Bir Web sitesi başlatmaya çalıştığınızda "Beklenmeyen hata 0x8ffe2740 oluştu" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 816944 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bir siteyi başlatmak için ınternet ınformation Services (IIS Yöneticisi) Yöneticisi'ni kullanmaya çalıştığınızda, Web sitesini başlatın ve aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
0X8ffe2740 beklenmeyen bir hata oluştu.

Neden

Sistem üzerinde bir bağlantı noktası çakışması varsa, bu davranış oluşabilir. Varsayılan olarak, IIS kullanır, HTTP iletişimi için 80 numaralı bağlantı noktası. ııS'den başka bir uygulama çalışıyorsa ve 80 numaralı bağlantı noktasını kullanan aynı IP adresi, Web sitesi için IIS Yöneticisi'ni kullanmaya çalıştığınızda hata iletisi alabilirsiniz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, aşağıdakilerden birini yapabilirsiniz:
  • IIS Yöneticisi'nde Web sitesi için bağlantı noktası bağlantıları, bağlantı noktası 80'den farklı bir bağlantı noktasına değiştirin.
  • 80 Numaralı bağlantı noktasını kullanan bir uygulamayı durdurmak ve Web sitesini IIS Yöneticisi'nde başlatın.

Daha fazla bilgi

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

TCPView veya FPort gibi üçüncü taraf araçlar, 80 numaralı bağlantı noktasını kullanan diğer uygulamayı belirlemek için kullanabilirsiniz.

Özellikler

Makale numarası: 816944 - Last Review: 21 Kasım 2006 Salı - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Internet Information Services version 5.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB816944 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:816944
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com