayıt defteri alt anahtarını oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, içinde regedit yazın Aç: kutusunu ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri anahtarını bulun ve tıklatın: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MrxSmb\Parameters
 3. Düzenle ' yi tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 4. Yeni değer # 1 yazın ve ENTER tuşuna basın ınfocachelevel yazın.
 5. Sağdaki bölmede <a2>ınfocachelevel DWORD</a2> değerini tıklatın, Düzenle ' yi tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 6. Değer verisi altında 10 yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
Not Infocachelevel, onaltılı gösterimde aşağıdaki değerlerden birini alabilir:
 • 0 – Tüm dosyaların ve klasörlerin önbelleğe alınmasını devre dışı bırakır.
 • 1 – Kısa dosya adları (8.3) – varsayılan olan dosyaların önbelleğe alınmasını etkinleştirir.
 • 10 Tüm dosyaların ve klasörlerin önbelleğe alınmasını etkinleştirir

Özellikler

Makale numarası: 816375 - Last Review: 16 Haziran 2005 Perşembe - Gözden geçirme: 4.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnetwork kbenv kbbug KB816375 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:816375

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com