ISA Server 2000 Service Pack 2 sürüm notları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 816460 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft ınternet Security and Acceleration (ISA) Server 2000 Service Pack 2 (SP2), ISA Server Service Pack 1 (SP1) bir parçası olarak yayımlanan tüm düzeltmeleri ve güvenlik bültenlerini de dahil olmak üzere, ISA Server 2000 için yayımlanan tüm düzeltmeleri ve güvenlik bültenleri içerir. ISA Server 2000 SP2, kullanılabilir olan ek düzeltmeler de içerir ancak ISA Server SP2'in bir parçası olarak.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
313139En Son Internet Security and Acceleration Server 2000 Hizmet Paketi Nasıl Elde Edilir

Daha fazla bilgi

ISA Server 2000 SP2'yi yükleme


Microsoft ISA Management'ı veya ileti Engelleyicisi'ni kullanarak çalışan bilgisayarlarda da dahil olmak üzere, kuruluşunuz içindeki dağıtımı her ISA Server bilgisayarındaki ISA Server SP2'yi yüklemenizi önerir.

Bir bilgisayara ISA Server SP2'yi yüklemeden önce bilgisayarı, ınternet'ten kesilir dikkat edin. ISA Server SP2 yükleme işlemi başarıyla tamamlanana kadar bilgisayar ınternet'ten bağlantısı kesilmiş olmalıdır. Yüklemeden sonra bilgisayarı güvenle ınternet'e bağlanabilir.

ISA Server 2000 Enterprise Edition ISA Server SP2 yüklemek için <a0></a0>, etki alanı yönetici kimlik bilgilerine sahip bir hesapla oturum açmalısınız.

ISA Server SP2'yi yüklemek için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. ISA Server SP2 kendi kendine ayıklanan dosyayı Web'den karşıdan yükleyin. Uygun dili ile eşleşen dosya aşağıdaki tabloda açıklandığı gibi kullanın:
  Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
  DilDosya adı
  İngilizceISASP2-trk.exe
  FransızcaISASP2 FRA.exe
  AlmancaISASP2 DEU.exe
  JaponcaISASP2-JPN.exe
  İspanyolcaISASP2 ESN.exe
 2. ISA Server SP2 sürüm notlarını gözden geçirin.
 3. <a1>Çalıştır</a1> ISA Server SP2 yürütülebilir dosya yüklemeyi başlatmak için <a0></a0>.
 4. Hoş Geldiniz ekranında, ileri ' yi tıklatın.
 5. ISA Server SP2 son kullanıcı lisans sözleşmesi, EDIYORUM lisans koşullarını kabul etmeniz ve yüklemeyi çalıştırmak için tıklatın. Ileri ' yi tıklatın.
 6. Çalışan tüm hizmetleri yeniden başlatmanız gerekir, ISA Server bildirir. Devam ' ı tıklatın.
Not
 • ISA Server SP2, yeni bir yükleme aracı sunar.
 • Yükleme işlemi, ilgili dosyaları güncelleştirir ve özgün dosyaların ISA2000UninstallServicePack2 $ $ adlı bir klasöre kaydeder. Bu klasör Microsoft Windows klasöründe bulunur.
 • ISA Server Deneme sürümü, ISA Server SP2'yi yükleyemezsiniz.
 • Sonra aşağıdaki görevlerden herhangi birini yapmak için ISA Server SP2'yi yeniden yüklemeniz gerekir:
  • Ekleme ya da ISA Server bileşenlerini kaldırma.
  • ISA Server Feature Pack 1'i yükleyin.
  • ISA Server yükleme modunu değiştirin.
 • ISA Server SP2'yi yükledikten sonra Microsoft Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayara ISA Server SP2'yi yükledikten ve ISA Server SP1'i önceden yüklemediyseniz, ISA Server hizmetlerini el ile başlatmalısınız.
 • ISA Server SP2 yükleme çıkarsanız, başka bir ISA Server SP2'yi başlatmadan önce bilgisayarı yeniden başlatmalısınız yükleme.
 • ISA Server güncelleştirmeleri, yüklenen ters sırayla kaldırmanız gerekir. Aksi halde, kaldırma işlemi başarısız olur.
 • ISA Server SP2, Microsoft Windows 2000 Server çalıştıran bir bilgisayara yüklediğinizde, Windows 2000 Server Service Pack 4 (SP4) önce yüklemeniz gerekir.

ISA Server SP2'yi kaldırma


ISA Server SP2'yi kaldırmak için şu adımları izleyin:
 1. Denetim Masası'nda çift Ekle/Kaldır program.
 2. Tıklatın Microsoft ISA Server 2000 Service Pack 2 (KB 816460) ve sonra da Değiştir/Kaldır ' ı tıklatın.
 3. Ileri ' yi tıklatın.
Not
 • ISA Server SP2, Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayardan kaldırırsanız, ISA Server SP1'i ve ISA Server düzeltme 255 yüklediğinizden emin olun. Düzeltme 255, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası'ndaki açıklanan (KB) makalesi:
  331062ISA Server, Windows Server 2003 çalıştıran
 • ISA Server SP2'yi kaldırdığınızda eklediği 2r.htm ve Pathmappingeditor.hta dosyalar silinmez.
 • ISA Server SP2'yi kaldırdığınızda, ISA Server SP2'yi kaldırdıktan sonra bazı uygulamalar düzgün çalışmayabilir bir uyarı iletisi gösterir. Bu iletinin yoksayın.

ISA Server SP2 için güvenlik duvarı istemcisi yükseltiliyor


ISA Server SP2, güvenlik duvarı istemcisini kararlılığını geliştirir yazılım. Microsoft, güvenlik duvarı istemci bilgisayarlar ISA Server SP2 istemci düzeltmeleri ile güncelleştirilmesi önerir.

Güvenlik Duvarı istemcisi Kur programı mspclnt paylaşımından çalıştırmalısınız. Güvenlik duvarı istemcisini, diğer herhangi bir yerden yüklerseniz, güvenlik duvarı istemcisini için ISA Server SP2'in içerdiği düzeltmeleri yüklenmeyecek. (Denetim Masası'ndaki Program Ekle veya Kaldır'ı kullanarak güvenlik duvarı istemcisi yüklerseniz de bu davranış oluşur.)

ISA Server SP2 Firewall Client'ı yükseltmek için düzeltmeler, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. ISA Server bilgisayarı ISA Server SP2'yi yükleyin.
 2. Istemci bilgisayarda istemci paylaşımına klasöründen Kur.exe programını çalıştırın ve sonra Onar ' ı tıklatın. <a0>Istemci</a0> paylaşım klasörü \\ ISA_Server \mspclnt\setup.exe, sunucu adı ISA Server'ın ISA_Server olduğu.

ISA Server 2000, Windows Server 2003 çalıştıran


ISA Server 2000'i Windows Server 2003'te çalıştırdığınızda, aşağıdaki sorunlardan uygulanır:
 • ISA Server, Windows Server 2003 çalıştıran bilgisayarlara yüklenebilir. Ancak, ISA Server'ın yayımlanan sürümünde paket filtresi uzantısı sürücü (Mspfltex.sys), Windows Server 2003 çalıştıran bilgisayarlarla uyumlu değil. ISA yüklediğinizde, sürücü yükleme Server'ın Windows Server 2003 tabanlı bir bilgisayarda. ISA Server SP1 sürücü için bir uyumluluk düzeltme içerdiğinden, bu sorunla ilgili ve ISA Server yükleme sırasında görüntülenen tüm hata iletilerini yoksaymak. ISA Server yüklemeden sonra bazı hizmetler yeniden başlatılmaz. ISA Server SP1'i veya ISA Server SP2 bu sürücü ile sorunu çözdü.
 • Windows 2000 Server veya Windows 2000 Advanced Server için Windows Server 2003 çalıştıran bir ISA Server bilgisayarı yükseltmeden önce ISA Server SP1'i veya ISA Server SP2 yüklemeniz gerekir.
 • ISA Server 120 günlük değerlendirme, yalnızca Windows 2000 Advanced Server'da destekleniyor. ISA Server 120 günlük değerlendirme, Windows Server 2003'e yükseltmeden önce Windows 2000 Server veya Windows 2000 Advanced Server çalıştıran herhangi bir bilgisayardan kaldırılmalıdır.
 • Windows Server 2003 çalıştıran bilgisayarlarda ISA Server'ı çalıştırmayı planlıyorsanız, ISA Server'ı yüklediğinizde ınternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı'nı (ICF) devre dışı bırakıldığından emin olun. ICF etkinse, Güvenlik Duvarı hizmeti başlatılamıyor. Bu durum ortaya çıkarsa, ICF etkinse, hizmet başlamaz Güvenlik Duvarı Güvenlik Duvarı hizmeti belirten bir olay oluşturur. Güvenlik Duvarı'nı başlatmak için olay günlüğüne yönergeleri izleyerek hizmeti.
 • ISA Server performans izleyicisi'nde ek bileşenini <a0>Administrators</a0> grubunun üyesi olan bir hesap altında çalıştırılmalıdır Performans Uyarıları. Varsayılan olarak, Windows Server 2003 Performans Uyarıları, Network Service hesabının altında çalıştırılacak biçimde yapılandırılır. Network Service hesabı için yeterli kimlik eksik. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. ISA Server performans izleyicisi'ni çalıştırın.
  2. Performans Günlükleri ve Uyarıları'nı genişletin ve Uyarılar</a1>'ı tıklatın.
  3. Sağ bölmede, bir uyarı'ı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
  4. Özellikler iletişim kutusunda, Genel sekmesini tıklatın.
  5. Farklı Çalıştır metin kutusunu bilgisayardaki Yöneticiler grubuna ait olan bir hesabın kullanıcı adını yazın ve sonra Parola belirle</a0> düğmesini tıklatın.
  6. Parola ayarla iletişim kutusuna parolayı yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
  7. Özellikler iletişim kutusunda, <a3>Tamam</a3>'ı tıklatın.
Not
 • ISA Server SP2, aşağıdaki Microsoft Web sitesinde açıklanan güncelleştirmeleri içerir:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=77d89f87-5205-4779-b1ab-fc338283b2d9&amp;DisplayLang=en
  ISA Server SP2'yi yüklerseniz, ıSA'ı yüklemeniz gerekmez Server düzeltme 255. Düzeltme 255, aşağıdaki Microsoft Knowledge Base (KB) makalesinde açıklanmıştır:
  331062ISA Server, Windows Server 2003 çalıştıran

H.323 uygulama süzgeç ayarlarını yapılandırma


Güvenlik nedeniyle, ISA Server SP2 the H.323 yapılandırır için gelen dinlemeyi ve giden filtre uygulama çağırır. Bu nedenle, ISA Server SP2 aşağıdaki Microsoft güvenlik bülteninde açıklanan gibi olası güvenlik açıklarını tanıtma riskini en aza indirir:
Microsoft Security Bulletin MS04-001
Bültende açıklanan güncelleştirme, ISA Server SP2'de dahil edilir.

ISA Server SP2'yi yükledikten sonra H.323 süzgeç uygulama ayarları yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. ISA Yönetimi'nde, ınternet Security and Acceleration Server'ı tıklatın, Servers and Arrays'i tıklatın, geçerli dizinin adını tıklatın, uzantıları ' nı tıklatın ve sonra Application Filters ' ı tıklatın.
 2. Ayrıntılar bölmesinde sağ H.323 süzgeç ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
 3. Çağrı Denetimi</a0> sekmesinde aşağıdakilerden birini veya her ikisini birden seçmek için tıklatın:
  • Gelen aramaların izin ver
  • Giden çağrıları izin ver

ISA Server SP2 düzeltme


ISA Server SP2 tüm ISA Server SP1 düzeltmeleri içerir ve ayrıca, ISA Server SP1'in yayımlanmasından sonra yayımlanan düzeltmeleri. ISA Server SP1'in içerdiği düzeltmeler, ISA Server SP1 Release Notes içinde listelenir.

Aşağıdaki tabloda, ISA Server SP2'in içerdiği düzeltmelerin bazıları ile ilişkili Microsoft Bilgi Bankası (BB) makaleleri listelenmektedir:
284831ISA Server'ı yükledikten sonra ISA Server denetimi hizmeti olay 14158 bildirebilir
313318Kimlik doğrulaması gerekiyorsa, ISA Server aracılığıyla posta geçiş yapamaz
317122Web proxy TCP oturumu kapatılıyor yerine yalnızca sıfırlama gönderir.
317822ISA Server 2000, Geliş yönündeki bir Web proxy sunucusuna zincirleme, Web tarayıcısı ile ilgili sorunlar
318005ISA Firewall hizmeti, dış ağ bağdaştırıcısı üzerinde birden fazla 85 IP adresleriyle başlatılamıyor
318319Bir kimliğe bürünme hatası oluşursa Web proxy hizmetinde erişim ihlali oluşur.
319374Web Proxy hizmeti yanıt vermiyor
319375CERT_CONTEXT yapısı değişken ISA Web filtreleri için kullanılamaz.
319376Otomatik olarak karşı ISA tüm güvenilir etki alanlarında kullanıcı kimlik doğrulaması nasıl kullanılır
319380ISA Server 2000 Feature Pack 1'ne genel bakış
319381Sunucu-tarafı çalma listelerini, ISA Server ile çalışmıyor
321844ISA Server disk belleği olmayan havuz belleği gerçekleşiyor neden olabilir
321846Kural Altyapısındaki yanlış kurallı duruma getirme
323889Gopher iletişim kuralı işleyicisindeki denetlenmeyen arabellek saldırganın istediği kodu çalıştırabilir
324642MAPI kullanan Macintosh istemcileri, ISA Server ile Exchange 2000 bağlanamıyor
331062ISA Server, Windows Server 2003 çalıştıran
331064ISA Raporları Beklenmedik Bir Zaman Aralığını Kapsayabilir veya Tamamlanmamış Veriler İçerebilir
331065MS03-009: ISA Server DNS davetsiz girişleri algılama süzgecindeki BIR sorunu hizmet reddine neden olabilir
331066MS03-012: Winsock Proxy Hizmeti hatası, hizmet reddine neden olabilir
331067ISA raporları, negatif sayılar 'Tüm diğerleri' satır içeriyor olabilir
331068ISA güvenlik duvarı tanıtıcı sızıntısı LSASS'de neden olur.
331069URL yolu yeniden yönlendirme, Web yayımlama kuralları izin vermek için düzeltme
331070Kullanıcı adı boşluk içeriyorsa, kimlik doğrulama başarısız
331073Microsoft yazılım güncelleştirmelerini açıklamak için kullanılan standart terminolojinin açıklaması
810493ISA Server hizmetlerini için Güncelleştirme Toplaması
810559Yavaş yanıt ve UDP iletişim kuralları yayımlayan sunucu kullandığınızda başarısızlıkları
810561SSL'YE (CONNECT) istekleri tünel uygulanan RemoveAllProxyAuthorization
813864Site ve içerik kuralları filtre uygulama dosya adı uzantılarını göre
813865Active Directory'de kayıtlı birden çok Web filtre hatalı işlenir
815051Güvenlik duvarı istemcisini ConnectEx ve WSARecvMsg Apı'leri desteklemiyor
816454Bağlantı çevirme kuralları etkinleştirilir sonra proxy hizmet günlükleri Olay KIMLIĞI 14146 iletisi
816456MS03-028: ISA Server hata sayfalarındaki kusur siteler arası komut dosyası çalıştırma saldırısı izin verebilir
816457ISA Server'ın açıklaması Small Business Server 2003 Premium Edition içinde bulunan değiştirir.
816458MS04-001: Internet Security and Acceleration Server 2000 H.323 filtresindeki güvenlik açığı uzaktan kod yürütülmesine izin verebilir
816459ISA Server 2000 düzeltme geçersiz FTP PORT komutu
816621Ileti Engelleyicisi'ni kullanarak, Lsass.exe dosyasında tanıtıcı sızıntısı neden oluyor
816828ınternet'teki bir sunucuya oturum açmak için rlogin kullandığınızda "İzin engellendi" hata iletisi
817829Pasif mod FTP dış arabirim üzerinde birden çok IP adresiyle kesilebilir.
818136Bir yeniden yönlendirme eylemi işlerken web proxy hizmeti çökebilir
818621FTP sitelerini ınternet Explorer'dan erişirken dizin düzeylerinde aracılığıyla yukarı gitmek için bağlantı yok
818821ISA Firewall hizmeti yanıt vermiyor DNS çözümlemesi
819962"414 Istek-URI çok büyük" ISA Server hata iletisinden
821098Aşağı akım ISA Server bilgisayarı üzerindeki içerik, önbellek sorunları
821724SSL gerekli olduğunda temel kimlik bilgileri bir dış HTTP bağlantısı üzerinden gönderilebilir
821935ISA Server Web Proxy hizmetini CacheConnectSize kayıt defteri değerini 0 olarak ayarlandığında yanıt vermiyor.
822241Bir istemci oturumu kapatıldıktan sonra ISA Server Web Proxy hizmetini bir bağlantı sağlar.
822970Bir SNMP programı kullanarak ISA Server performans verileri okunamıyor
823261FTP sunucusunu "Kullanıcı oturum aç" iletisi döner, sonra web proxy hizmeti "kullanıcı adı oldu verilmiyor" hata iletisini döndürür...
823359ISA Server Web Proxy etki alanı ad sonekini FTP sunucusuna iletilen kimlik bilgileri ekleme.
823646ISA Server CERN FTP bağlantılarının kök dizine
824246Önbellek-denetimi içeren bir yanıt: s-maxage = 0 üstbilgi hemen süresi dolmaz
828044ISA Server, zaman zaman Web Proxy istemci isteklerine yanıt vermiyor
829892WRQ yansıma FTP istemcisinin ISA Server 2000 üzerinden Ek Yardım düğmesini kullanarak dış FTP siteleri için bağlanamıyor.
829893Sık RSA SecurID tanımlama bilgisinin süre sonu ve istemcilerin tekrar tekrar kimlik doğrulaması istenir
830295Istek köprüleme SSL ile HTTP/1.1 500 başarısız (işlem engellenebilir....)
831140Web içeriği görünmez ya da istemcileri ISA Server 2000 dış Web sitelerine erişmeye çalıştıklarında bir "HTTP 502 proxy hatası" iletisi alıyorsunuz
831531ISA Güvenlik Duvarı hizmeti çalışıyorsa, 60 saniye sonra giden PPTP bağlantısını kesebilir
832168Sonra başarılı oturum açma için istenen sayfa SecurID yönlendirmez
833009ICMP trafiği ISA Server ile başlangıç döneminde engellendi
839019Beyaz boşluklar URL'nin doğru biçimde kodlanmış veya oturum açtığınızda çözülür.

Özellikler

Makale numarası: 816460 - Last Review: 9 Ağustos 2004 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Security and Acceleration Server 2000 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt atdownload kbinfo kbfix kbbug KB816460 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:816460

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com