Disket sürücüsü içinde görünmüyor benim bilgisayar klasör

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 817196 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Windows XP Home Edition'a yükselttikten sonra Bilgisayarım klasöründe disket sürücüsü görünmeyebilir. Aygıt Yöneticisi'nde aygıtın durumunu ilgisayarın d isket sürücüsünden aşağıdaki hata iletisini döndürür:
Windows bu donanım için aygıt sürücüsü yükleyemiyor. Sürücü bozuk veya eksik olabilir. (Kod 39)
.

Neden

Bu davranış, SmartDisk FlashPath monitör Synchronized Technologies, ınc.'in yüklü olduğu için oluşur. Bilgisayarı başlattığınızda, bu program genellikle otomatik olarak yükler ve disket sürücüye ait kayıt defteri ayarlarını değiştirir.

Çözüm

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl söyleyin adımları içerir. Ancak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Ek koruma için, kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun oluşursa kayıt defterini daha sonra geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756Windows'da kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme
Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, FlashPath monitör Startup klasöründen kaldırın ve sonra da ilgisayarın d isket sürücüsünden için kayıt defteri ayarlarını düzenleyin.

FlashPathMonitor Startup klasöründen kaldırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Tüm programlar ' ın üzerine gelin, Başlangıç için işaretleyin ve sonra da FlashPath ağ izleyicisi ' ni sağ tıklatın.
 2. Sil ' i tıklatın ve silme işlemini onaylamak için Kısayolu Sil</a1>'ı tıklatın.

Disket sürücüsünün kayıt defteri ayarlarını onarmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, kutusuna regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde bulun ve aşağıdaki anahtarı bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Flpydisk
 3. Sağ bölmede, ımagepath ' ı tıklatın.
 4. Düzen menüsünden Değiştir ' i tıklatın.
 5. Dize Düzenle iletişim kutusunda, Değer verisisystem32\drivers\flpydisk.sys yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 6. Dosya menüsünde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kapatmak için Çıkış ' ı tıklatın.

Daha fazla bilgi

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
812489Bilgisayarım klasöründe disket sürücüsü eksik (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 817196 - Last Review: 22 Nisan 2003 Salı - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb KB817196 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:817196

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com