SORUN: MSDE yeniden yüklediğinizde "Kur'un yapılandırması başarısız oldu" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 816499 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

SQL Server Desktop Engine (MSDE 2000 olarak da bilinir) yüklerseniz, Kur başarısız olabilir ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sunucu Yapılandırma işlemi başarısızlıkla sonuçlandı. Daha fazla bilgi için kurulum hata günlükleri ve sunucu hata günlüklerine bakın.

Neden

Yeni bir MSDE örneği adı daha önce kaldırılan MSDE örneği adı ile aynı veri dosyalarını önceki MSDE örneği <a2>veri</a2> klasörünü varolmaya ise, bu sorun oluşabilir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.

Yöntem 1: önceki MSDE veri klasöre taşı

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Windows Gezgini'ni başlatın.
 2. Için önceki olan MSDE veri klasörünü bulun örneği.

  Not Varsayılan konum C:\Program Files\Microsoft SQL örneği olan adlandırılmış bir MSDE için <a1>veri</a1> klasörünün Server\MSSQL $ instance_name. Yükleme sırasında klasör verilerin konumunu datadir Kur parametre belirtip belirtmediğinize value of DATADIR parameter MSSQL $ instance_name.
 3. Veri klasörünü farklı bir konuma taşıyın.

Yöntem 2: veri klasör konumunu değiştirme

Önceki kurulumunda belirtilen konumdan farklı bir konuma veri klasörünü konumunu ayarlayın. Belirttiğiniz yeni MSDE örneği için <a0>Veri</a0> klasörünün konumu başlangıç parametreleri kullanarak yapabilirsiniz. Bunu yapmak için <a0></a0>, aşağıdaki görevlerden birini gerçekleştirin:
 • Komut satırı bağımsız değişkenleri kullanın.

  Kurulum parametrelerini komut satırı bağımsız değişken olarak belirlemek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Komut istemini açın ve MSDE dosyaların dizinini bulun.
  2. Komut isteminde aşağıdaki komutu yazın (burada instance name MSDE örneği adı, installation drive sürücü MSDE örneğine yüklenir ve data folder name <a0>Veri</a0> klasörünün adıdır adıdır):

   Kur.exe /i Relative path of installation package file INSTANCENAME = "instance name" DATADIR = "installation drive: \Programfiles\Microsoft SQL Server\ data folder name"
 • Setup.ini dosyası kullanın.

  Setup.ini dosyasını kullanarak kurulum parametrelerini belirlemek için aşağıdaki adımları izleyin:
  1. Komut istemini açın ve burada MSDE dosyaları varolan dizini bulun.
  2. Setup.ini dosyasını açmak için Not Defteri'ni kullanın.
  3. (Data_Folder veri klasörün tam yoludur ve Instance_Name yüklemek istediğiniz MSDE örneği adıdır) Setup.ini dosyasında aşağıdaki bilgiler aşağıdakileri yazın:


   [Options]
   DATADIR = "Data_Folder"
   INSTANCENAME "Instance_Name" =
  4. Setup.ini dosyasını kaydedin.
  5. Aşağıdaki komutu (burada Installation_Package_File_Path yükleme paketi dosyasının tam yolu ise) komut istemine şunu yazın:

   Kur.exe /i Installation_Package_File_Path Installation_Package_File_Path/Settings Kur.ini

Yöntem 3: El ile MSDE önceki örneğinin Kaldır.

MSDE örneği kaldırdığınızda, Program Ekle/Kaldır'ı kullanarak, aracı, MSDE örneğine karşılık gelen veri klasörünü kaldırılmıyor. Emin olmak için önceki MSDE örneği tümüyle kaldırılır, el ile MSDE örneğini kaldırın.
El ile MSDE nasıl kaldırılacağı hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
320873NASıL YAPıLıR: El ile bir Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE 2.0) örneği Kaldır.

Daha fazla bilgi

Program Ekle/Kaldır aracını kullanarak adlandırılmış bir MSDE örneği kaldırırsanız, MSDE'ın bu örneğinin veri dosyaları kaldırılmaz. Verileri ve aynı ada sahip bir MSDE örneği yüklediğinizde sistem veritabanlarının belirtilen veri klasöründe bulunması nedeniyle önceki örneğini MSDE olarak klasör yolu, MSDE yükleyici sistem veritabanları için yeni bir MSDE örneğini oluşturmaz.

Referanslar

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
302409Düzeltme: SQL Server 2000 ne zaman sertifika yetkilisi adı <a0>Windows</a0> 2000 bilgisayarın ana bilgisayar adı aynıdır bağlanmak için
275307Hata: SQL Server 7.0 zaten olan bilgisayarlarda SQL Server 2000 Desktop Engine hataları yüklemesini Araçları yüklü.
299351Hata: 2000 Service Pack 1 veya 2 yüklü sistemler üzerinde SQL Server'ı olan MSDE yüklemesi başarısız

Özellikler

Makale numarası: 816499 - Last Review: 10 Haziran 2003 Salı - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Desktop Engine (MSDE) SP3
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb KB816499 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:816499
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com