NASıL YAPıLıR: İstemci ve Terminal Hizmetleri ile sunucu arasındaki iletişimin Secure

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 816594 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows 2000 sürümü için bkz: 306561.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Bu görevde

Özet

Bu adım adım makalede, Windows Server 2003 Terminal Hizmetleri'ni kullanarak, bir istemci bilgisayar ile sunucu arasındaki iletişimi güvenli açıklamaktadır.

Windows Server 2003 Terminal Hizmetleri dört şifreleme düzeyi destekler: düşük, istemci uyumlu, FIPS uyumlu ve yüksek. Aşağıdaki listede, şifreleme düzeylerini ne anlatılmaktadır:
 • Düşük: Bu düzey, istemciden 56 bitlik şifreleme kullanarak sunucuya gönderilen verileri şifreler, kullanıcı oturum açma bilgileri ve veriler sunucuya gönderilir, ancak sunucudan istemciye gönderilen verileri şifrelemez yardımcı güvenli. Microsoft, bu şifreleme düzeyi, bir <a0>intranet</a0> ortamında kullanmanızı önerir.
 • Istemci uyumlu: Bu düzey, istemci ve sunucu, istemcinin desteklediği en yoğun şifrelemeye arasında gönderilen verileri şifreler. Terminal server karma veya eski sürümlerdeki istemcileri içeren bir ortam çalıştırdığında bu düzeyi kullanın.
 • FIPS uyumlu: Bu düzey, istemciden ve Microsoft şifreleme modüllerini kullanan bir istemciden sunucuya ve Federal Bilgi işleme standardı (FIPS) şifreleme algoritmalarına sahip bir istemci sunucuya gönderilen verilerin şifresini çözer.
 • Yüksek: varsayılan olarak, Windows Server 2003 bu şifreleme düzeyini kullanır. Yüksek düzeyli şifreleme, 128 bitlik bir anahtar kullanarak her iki yönde veri aktarımını şifreler. Microsoft, ağ güvenli değilse, ve Kuzey Amerika'da bulunur, bu şifreleme düzeyini kullanmanızı önerir. Terminal sunucusu 128 bitlik istemcilerin (yalnızca Uzak Masaüstü Bağlantısı istemcileri gibi) içeren bir ortam çalıştırdığında, bu düzeyi kullanın. Bu şifreleme düzeyini desteklemeyen istemciler bağlanamaz.

Iletişim güvenliği

Şifreleme ayarı değiştirmek için <a0></a0>:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra da Terminal Hizmetleri Yapılandırması ' nı tıklatın.
 2. Sol bölmedeki bağlantıları ' nı tıklatın ve sonra şifreleme düzeyini değiştirmek istediğiniz bağlantıyı çift tıklatın.
 3. Genel ' i tıklatın.
 4. Şifreleme düzeyi iletişim kutusunda, uygun şifreleme düzeyini tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Not Yeni şifreleme düzeyi, bir kullanıcı bir sonraki oturum açışında etkili olur. Birden çok düzeyde bir sunucu üzerindeki şifreleme gerektir, birden çok ağ bağdaştırıcısı yükleyin ve her bağdaştırıcının ayrı olarak yapılandırın.


Başvurular

Windows 2003 Terminal Hizmetleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
814585NASıL YAPıLıR: Windows Server 2003'te Terminal Hizmetleri istemcileri bağlama.


814593NASıL YAPıLıR: Devre dışı bırakma veya Terminal Hizmetleri Lisansı kullanılarak lisans sunucusu yeniden etkinleştirme

Özellikler

Makale numarası: 816594 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB816594 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:816594

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com