Po rychlém vložení a vyjmutí karty PC počítač restartuje

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 816500 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Po rychlém vložení a vyjmutí adaptéru pro karty PC může dojít k restartování počítače se systémem Windows XP. Pokud je připojen ladicí program, může se zobrazit chybová zpráva STOP DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (D1, {28, 2, 0, f91faa77}).

Příčina

Vložení a vyjmutí karty PC Card volá několik funkcí ovladače Pcmcia.sys. Ovladač Pcmcia také v přidělené paměti uchovává informace o připojených (nebo odebraných) podřízených zařízeních. V přidělené paměti je aktualizován nejnovější stav připojených (nebo odebraných) zařízení. V ovladači Pcmcia však dochází ke sporu. Jestliže zařízení vyjmete ihned po jeho vložení, není přidělená paměť inicializována správně. Pokus o přístup k poli, které není v přidělené paměti platné, způsobí chybovou zprávu DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Microsoft Windows XP. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak získat nejnovější aktualizaci Service Pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix dodávaná společností Microsoft. Tato oprava hotfix je však určená pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Instalujte ji pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud vás tedy uvedené potíže příliš neobtěžují, doporučujeme, abyste počkali na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu obsahovat.

Pokud je k dispozici oprava hotfix ke stažení, na začátku tohoto článku znalostní báze Knowledge Base naleznete oddíl Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení). Pokud zde tento oddíl není uveden, požádejte o poskytnutí opravy hotfix středisko technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft.

Poznámka: Máte-li jakékoli další dotazy nebo je-li třeba vyřešit nějaké potíže, je možné, že pro ně bude nutné vytvořit samostatný požadavek na služby. Další dotazy a žádosti o podporu, které se netýkají této konkrétní opravy hotfix, podléhají běžným sazbám za poskytnutí podpory. Úplný seznam telefonních čísel služeb technické podpory a péče o zákazníky společnosti Microsoft a možnost vytvoření samostatného požadavku na služby naleznete na tomto webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Ve formuláři Hotfix download available (Oprava hotfix ke stažení) jsou uvedeny jazyky, v nichž je oprava hotfix k dispozici. Pokud seznam neobsahuje váš jazyk, znamená to, že daná oprava hotfix v tomto jazyku není k dispozici.

Anglická verze této opravy má následující atributy souborů (nebo novější). Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Při zobrazení informací o souboru jsou data a čas převedeny na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a časem UTC naleznete na kartě Časové pásmo na ovládacím panelu Datum a čas.
  Datum     Čas  Verze     Velikost  Název souboru   Platforma
  ----------------------------------------------------------------
  20. 3. 2003 22:28 5.1.2600.1188 115 840 Pcmcia.sys i386
  20. 3. 2003 22:28 5.1.2600.1188 308 992 Pcmcia.sys IA64

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Microsoft Windows XP Service Pack 2.

Vlastnosti

ID článku: 816500 - Poslední aktualizace: 28. února 2014 - Revize: 2.6
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbqfe kbfix kbbug KB816500

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com